Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deload? Kako?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deload? Kako?

    Nije mi se još ovo dogodilo, pa bi zamolio za savjet.

    Danas sam, po programu, trebao dizati na benchu 100 4-6 ponavljanja, 3 serije. Dok sam se zagrijavao i došao do 90, shvatio sam da nešto nije u redu i da ide nekako sporo. Imao sam čudan osjećaj u ramenu jer sam ga uležao dok sam spavao kod cure i odlučio sam da trebam još malo zagrijati rotatore ramena. Odradim još jedno zagrijavanje sa 90 i stavim 100. I tu kreće scena, kad sam spustio šipku, kao da mi je auto pao na prsa. Dizao sam ju gore dobrih 10 sekundi, mislio sam da će mi past na vrat i da ću poginut hahaha. Inače, prije tri dana sam radio 97.5 3x5 (moglo je i x6). Nakon toga sam prešao na zgibove i jedva sam ih 6 napravio bez opterećenja . Ostatak treninga sam proveo radeći bicepse i tricepse sa ful malom kilažom tek tolko da se malo napumpam, ipak je vikend

    Kako je moguće da mi je snaga toliko pala i to odjednom?
    Da nastavim dalje sa programom kao da ništa nije bilo ili da napravim deload?
    Ako bi radio deload, kako bi to okvirno trebalo izgledati i koliko dugo trajati?

  • #2
    Re: Deload? Kako?

    Originally posted by crazy View Post
    Nije mi se još ovo dogodilo, pa bi zamolio za savjet.

    Danas sam, po programu, trebao dizati na benchu 100 4-6 ponavljanja, 3 serije. Dok sam se zagrijavao i došao do 90, shvatio sam da nešto nije u redu i da ide nekako sporo. Imao sam čudan osjećaj u ramenu jer sam ga uležao dok sam spavao kod cure i odlučio sam da trebam još malo zagrijati rotatore ramena. Odradim još jedno zagrijavanje sa 90 i stavim 100. I tu kreće scena, kad sam spustio šipku, kao da mi je auto pao na prsa. Dizao sam ju gore dobrih 10 sekundi, mislio sam da će mi past na vrat i da ću poginut hahaha. Inače, prije tri dana sam radio 97.5 3x5 (moglo je i x6). Nakon toga sam prešao na zgibove i jedva sam ih 6 napravio bez opterećenja . Ostatak treninga sam proveo radeći bicepse i tricepse sa ful malom kilažom tek tolko da se malo napumpam, ipak je vikend

    Kako je moguće da mi je snaga toliko pala i to odjednom?
    Da nastavim dalje sa programom kao da ništa nije bilo ili da napravim deload?
    Ako bi radio deload, kako bi to okvirno trebalo izgledati i koliko dugo trajati?

    Definitivno je došlo do pada forme zbog pretreniranog CNSa, a i rame te ****. Slične scenarije i ja imam. Snaga raste i raste i od jednom dođeš na trening i slab si pun *****.
    Svakako napravi deload.
    Za benč, konkretno, ja bi napravia 4 serije po 5 ponavljanja sa 60 kg. Dakle nekih 50 - 60% po 5 ponavljanja i 4 serije.
    Ili odmoria tjedan dana kompletno, to bi bilo najbolje za rame.

    Comment


    • #3
      Re: Deload? Kako?

      Hvala
      Nastavit cu radit po programu, ali cu ovaj tjedan smanjit kilaze za 50% (compound i access.) i skratit odmor na minutu, dvije. To ce mi dati priliku i da popravim tehniku

      Comment


      • #4
        Re: Deload? Kako?

        Originally posted by crazy View Post
        Hvala
        Nastavit cu radit po programu, ali cu ovaj tjedan smanjit kilaze za 50% (compound i access.) i skratit odmor na minutu, dvije. To ce mi dati priliku i da popravim tehniku

        Tako je

        Comment


        • #5
          Re: Deload? Kako?

          Zanimljivo,ista stvar mi se nedavno dogodila,a nisam znao koji je uzrok...odlučio sam forsirat težine na benchu pošto dižem kilaže ko curica i išla je snaga gore i tjednima je to trajalo i odjednom nagli pad,nisam mogo vjerovat da sam odjednom tako slab..ugl sad mi je jasno da sam živčani sustav preopteretio...

          Comment


          • #6
            Re: Deload? Kako?

            Originally posted by clockwork orange View Post
            Zanimljivo,ista stvar mi se nedavno dogodila,a nisam znao koji je uzrok...odlučio sam forsirat težine na benchu pošto dižem kilaže ko curica i išla je snaga gore i tjednima je to trajalo i odjednom nagli pad,nisam mogo vjerovat da sam odjednom tako slab..ugl sad mi je jasno da sam živčani sustav preopteretio...
            We've all been there, brah. Najgori osjećaj.

            Comment


            • #7
              Kada se odradi deload period,da li kada pocinjemo ponovo trenirati ici kao i inace do max otkaza,normalno uz smanjenu frenkvenciju i volumen ili ici ne ici do otkaza?Ovo se odnosi na ponavljanja.

              Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

              Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

              Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

              Comment


              • #8
                pa nakon deloada se vracas na trening koji je prethodio.
                Online Transformacijski Specijalist:
                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                ->
                http://www.fgfitness.uk
                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by alexxx View Post
                  Kada se odradi deload period,da li kada pocinjemo ponovo trenirati ici kao i inace do max otkaza,normalno uz smanjenu frenkvenciju i volumen ili ici ne ici do otkaza?Ovo se odnosi na ponavljanja.

                  Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk
                  Opet na maximum, nema rezultata sa polovičnim treninzima.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment

                  Working...
                  X