Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

    kada bi trebao raditi deadlifts? sa nogama ili leđima jer nemogu 2 puta tjedno raditi deadlifts???

  • #2
    Re: deadlifts, sa nogama ili leđima???

    Diskutabilno pitanje,a ovisi i o kojoj varijaciji DL-a pricamo, ali opcenito DL vise pogadja noge nego ledja tako da moj glas ide za noge.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: deadlifts, sa nogama ili leđima???

      pa i ja sam mislio sa nogama al vredi da se postavi ovo pitanje da vidim sta iskusniji misle

      Comment


      • #4
        Re: deadlifts, sa nogama ili leđima???

        ja ga radim s ledjima...
        zamisli dl, cucanj, iskorak u istom treningu... ne fala, dl ide s ledjima ^^
        btw dl s ravnim skupljenim nogama (za zadnju lozu je drugo)
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #5
          Re: deadlifts, sa nogama ili leđima???

          Originally posted by Šimun
          ja ga radim s ledjima...
          zamisli dl, cucanj, iskorak u istom treningu... ne fala, dl ide s ledjima ^^
          btw dl s ravnim skupljenim nogama (za zadnju lozu je drugo)
          ok fala..

          Comment


          • #6
            Re: deadlifts, sa nogama ili leđima???

            Originally posted by Šimun
            ja ga radim s ledjima...
            zamisli dl, cucanj, iskorak u istom treningu... ne fala, dl ide s ledjima ^^
            btw dl s ravnim skupljenim nogama (za zadnju lozu je drugo)
            Točno tako.
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

              Ja ga radim sa nogama. Iako naravno da može i sa leđima.

              Ponekad odvojim zadnju od prednje lože pa napravim mrtvo sa zadnjom ložom.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #8
                Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                Mrtvo dizanje je prvenstveno vježba za noge, to je u biti čučanj sa utegom u rukama umjesto na ramenima.
                S obzirom da nije dobro raditi čučanj i mrtvo u jednom treningu imamo dva rješenja:
                1. jedan trening nogu raditi čučanj a drugi trening nogu raditi mrtvo, ili
                2. raditi mrtvo u treningu za leđa.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                  Originally posted by kelly
                  Mrtvo dizanje je prvenstveno vježba za noge, to je u biti čučanj sa utegom u rukama umjesto na ramenima.
                  S obzirom da nije dobro raditi čučanj i mrtvo u jednom treningu imamo dva rješenja:
                  1. jedan trening nogu raditi čučanj a drugi trening nogu raditi mrtvo, ili
                  2. raditi mrtvo u treningu za leđa.

                  fala puno kelly, ovo 2 mi je bolje tako da dl kod mene ide sa leđima

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                    ja koristim u treningu nogu. radim sa izravnatim nogama nogama(stiff leged), i to mi je glavna vježba za zadnju ložu i donja leđa...
                    odradim čučanj, iskorak, ekstenziju, magarca, mrtvo, i trbušne u jednom treningu..dosta da dobijem upalu tih mišića koje treniram

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                      To sve ovisi i u kojem ga kontekstu radiš, ja kad želim radit dl za leđa onda ga napravim s nekom srednjom kilažom jednu seriju do otkaza na kraju treninga kad su leđa već otkazala da ih samo dokrajčim.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                        Osobno radim deadlift jedino kada radim noge jer mi je to jedina adekvatna vježba za istezanje zadnje lože nakon leg curla. Velika leđa se mogu razviti zgibovima/lat mašinom te raznim varijacijama veslanja (yates row, t-bar).

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                          Originally posted by Victor
                          Osobno radim deadlift jedino kada radim noge jer mi je to jedina adekvatna vježba za istezanje zadnje lože nakon leg curla.
                          Da...GVT je profesionalan program i u drugoj fazi treniranja se kombiniraju u super-serijama mrtvo (na ravne noge) i Leg Curl

                          Originally posted by Victor
                          Velika leđa se mogu razviti zgibovima/lat mašinom te raznim varijacijama veslanja (yates row, t-bar).
                          Tako je

                          Jesi radio ikad gvt ili iz nekih drugih izvora znaš za te trikove
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                            Gvt nisam radio nikada. Većina stvari koju pišem je Jakšićeva škola.

                            Ja osobno ne bih radi prvo deadlift pa leg curl već obrnuto. Radim vježbe od onih s maksimalnom kontrakcijom prema onima s maksimalnim istezanjem. Isto tako radim izolacije pa tek onda compound.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                              dosta ljudi iz područja bb-a preporučaju da se na leg curlu ide heavy(3-6) a na dl-u za zadnju ložu high rep
                              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                              Comment

                              Working...
                              X