Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoc i savjete za sastavljanje kvalitetnog programa za curu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomoc i savjete za sastavljanje kvalitetnog programa za curu

    Pozz

    Trebao bih pomoc i savjete za sastavljanje kvalitetnog programa za CURU. Ne znam gdje da otvorim ovu temu jer se tice i treninga (programa) i mrsavljenja, al neka admin premjesti gdje smatra da je najbolje. Ja idem u gym vec 4-5 god, znam puno toga u vezi prehrane, treninga i programa za muskarce, ali nisam bas siguran da je ista stvar kod cura, jer ne težimo bas istom cilju. U svakom slucaju, bolje pitati i cuti vase misljenje... tko pita ne skita :P

    Visoka je oko 1,70, trenutno ima 60 kg. Zeli smrsati nekih 4-5 kg, u teretanu ide vec pola godine, u nekim manjim prekidima, al max 3 puta tjedno jer ide na faks. I da nadodam na sve to, prirodno ima malo uze bokove, a noge jake, pogotovo ložu i list, ocito posljedice visine i treniranje atletike

    U prehranu se razumijem jako dobro, tako da mi za sastavljanje toga programa treba samo potvrda moga misljenja, naravno ukoliko je tocna

    Veceru izbaciti (osim proteinske laganije hrane tipa posni sir, bjelanjci)?
    Koliko kalorija manje unijeti za "proces mrsavljenja" u danima ne treniranja, a koliko u danima treniranja ili je isto?
    Naravno, sve brze ugh i lose masti izbaciti, a povecati unos proteina, ukratko da ne duljimo o tome...
    E samo me zanima koliko proteina teziti u njenom slucaju?
    Dal uzimati ikakve dodatke tipa L-karnitin?



    Ono glavno sto me zanima je:
    Koji broj ponavljanja da koristi?
    Koliki broj serija po misicnoj skupini?
    Kako da poveca guzicu i bokove, a da se loza ne poveca? Ili ako moze nekako da se loza smanji (iako znam da je to na nemoguce al eto, mozda uvijek postoji)?


    Trenutno koristi ovakav program koji sam joj napisao prije neka 2-3 mjeseca, pa me ispravite i nadodajte sto mislite da treba...

    primjer:

    Ponedjeljak: Prsa - Biceps - Trbusnjaci

    PRSA:
    Ravni bench sipkom- 2 SERIJE PO 12-15 PONAVLJANJA
    Kosi bench sipkom- 2 SERIJE PO 12-15 PONAVLJANJA
    Kontra kosi sipkom bench - 2 SERIJE PO 12-15 PONAVLJANJA
    Razvlacenje (letenje) bucicama - 2 SERIJE PO 12-15 PONAVLJANJA

    (svaki drugi trening bucicama)



    BICEPS:
    3 RAZLICITE VJEZBE po 2 SERIJE po 12-15 PONAVLJANJA
    Npr.
    1. Stojece izmjenicno podizanje bucica
    2. Stojece dizanje bucicama čekić hvatom, znaci prsti gledaju jedni prema drugima
    3. Pregib sipkom preko klupe


    TRBUSNJACI:
    3 VJEZBE TRBUSNJAKA PO 2 SERIJE, ponavljanja do otkaza, sto mozes vise puta.


    Kad to sve uradis, prelazis na trcanje, najmanje 20 min, 30 min extra. Nemoj trcati istim tempom cijelo vrijeme. Uzmi stopericu i trci 60-90 sec normalnom brzinom, 20 sec velikom brzinom, i sve tako ponavljaj do kraja tih 20-30 min.


    ODMORI:

    Odmor izmedu svake SERIJE neka ti budu MAKSIMALNO 60 sekundi.

    Odmori izmedu svake VJEZBE neka ti bude 2:30-3 minute.


    Sljedeci treninzi su:

    - RAMENA - NOGE - GUZICA
    i
    - LEĐA - TRICEPS - TRBUSNJACI



    To je to sto sam joj poslao Nadam se vasoj pomoci i savjetima

  • #2
    Re: Program za curu

    Tu ti je Pruga na forumu pa se obrati njemu ako želiš.

    http://www.building-body.com/fitness...ybuilding.html
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Program za curu

      http://www.building-body.com/forum/m...33-mali-priest
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Program za curu

        -jel mali priest onaj prugovecki? mislim da je iz zg-a.

        Comment


        • #5
          Re: Program za curu

          da mali priest je nikola prugovecki,ma covjek je stvarno prva liga sve super objasni i jako je pristupacan

          Comment


          • #6
            Re: Program za curu

            Nista, onda cekamo njega procitao sam vecinu ovih clanaka, ali ipak ima pola toga neriješeno

            Comment


            • #7
              Re: Program za curu

              sto se tice treniranja cura tu je prica nesto malo drugacija. sto se tice same prehrane ona bi u postocima unosa proteina,ugljikohidrata i masti trebala biti ista kao i kod muskaraca naravno zavisno o kojoj se fazi radi ili dobivanju misicne mase ili definiciji. znaci sve ostaje isto ,proteini u svakom obroku ,uh zavisno o potrosnji i o ciljevima ,masti bolje navecer itd.... znaci standard. sto se tice drugog dijela koji je nesto drugaciji a to je trening. kako je curama najbitnije odlican glutesu, dobar kvad i loza onda se treba puno vise osvrnuti na trening nogu u vecoj mjeri ,dok gornji dio tijela takodjer ne treba shvatiti bezveze ali neke misicne grupe barem po mojem osobnom misljenju pogotovo ako se ne radi o natjecateljici u bodyfitnessu je to da prsa se ne treniraju ni blizu kao kod muskaraca, ruke se treniraju ali u manjoj mjeri ,bitnije je kod gornjeg dijela tijela se osvrnuti na ledja ,da cura dobije mali trokut i ramena da malo ojaca samim time ce joj struk pasti. trapez , podlaktice mislim da je smjesno govoriti da na zenskoj figuri nece to dobro izgledati,a prsa kao takva i ovako i onako ce izgubiti jer masno tkivo kad ide dolje dojke odu a prsa ,to jest prsni misic ostaju ali jel je zapravo potrebno imati kod zena velika prsa ( misic mislim ) ? iskreno mislim da ne . kao ni trapez ,kao ni podlaktica ,ruke mogu biti istrenirane,ali bas da ima masivne ruke opet nije u zenskoj estetici u prvom planu. ramena okej to bi bilo dobro da se malo vise forsira kao i ledja ,naravno trbuh ne smijem zaboraviti on se trenira u jednakoj mjeri kao i kod muskoga. uzet cemo u obzir da je zenama kudi kamo teze dobti na misicnoj masi ja bih napravo takav plan gdje bi mi noge bile na prvom mjestu ,nakon toga ledja, ramena i trbuh te nakon toga u manjoj mjeri prsa ,ruke i ostale manje misicne grupe.
              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

              Comment


              • #8
                Re: Program za curu

                Slazem se u potpunosti sa svime hvala na odgovoru...

                Uglavnom, ostaju mi jos ova dva pitanja:

                Koliko broj serija da koristi za leda/ramena/noge, a koliki za ruke i prsa?
                I ono sto me najvise zanima je... Kako da dobije vise na glutesu bez da poveca lozu, a donekle i kvadriceps, jer njih ima bas jako jake...? Jer ako radi npr. cucnjeve dobrim dijelom ce joj rasti noge koliko god se bazirala na glutesu...

                Comment


                • #9
                  Re: Program za curu

                  zdravo...nadam se da nije problem sto samo ovako upadam u temu.. pocela sam ici u teretanu prije 15tak dana posto zelim smrsati i malo definisati stomak, gluteus itd..visoka sam oko 172 i trenutno imam 66kg...kako sam pocela trenirati skinula sam 3cm u struku, stomak 2cm, ali ono sto mi je najjace i najbitnije su noge, a tu nikako da se pomjerim...cak sam i dobila skoro 1kg..trcim na traci oko 20-30 min, biciklo 10tak min (treniram 6 dana u sedmici)...uradim 4x10 nozne ekstenzije,ali to svaki drugi trening znaci nista pretjerano. Vise forsiram trbusne. Pazim na ishranu, tako da jedem 4 puta dnevno pretezno povrce, piletinu, rizu, zobene...primjetim vec da tijelo drugacije izgleda, i noge izgledaju bolje samo ne znam kako da smanjim obim nogu i kilazu. Inace imam jake noge, trenirala sam taekwondo 3 godine i kick box godinu (nedavno prestala). Ako neko ima neki prijedlog, ili da mi kaze sta radim pogresno bila bih jakoo zahvalna

                  Comment


                  • #10
                    Re: Program za curu

                    Originally posted by zvoonee View Post
                    Slazem se u potpunosti sa svime hvala na odgovoru...

                    Uglavnom, ostaju mi jos ova dva pitanja:

                    Koliko broj serija da koristi za leda/ramena/noge, a koliki za ruke i prsa?
                    I ono sto me najvise zanima je... Kako da dobije vise na glutesu bez da poveca lozu, a donekle i kvadriceps, jer njih ima bas jako jake...? Jer ako radi npr. cucnjeve dobrim dijelom ce joj rasti noge koliko god se bazirala na glutesu...
                    ledja ,ramena ,noge standard ko i kod muskoga
                    ruke i prsa duplo manje nego bi radio za muskoga
                    sto se tice izoliranja dijelova nogu to je vise pitanje stava stopala i ostalog a ne toliko vjezbi ,naravno manje fleksije i slicnoga ali postoje posebne vrste cucnjeva koje odlicno pogadjaju samo gluteus. sve je zapravo u polozaju nogu ,razmaku itd...
                    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                    Comment


                    • #11
                      Re: Program za curu

                      Originally posted by ellvira View Post
                      zdravo...nadam se da nije problem sto samo ovako upadam u temu.. pocela sam ici u teretanu prije 15tak dana posto zelim smrsati i malo definisati stomak, gluteus itd..visoka sam oko 172 i trenutno imam 66kg...kako sam pocela trenirati skinula sam 3cm u struku, stomak 2cm, ali ono sto mi je najjace i najbitnije su noge, a tu nikako da se pomjerim...cak sam i dobila skoro 1kg..trcim na traci oko 20-30 min, biciklo 10tak min (treniram 6 dana u sedmici)...uradim 4x10 nozne ekstenzije,ali to svaki drugi trening znaci nista pretjerano. Vise forsiram trbusne. Pazim na ishranu, tako da jedem 4 puta dnevno pretezno povrce, piletinu, rizu, zobene...primjetim vec da tijelo drugacije izgleda, i noge izgledaju bolje samo ne znam kako da smanjim obim nogu i kilazu. Inace imam jake noge, trenirala sam taekwondo 3 godine i kick box godinu (nedavno prestala). Ako neko ima neki prijedlog, ili da mi kaze sta radim pogresno bila bih jakoo zahvalna
                      e ovo je isto zeznuto ali se i to da srediti. znaci to su rijetki trenuci kad je u pitanju gubitak misicne mase. znaci sljedece prvo i osnovno cardio pokusati raditi gdje se sto manje noge koriste a to je npr ergometar i npr orbitrek ili bilo sto drugo poput veslanja gdje se koristi vise gornji dio tijela za cardio nego noge. trening manje kilaze veci broj ponavljanja kako bi se glikogen ispraznio. eto mislim da bi to moglo funkcionirati ,opet kazem u svakodnevnom zivotu sto manje koristiti noge ,malo ih ulijeniti da kataboliraju sto je jako tesko ako su genetski predispozicinirone pa prema tome obavezno bi trebalo biti i u nutritivnom deficitu ,to jest mora biti definicija.
                      TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                      Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                      Comment


                      • #12
                        Re: Program za curu

                        Originally posted by mali priest View Post
                        e ovo je isto zeznuto ali se i to da srediti. znaci to su rijetki trenuci kad je u pitanju gubitak misicne mase. znaci sljedece prvo i osnovno cardio pokusati raditi gdje se sto manje noge koriste a to je npr ergometar i npr orbitrek ili bilo sto drugo poput veslanja gdje se koristi vise gornji dio tijela za cardio nego noge. trening manje kilaze veci broj ponavljanja kako bi se glikogen ispraznio. eto mislim da bi to moglo funkcionirati ,opet kazem u svakodnevnom zivotu sto manje koristiti noge ,malo ih ulijeniti da kataboliraju sto je jako tesko ako su genetski predispozicinirone pa prema tome obavezno bi trebalo biti i u nutritivnom deficitu ,to jest mora biti definicija.
                        Ovi na forumu tvrde da je trening isti na definiciji, ko na masi. To spada kao u najveće zablude u bb. Ili sam ja možda krivo pokopčo... ?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Program za curu

                          Originally posted by The Rock View Post
                          Ovi na forumu tvrde da je trening isti na definiciji, ko na masi. To spada kao u najveće zablude u bb. Ili sam ja možda krivo pokopčo... ?
                          isti je istina da i ja ne pravim razlike, ali ovdje se radi o specificnom stanju kad je cilj katabolizam a ne anabolizam
                          bodybuilding je sve stvar anabolicnosti,a ovo bi trebalo biti suprotno
                          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pomoc i savjete za sastavljanje kvalitetnog programa za curu

                            inace trening na definiciji i na masi nije isti ,makar bi na papiru trebao biti ali realno nemoguce je to pratiti. bitno je procitati svoje tijelo te u datom trenutku mu dati najbolju dozu svega sto mu je potrebno u pravilnoj kolicini. tako recimo dolazi do toga da se s vremenom na definiciji povecava broj ponavljanja a smanjuju kilaze ali ne iz razloga da ce to bolje defnirati tijelo nego zbog nedostatka hrane vise nemoze drzati isti tempo ,to jest nemamo dovoljno snage za dizanje istih tezina kao i na masi pa da bi donekle postigli isti ucinak u smislu prokrvarenja misica ,to jest sokiranja moramo se okrenuti drugoj strani a to je nesto vecem broju ponavlja. ali ako imamo snage i dalje ,zasto ne ? ja bih uvijek radije pri kraju definicije dizao ogromne tezine ali nazalost to nemogu jer zbog nedostatka sala i vode i praznih glikogenskih rezervi te manje kolicine ugljikohidrata u prehrani nisam sposoban to uciniti
                            mislim da je i to jedan od najvecih razloga zasto ekipa u vecoj mjeri voli efedrin na definiciji ,jer daje taj subjektivni signal u mozgu da mozemo vise nego sto je realno za ocekivati u tom trenutku.
                            TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                            Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                            Comment


                            • #15
                              Re: Program za curu

                              Originally posted by mali priest View Post
                              e ovo je isto zeznuto ali se i to da srediti. znaci to su rijetki trenuci kad je u pitanju gubitak misicne mase. znaci sljedece prvo i osnovno cardio pokusati raditi gdje se sto manje noge koriste a to je npr ergometar i npr orbitrek ili bilo sto drugo poput veslanja gdje se koristi vise gornji dio tijela za cardio nego noge. trening manje kilaze veci broj ponavljanja kako bi se glikogen ispraznio. eto mislim da bi to moglo funkcionirati ,opet kazem u svakodnevnom zivotu sto manje koristiti noge ,malo ih ulijeniti da kataboliraju sto je jako tesko ako su genetski predispozicinirone pa prema tome obavezno bi trebalo biti i u nutritivnom deficitu ,to jest mora biti definicija.
                              mozda glupo pitanje, ali kazes da gubim misicnu masu, zar onda kilogrami ne bi trebali ici dole. Ja sam dobila na kilazi. A sad da gubim misice a dobijam salo mi zvuci cudno kad redovno trcim i ne jedem toliko masno i UH.

                              Comment

                              Working...
                              X