Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jesu li proteini imalo štetni ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jesu li proteini imalo štetni ?

    evo ovako da budemo odma jasni ja znam što su steroidi a što proteini i znam da su proteini potpuno prirodni nemislim na taj način.. al pošto imam 15 godina interesira me koliko je to zapravo štetno i jeli zapravo ?

    Eto pošto treniram taekwon-do već 8 godina .. sad sam osjetio potrebu za nekim dodatkom prehrani jer osjećam umor u mišićima i recimo kad dižem uteg malo teži recimo 10kg i dignem jedno 15 tak puta i nemogu više ne zbog boli niti slično nego jednostavno nemogu ipak su to užasno iscrpljujući treninzi ( to ima da profesionalni sportaš crkne ako radi kak spada ) + kad dođem kući jedan trening sa utezima sklekove i ostalo radim na treningu ..

    što se tiče moje prehrane mislim da je solidna ... kad se ustanem pojedem 3 kuhana jaja .. zobene, meda i ako stane u mene bananu

    za marendu u školi uzmem jbg problem nas školaraca šiziku hehe tako se kodnas zove užasno je veliko i ideu unutra gljive sir, kečap, majoneza,ajvar,krastavci , salata itd..

    kad dođem kući obično ima neki dobar ručak .. piletina s rižom, grah s kobasicom, saft, povrće ponekad, i tako

    prije treninga u dvorani uzmem zobene meda jabuku ili slično i popijem jednu šumeću magnezija ..

    posije treninga uzmem nešto što je ostalo od ručka i najedem se ko konj svega pomalo i zobene opet uzmem i odem dizat utege sklekove i to .. opterećujem skupinu mišića koju oću pojačat .. odaberem neku vježbu koja mi paše ..

    i poslije svega kad idem spavat .. imam keifir gljivu (tibetansku) nju svako veče po 2,5 deci jako je zdrava i pok je pijem osjećam veliko olakšanje u probavi i svemu svakako preporučam ..

    dakle imam 15 godina visok sam 175cm i težak 60 kg



    eto ispravite me i objasnite malo dali su mi potrebni dodatni proteini i slično .. HVALA !

  • #2
    Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

    http://www.building-body.com/forum/t...lan%C4%8Devine
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

      Pa proteine ti unosis u tom svom rucku dok jedes piletinu, ribu, jaja i slicno. Razlika izmedju toga za sta ti pitas je samo sto ti je to protein u prahu.
      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

      Comment


      • #4
        Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

        Proteini ti nisu nimalo štetni.
        I naravno da osječaš bol u mišičima dok dižeš uteg od 10 kg.I nemoj trenirati samo skupinu mišiča koju očeš ojačati nego radi cjelo tjelo.
        Ujutro ti je najbolje zobene i whey, u međuobroku izbaci majonezu i kečap.Poslje treninga ti je najbolje uzeti nekakav proteinski shnake.

        Comment


        • #5
          Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

          pa nekako 5 6 kg mi se cini prelagano u jednoj ruci da se nebi pogresno shvatilo i mogu dic. preko 30 tak puta a ovaj od 10 15 - 20 puta .. msm da se tezina bira da uteg mos dignut 10 puta i da je onda ok .. negdje sam. procito e sad ja bi povecao masu misica znam da unosim proteine hranom prirodno zato i pitam jesu li mi za ostvarivanje navedenog potrebni dodatni.. jer sam sad jedva uspio nagovorit starce znam da vecini mojih vrsnjaka na forumu starci nedozvoljavaju " kemiju " pa eto savjet educirajte ih i za primjer im pokazite koliko je kola stetnija od proteina i recite da cete mjesto nje uvest proteine.. i mozda razmisle..

          Comment


          • #6
            Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

            pijes tu gljivu a bojis se wheya ?
            Originally posted by servantess
            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

            Comment


            • #7
              Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

              neboim ga se neg me zanima jeli mi potreban.. a zasto mislis da bi se trebo gljive bojat.. nepije se ona .. stavis mljeko skupa s njom u teglu i ona ti napravi jogurt koji ima sve vitamine potrebne covjeku .. a nema nikakvih stetnih poslijedica ..

              Comment


              • #8
                Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                isto tako i whey
                uzmes ga sa vodom i uneses proteine potrebne covjeku i nema nikakvih stetnih posljedica
                Originally posted by servantess
                Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                Comment


                • #9
                  Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                  ok hvala .. a sto bi jos trebo jest ili je ovo ok .. ponekad kupim tunu i bademe ..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                    odi u teretanu i počni vježbat kako spada.nevalja ti svakog dana radit jednu te istu grupu mišića s jednim te istim težinama.tako ništa ne postigneš.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                      jebga nema kodmene blizu teretana .. tako da ništa od toga prisiljen sam radit kod kuće

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                        Originally posted by BoDy BuildeR View Post
                        jebga nema kodmene blizu teretana .. tako da ništa od toga prisiljen sam radit kod kuće
                        Jedino ti preostaje kupiti set osnovnih bucica na kojim se moze mijenjati kilaza , bench sipku i utege . Napraviti improviziranu dips spravu i šipku za zgibove .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                          Jesu li proteini imalo štetni ?
                          To je isto da pitas: Je li hrana stetna?
                          Originally posted by Rocky""
                          Da to sam dosta cuo da se ubacuje meso
                          Znaci valja jesti cajna,prsut,sunka i ostala mesa
                          Jedem ih al ne bas cesto
                          Hvala ona odgovoru

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                            a dobro jbg nisam mislio na taj način nego radi obrade i možda se nešto dodaje nutra i tako .. a utege imam 2 od 6 kg, i jedan može se mjenjat kak ti paše .. a to budem sad kupio bench spravu i još par sprava .. napravit ću neku mini teretanu

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                              http://www.pride.hr/Products/6623-po...nje-utega.aspx

                              Comment

                              Working...
                              X