Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako definirati ovaj trening?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako definirati ovaj trening?

    Ne znam u koju kategoriju strpati ovaj trening, a samim time i prilagoditi prehranu istom.. Borim se sa salom već duže vrijeme i sredio sam si odličnu prehranu gdje sam se osušio (i voda i salo) za par mjeseci, no rapidno sam gubio snagu na treningu. Uglavnom:

    1.)
    5 min trčanje
    10 čučnjeva
    50 bicikla na podu
    20 leđa
    10 širokih sklekova

    2.)
    5 min trčanje
    10 čučnjeva
    50 bicikla
    20 leđa
    10 uskih sklekova

    3.)
    skakanje s bučicama 2 minute
    30 klasičnih trbušnjaka ili veslanje s medicinkom
    -pauza minuta

    4.)
    skakanje s bučicama 2 minute
    30 trbušnjaka
    -pauza minuta

    Ovo do sada traje cca. 25 minuta

    5.)
    benč
    biceps na z šipci
    ramena military press
    triceps
    *3 serije (tu već rapidno počinjem gubiti snagu i iscrpljen sam)
    -cca 10-15 minuta, između serija uzmem po 1,5-2 min pauze

    6.)
    rad na vreći- lupanje rukama sve kombinacije, noge low-middle-high kick. Runde po 2 minute. To traje oko 20 minuta.

    Dakle, cijeli trening traje sveukupno 60 minuta i tako 3x tjedno.

    Kako ovo definirati? Cardio? HIIT? Kombinacija svega + utezi? Nikako da si prehranu posložim po ovom treningu.

  • #2
    Re: Kako definirati ovaj trening?

    Uh brate ovo mnogo komplicirano.... Moj predlog je ako vec tako radis mozes ovu kombinaciju... Odaberi 3dnevni trening rutinu (cjelog tjela) u slobodne dane radis HIIT ako vec nemozes HIIT-a da izdrzis onda Li-cardio ako zelis dati vise prjednost kardia ako zelis dati vise treningu onda 4-5 dnevni split svaki dan kad odmaras HIIT ili Li a posle svaki 2 ili 3 trening znaci odma nakon treninga 30 min kardio nz kako zelis. Za ishranu od 1.5 do 2.5 gr/kg proteina , ako vec radis na gubitak salo namali UH i kalorije. Izracunaj proteine i taj broj podjeli ga sa 6-7(obroka) i dobijas kolkiko P da uneses preko svih obroka u danu. Kolko sam skuzio sta trazis tolko sam ti i pomogao. Ako jos nesto nije jasno pitaj

    P.S ako vec odabiras 3xdnevni trening nemoj da bude ovaj nekako mi se cini da je preslozen nekako.... Nesvidza mi se
    I live for BODYBUILDING

    Comment


    • #3
      Re: Kako definirati ovaj trening?

      Originally posted by TheShadow View Post
      Uh brate ovo mnogo komplicirano.... Moj predlog je ako vec tako radis mozes ovu kombinaciju... Odaberi 3dnevni trening rutinu (cjelog tjela) u slobodne dane radis HIIT ako vec nemozes HIIT-a da izdrzis onda Li-cardio ako zelis dati vise prjednost kardia ako zelis dati vise treningu onda 4-5 dnevni split svaki dan kad odmaras HIIT ili Li a posle svaki 2 ili 3 trening znaci odma nakon treninga 30 min kardio nz kako zelis. Za ishranu od 1.5 do 2.5 gr/kg proteina , ako vec radis na gubitak salo namali UH i kalorije. Izracunaj proteine i taj broj podjeli ga sa 6-7(obroka) i dobijas kolkiko P da uneses preko svih obroka u danu. Kolko sam skuzio sta trazis tolko sam ti i pomogao. Ako jos nesto nije jasno pitaj

      P.S ako vec odabiras 3xdnevni trening nemoj da bude ovaj nekako mi se cini da je preslozen nekako.... Nesvidza mi se
      Hvala na odgovoru!!

      Pa i meni je nekako nelogičan ovaj trening, a tako cijela grupa trenira već neko vrijeme.. Je li to klasični boksački trening- nemam pojma..

      Upravo i je problem u ugljikohidratima. Trening visokog intenziteta 3x tjedno (poput ovog mog) u kombinaciji s malim unosom UH je čista smrt.. U dva mjeseca sam s odlično sređenom prehranom i malim unosom UH-a gubio i masti i vodu. Recimo 8kg da sam skinuo u 2 mjeseca. No onda je došlo do zastoja. Tijelo naprosto više nije moglo trpiti takav trening s takvom prehranom, salo se dalje više nije topilo i došlo je do jedne stagnacije gdje sam se zapitao- a šta i kako dalje?

      Probat ću sada 40-40-20 P-UH-M prehranu, dakle jedan klasični sportski menu, ali ubacit ću i jutarnje LI cardio na tašte u dane kada ne treniram boks pa ćemo vidjeti kako će se tijelo ponašati.

      Comment


      • #4
        Re: Kako definirati ovaj trening?

        UH uneses pred trejninga malo vise to ti je gorivo da moze ti tjelo podnjeti trening. Za proteine smo se dogovorili i kalorija. Probaj tako kako sam ti reko ili 3x ili 4-5x i na svaki 2-3 trening 30 min cardio poslje treninga pa vidi mislim da ce salo ici koa urda
        I live for BODYBUILDING

        Comment


        • #5
          Re: Kako definirati ovaj trening?

          Hvala!!! sad ćemo vidjeti progres

          Comment

          Working...
          X