Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visoko oktanski kardio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Visoko oktanski kardio

    Pozdrav!

    Htjela sam raditi prema ovom treningu, međutim nisu mi jasne sljedeće vježbe: izdržaj u položaju „prednje daske“ i sunožni skokovi (noge na prsa), pa ako netko zna da mi napiše kako se izvode ili priloži video. Ispod sam stavila kako izgleda cjelokupni trening ako koga zanima.

    Visoko oktanski kardio se sastoji od sljedećeg:

    1. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    2. 15 sklekova
    3. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    4. 15 čučnjeva
    5. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    6. 20 sek izdržaj u položaju „prednje daske“
    7. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    8. 10 sunožnih skokova (noge na prsa)
    9. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    10. 10 marinaca ( sklek+čučanj+skok)
    11. trčanje 50 m srednje brzim tempom
    12. lagani jogging preostali dio vremena

    Trajanje 20 min - nema odmora
    Simplify.

    There are no shortcuts to any place worth going.

    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
    HARDER.



  • #2
    Re: Visoko oktanski kardio

    Prednja daska ti ja kad legneš na trbuh i osloniš se na podlaktice i nožne prste, a sunožni skokovi kada skočiš i ideš koljenima na prsa, kao kad radiš trbušne podizanje nogu koljena na prsa.
    Evo potražim video ili sliku pa ti stavim.

    Što želiš postići sa ovim treningom i koliko ga često radiš?
    Last edited by kelly; 28-07-12, 18:15.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Visoko oktanski kardio

      Prednja daska ti je ovdje prva vježba, Izdržaj na podlakticama:
      http://www.building-body.com/vježbe-...izdržaji.html

      a sunožni skokovi koljena na prsa ti je kao ovo, skočiš skupljenih nogu i koljena dižeš što više prema prsima:
      http://www.coopersguns.com/videos/ex...hest-on-frame/
      Last edited by kelly; 28-07-12, 18:46.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Visoko oktanski kardio

        Hvala, kelly!

        Ovim treningom želim dodatno smanjiti potkožno masno tkivo. Visoka sam 177 cm i imam 63 kg. Prehranom sam skinula 6,7 kg kroz 10 mjeseci, stekla nove (dobre) prehrambene navike i sad sam odlučila više se posvetiti vježbanju. Mislila sam 3 puta tjedno vježbati. 2 puta prema full body programu i jednom prema ovom programu. Čini li ti se to malo, dal da povećam na 4 puta tjedno? Svi savjeti su dobrodošli..
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #5
          Re: Visoko oktanski kardio

          Pa već si dosta mršava, ja bih na tvom mjestu više vježbao sa utezima a manje trčanja. Prehrana sa puno proteina.
          Ali opće mi nije jasno šta ti više imaš skidati?
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Visoko oktanski kardio

            Još uvijek imam sala na trbuhu. Prema svemu što sam pročitala o tome na ovoj i sličnim stranicama koje se bave fitnessom problem je u potkožnom masnom tkivu kojeg očito imam viška. Ili sam ja nešto krivo protumačila?

            A to za proteine..pročitala sam još jednom ovaj članak http://www.building-body.com/%C5%BEe.....-4.-dio.html u kojem stoji da je preporučljivo konzumirati 2 grama proteina po kilogramu tjelesne težine dnevno. Toga se do sada nisam striktno držala. Problem je u tome što ne koristim whey, a ne znam kako da namirim tu potrebu od oko 120 grama proteina dnevno kroz namirinice.
            Simplify.

            There are no shortcuts to any place worth going.

            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
            HARDER.


            Comment


            • #7
              Re: Visoko oktanski kardio

              Originally posted by gavranka View Post
              Još uvijek imam sala na trbuhu.
              Na defki bi trebalo najmanje 3g proteina.
              Svi ljudi imaju sala na trbuhu, i anoreksični ljudi imaju sala na trbuhu, a žene po anatomiji tijela imaju puno više sala od muškaraca, tako da je vama puno teže i postići vidljive trbušne.

              Natjecatelji na dan natjecanja nemaju sala na trbuhu, ali to je samo taj dan.

              Mislim da imaš pogrešnu predodžbu o nekim stvarima.
              Natural se nećeš nikada izdefinirati kao oni, možeš samo napraviti probleme sa zdravljem.

              Ovaj isto ima sala na trbuhu:

              578692_420853851286092_1930105304_n.jpg

              stavi slike pa ćemo ti bolje znati reći.
              Last edited by kelly; 29-07-12, 11:56.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Visoko oktanski kardio

                Originally posted by kelly View Post
                Ali uopće mi nije jasno šta ti više imaš skidati?
                Ženeeee! Sto se cudis kelly
                Moja je zena 173 cm / 49 kg i uvijek je debela, ali naravno samo sebi i nikom vise....
                Vjerujem da je s gavrankom ista pašta...

                Comment


                • #9
                  Re: Visoko oktanski kardio

                  WTF, tvoja žena i ja smo razlike 14 kg, a i postoji naziv za to što tvoja žena ima..ali nisam zato došla ovdje da mi neko "popuje" već sam došla po savjete od iskusnih ljudi..

                  kelly, meni ni nije cilj da izgledam poput natjecatelja već da živim zdraviji život, a mislila sam da to znači kvalitetnija prehrana i vježbanje tri puta tjedno do 1h..mislila sam da će to donijeti i neke vidljive rezultate...
                  Simplify.

                  There are no shortcuts to any place worth going.

                  ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                  HARDER.


                  Comment


                  • #10
                    Re: Visoko oktanski kardio

                    Originally posted by gavranka View Post
                    WTF, tvoja žena i ja smo razlike 14 kg, a i postoji naziv za to što tvoja žena ima..ali nisam zato došla ovdje da mi neko "popuje" već sam došla po savjete od iskusnih ljudi..

                    kelly, meni ni nije cilj da izgledam poput natjecatelja već da živim zdraviji život, a mislila sam da to znači kvalitetnija prehrana i vježbanje tri puta tjedno do 1h..mislila sam da će to donijeti i neke vidljive rezultate...
                    WTF?!
                    Točnije obratio sam se kelly-u kad je rekao '' što imaš više skidati'' , pikirao sam na '' vi zene uvijek imate nešto skidati''
                    Jesam te uvrijedio ili nešto? Ja sam rekao da u jednu ruku shvacam tvoj naum jer imam nesto slicno doma, a ti se vrijeđaš?
                    I koji je naziv to što moja žena ima? Isfrustrirana kuč ka? tako nešto? ... ni ne ocekujem da ce zena za zenu reci lijepu stvar
                    Oh well...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Visoko oktanski kardio

                      Originally posted by gavranka View Post
                      kelly, meni ni nije cilj da izgledam poput natjecatelja već da živim zdraviji život, a mislila sam da to znači kvalitetnija prehrana i vježbanje tri puta tjedno do 1h..mislila sam da će to donijeti i neke vidljive rezultate...
                      Sigurno da će biti nekih rezultata, ali za veće rezultate treba i više truda i odricanja, ja samo ne bih volio da se previše razočaraš pa da odustaneš.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Visoko oktanski kardio

                        Dobro, priznajem, malo me jesi uvrijedio jer mrzim te generalne pretpostavke..a nisam mislila da je tvoja žena kuč ka niti bilo što slično već da ima ozbiljan problem a to je pothranjenost...ako meni ne vjeruješ izračunaj njen indeks tjelesne mase..

                        ali kao što sam rekla nisam tu zbog tvoje žene...
                        Simplify.

                        There are no shortcuts to any place worth going.

                        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                        HARDER.


                        Comment


                        • #13
                          Re: Visoko oktanski kardio

                          Originally posted by gavranka View Post
                          Dobro, priznajem, malo me jesi uvrijedio jer mrzim te generalne pretpostavke..a nisam mislila da je tvoja žena kuč ka niti bilo što slično već da ima ozbiljan problem a to je pothranjenost...ako meni ne vjeruješ izračunaj njen indeks tjelesne mase..

                          ali kao što sam rekla nisam tu zbog tvoje žene...
                          Pošto nije mjesto gdje bi trebao pisati o ženi i necu, pothranjenost niti blizu nije u pitanju, izgleda odlicno, ali eto..sama sebi nalazi zamjerke poput šlaufića na bokovima
                          Nisam te želio uvrijediti, vec te razumijem, iako tvoja visina i kilaža 177/63 ne govori o tome da trebas vise mršavjeti ja vjerujem da ti sama najbolje znas koje stvari na sebi želiš promijeniti.
                          Također vjerujem da bi se dovela do istesane linije da bi na 177 cm idealno bilo nekih 57-58 kg iako se mozda neki nece sloziti samnom.
                          Index tjelsne mase meni govori da sam praščina debela i da sam u opasnoj zoni, pa se po tome nikad nebi vodio, jer bi na 193 cm po tom manekenskom izračunu ja trebao imati 78-80 kg, tako da to otpada. Ogledalo je najbolje mjerilo, sve ostalo je sranje...
                          Eto, sretno ti bilo, nadam se da ces doci do zacrtanog cilja.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Visoko oktanski kardio

                            Originally posted by kelly View Post
                            Sigurno da će biti nekih rezultata, ali za veće rezultate treba i više truda i odricanja, ja samo ne bih volio da se previše razočaraš pa da odustaneš.
                            hvala što se brineš...i hvala na savjetima..ipak, odustati ću, ali samo od visoko oktanskog treninga
                            raditi ću samo s utezima i vježbe poput čučnjeva, sklekova, itd. i povećati ću dnevni unos proteina...i da, nisam ni mislila da će biti lagano, zato i jesam prvo počela sa potpunom promjenom jelovnika..sada, nakon 10 mjeseci, vrijeme je za nove promjene...
                            Simplify.

                            There are no shortcuts to any place worth going.

                            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                            HARDER.


                            Comment


                            • #15
                              Re: Visoko oktanski kardio

                              Imaš i ovdje dosta savjeta:

                              http://www.building-body.com/fitness...ybuilding.html
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X