Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

    Kreni u teretanu,radi s utezima,rijesi prehranu,a za kardio mozes to setanje ujutro..gledaj da si u deficitu nekih 500 kcal i rezultati ce doci..ne ocekuj da ces salo skinut preko noci,jer i te kg nisi dobio preko noci
    Goal: to become a legit reason to widen doorways.

    Comment


    • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

      Originally posted by Stafeen View Post
      Pozz,evo ovako imam 15 god i do pre 4 meseca imao sam 118.3 kg...xD..ugl sada sam dosao na 99-102kg i zelim ici jos dole.Na odeći i na svemu sam primetio da sam doooosta omršavio,ali nije mi to to ja još uvek imam dosta sala a nije mi u planu da skidam jos puno kila dole,bar ne na ovakav nacin.Kada sam tek krenuo na dijetu išao sam svaki dan na trcanje i skršio kolena nakon nekoliko dana,tako da nisam u stanju da trčim pogotovo brzo,pa me zanima je li dovoljno recimo da svako jutro ustajem i po 1h brzo hodam?Normalno prehranu si još sastavljam i verovatno otvorim temu da me ispravite je li to dobro šta sam postavio,ali glavno pitanje zanima me je li moguće samo brzim hodanjem skidati salo oko struka a opet vazno mi je da mi ne opadaju mišići..Pozz
      15godina
      ne bi te savjetovao da podjes u teretanu
      al pocni raditi kod kuce neke vjezbe sa svojom kilazom
      tipicno, sklekovi, cucnjevi, zgibovi, ledjni, trbusni, etc
      misici su glavni potrosaci kalorija u tijelu, ako cemo tako gledati
      vise misica znaci veca potrosnja kalorija
      pomoci ce ti u trosenju kalorija
      jos si mlad, to je velika kilaza za 15 godisnjaka
      brzo hodanje ujutro je dosta stresno za organizam (trajanje od 1h) > katabolizam
      tako da bi te savjetovao radije brzo hodanje (lagani MI) 30ak minuta, nakon toga bi vec lagano podigao inzulin.



      zanima me je li moguće samo brzim hodanjem skidati salo oko struka a opet vazno mi je da mi ne opadaju mišići
      jest, moguce je skidati salo sa deficitom
      sto ti je deficit manji (blizi 0), to ti je sporije gubljenje masti, ali usto i sporije gubljenje misica
      savjetovao bi te da svaki 6 ili 7 dan napravis punjenje (udjes u suficit sa kalorijama)
      imas dosta tema vezanih na forumu za istu temu
      uradi malo searcha

      lijep pozdrav i sretno
      Originally posted by servantess
      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

      Comment


      • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

        Hvala,normalno da nisam te kilograme dobio preko noći, ali eto sad mi je jako zao sto sam bio kreten i nisam pazio na ishranu. Skoro godinu dana sam išao u teretanu tj.krenuo sa 14godina i radio sa dosta velikim kilažama i zbog toga sad imam velikih problema sa ostalim zglobovima i leđima ali dovoljno da mogu raditi.Planiram upisati neki borilački sport verovatno mma,ali moram videti šta sa kolenima,neznam bi li pomogao elasti joint.?Nabavio sam si vreću za udaranje veliku pa mogu i rukama i nogama,mislim da bi to bila dobra vežba za skidanje sala a i za izdržljivost i kondiciju.Imam jednoručni teg 10kg pa tu mogu biceps i još neke vežbe raditi.Na svojim greškama sam naučio da ne trebam srljati sa teretanom.Lik koji drži teretanu nije profesionalan pa radis na svoju ruku.Tako sam se ja i zeznuo.Posto imam dosta slaba leđa isao bi sada 1 nedeljno u teretanu jedno vreme da ih malo ojacam jer su mi ona definitivno najslabiji deo tela.A i mislim ako ih ojačam da će i bol u kičmi proći.Znam da rezultati ne dolaze preko noći ali nadam se sto boljem uspehu,a ako bude trajalo i godinu dana bitno samo da ima pomaka a verujem da ce imati.Hvala na odgovorima ako moze i koji odgovor na ova tu pitanja u tekstu.. Pozz (znam da sam svega natrakeljao al jbg.)

        Comment


        • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

          Ma nije problem,bitno je da si se odlucio na promjenu i to je super..za koljena nez,nekome to pomaze,nekome ne,moras probat da bi saznao..taj uteg ti je mal,tj prerast ces ga brzo,zasto ne bi trenirao 3-4 puta tjedno u teretani,cijelo tijelo a ne samo leda..leda nece slabije napredovat ako treniras i druge misicne skupine..probaj mma ali prije toga se savjetuj s nekim strucnim u vezi toga,jer ne znam kolika je opasnost za koljena..ugl zelim ti uspjeh,uci na greskama..ako se budes drzao zdrave prehrane,kvalitetnog treninga rezultati moraju doc
          Goal: to become a legit reason to widen doorways.

          Comment


          • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

            Hehehe,sa tih 10 kg ja odradim trening i mogu reći da mi nije nikakav problem,meni je idealno biceps raditi sa 12kg...ali nađem si vežbu koja je teška dosta pa onda sa tih 10 kg.....za mma probacu pa cu viditi,mozda mi bude smetalo mozda ne,danas sam vec bio sa kolegom ovako probno brzo hodanje 1h i vise malo posto smo isli do trim staze i bilo je ok..uopste se skoro nisam oznojio jest da je bilo sveže vani duvao je vetar dosta ali ono noge sam osetio da lepo rade.Prehranu si regulisem uskoro cu staviti plan prehrane da vidim kako bi to moglo izgledati pa da me ispravite i tako sta vec treba.Hvala i pozz

            Comment


            • Intenzivno ili lagano trčanje

              Pozdrav! Zanima me da li je bolje za gubljenje masnoća lagano trčati duže vrijeme, cca 45-60min po treningu ili trčati bržim tempom kraće vrijeme? Svaki savjet je dobrodošao. Hvala unaprijed!

              Comment


              • Re: Intenzivno ili lagano trčanje

                Pa mislim da bi najbolje bilo krace trcanje visokim intezitetom u kratkim intervalima tzv. HIIT trening i nakon njega neki cardio niskog inteziteta do cca 65% otkucaja i sve skupa zavrsit za 60-90min. I jedno i drugo imaju mjesta u treningu samo je ptanje kako je rasporedeno i uskladeno s prehranom
                MYPROTEIN

                Comment


                • Re: Intenzivno ili lagano trčanje

                  Hvala na brzom odgovoru Tako nešto sam i sam mislio, pošto se ni ne preznojim baš nešto previše kad lagano joggiram.. Iako nisam ni siguran koliko znojenje tijekom cardia ima veze sa gubitkom masnoće.

                  Comment


                  • Re: Intenzivno ili lagano trčanje

                    Ako se ne znojis previse i ne osjetis prevelik umor nakon cardia, to znaci otprilike da dobro radis
                    Znoj i salo nemaju nikakve veze jedno s drugim. Cilj je se cak i sto manje znojit osim ako nam nije cilj dehidracija organizma stoga NIKAD se ne navlacit pustim majicama, trenerkama i sl.za vrijeme cardia (osim ako nije cilj skinut kg radi nekog vaganja, natjecanja itd) lagana odjeca i deri
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • Re: Intenzivno ili lagano trčanje

                      Ili ovo sto ti je Corry rekao, ili mozes ujutro nataste laganim tempom, samo budi siguran da ne trcis prebrzo jer ce inace previse misica odlazit posto je tijelo u katabolickom stanju ujutro...
                      Wenn schon, denn schon!

                      Comment


                      • Re: Intenzivno ili lagano trčanje

                        Probaj radit košarkaška samoubojstva ili one treninge trčanja od američkog nogometa predobri su iako ti vjerojatno ne trazis brzi start nego samo zelis skinuti salo dosta pomaze i pri startu i dobis na brzini al ugl djelotvorno je za skidanje sala...

                        Comment


                        • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                          Pozdrav, treniram vec par godina al sve sa nekim vecim pauzama tako da je sve skupa klimavo. Prehrana mi je tak tak, vise manje sve jedem al naravno bez masnih hrana te slatkog. Imam 75kg na 178cm al i salo na trbuhu koje zelim skinut. Sad redovno treniram cc 3mj, u pocetku sam trcao 2tj svaki dan i sa 80 kg dosao na 75 uz neki minimalni gubitak masnoca tako da sam odustao. E sad, dali da ubacim kardio poslije treninga ili u dane ne treniranja? Ili da prvo izgubim to salo do kraja pa da krenem na masu? Iako ovo drugo mi se bas ne cini rjesenje posto bih jos izgubio 5kg sigurno i bio bih "suhi" sto definitivno ne zelim.

                          Comment


                          • Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                            Molim vas savjete, pročitao sam prvih 5 stranica u ovoj temi i samo se zbunio.

                            Dakle, želim izgubiti par kilograma oko stomaka najviše, ali ne više od par jer ionako nemam previše kila.

                            Sada radim 5 treniga u teretani + jedan aerobni trening srijedom (30ak min trčanja) + nedjeljom nogomet visoki intezitet 1 sat.

                            Zanima me jeli to dobro ili moram mjenjati, čitam da svi prepoučate nakon utega još malo aerobnih vježbi i HIIT.

                            Dakle što da napravim, jel 5 treniga sa utezima puno? Da ubacim još koji aerobni ili da nakon utega ubacim aerobni ili da izbacim aerobni i ubacim HIIT?

                            Comment

                            Working...
                            X