Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BB u pubertetu - utječe li na rast

    Kada bildas u pubertetu jel mozes ostat mal,tj prestat rast i dobit razne bolove,molim vas odgovore na ovo pitanje ?
    Bildanje u pubertetu utjece il ne utjece na rast ?

  • #2
    BILDANJE U PUBERTETU

    Poznata je činjenica da većina profesionalnih bildera žali što ranije nisu započeli sa treniranjem, baš u vrijeme puberteta. Arnold je počeo jako rano, a visok je 1.88cm, znači treniranje u pubertetu ne ometa rast i razvoj, nego baš naprotiv-osigurava ga!
    Samo jedna napomena za pubertetlije-držite se višeg broja ponavljanja (12-20), koja su i najproduktivnija za to razdoblje i dostatno povečajte broj kalorija, pošto u to vrijeme metabolizam radi 100%.

    Comment


    • #3
      Re: BILDANJE U PUBERTETU

      Originally posted by Captain America
      Poznata je činjenica da većina profesionalnih bildera žali što ranije nisu započeli sa treniranjem, baš u vrijeme puberteta. Arnold je počeo jako rano, a visok je 1.88cm, znači treniranje u pubertetu ne ometa rast i razvoj, nego baš naprotiv-osigurava ga!
      Samo jedna napomena za pubertetlije-držite se višeg broja ponavljanja (12-20), koja su i najproduktivnija za to razdoblje i dostatno povećajte broj kalorija, pošto u to vrijeme metabolizam radi 100%.
      Znaci ja bi trebo pocet bildat i pocet s vjezbanjem i tim sranjima ?
      Mnogi mi tvrde da s***** kicmu i da ostanes mal ..
      A ako radim oko 60 sklekova i 200 trbusnjaka na dan jel mogu ostat nizak ?

      Comment


      • #4
        ODGOVOR

        NE OD SKLEKOVA I TRBUŠNJAKA SE IDE U VISINU, UGLAVNOM PREKO 2 METRA,TAKO BOLJE SMANJI NA 30 SKLEKOVA I 100 TRBUŠNJAKA KAKO NE BI POSTAO KRAKATA ŠTANGA!

        Comment


        • #5
          Re: ODGOVOR

          Originally posted by Captain America
          NE OD SKLEKOVA I TRBUŠNJAKA SE IDE U VISINU, UGLAVNOM PREKO 2 METRA,TAKO BOLJE SMANJI NA 30 SKLEKOVA I 100 TRBUŠNJAKA KAKO NE BI POSTAO KRAKATA ŠTANGA!
          lol,a jesi ti u to 100% siguran ?

          Comment


          • #6
            Re: ODGOVOR

            Originally posted by Captain America
            NE OD SKLEKOVA I TRBUŠNJAKA SE IDE U VISINU, UGLAVNOM PREKO 2 METRA,TAKO BOLJE SMANJI NA 30 SKLEKOVA I 100 TRBUŠNJAKA KAKO NE BI POSTAO KRAKATA ŠTANGA!

            Mislim da se captain america malo žali. Naravno da nečeš ostat nizak. Iako se nepreporučuje preveliko naprezanje, ako si mlađi od 16 godina jer ti je tada tijelo još uvijek u razvoju i tada možeš imati problema s kralježnicom, ali s rastom ne.
            http://svegapomalo.com

            Comment


            • #7
              Re: ODGOVOR

              Originally posted by dombo123
              Originally posted by Captain America
              NE OD SKLEKOVA I TRBUŠNJAKA SE IDE U VISINU, UGLAVNOM PREKO 2 METRA,TAKO BOLJE SMANJI NA 30 SKLEKOVA I 100 TRBUŠNJAKA KAKO NE BI POSTAO KRAKATA ŠTANGA!

              Mislim da se captain america malo žali. Naravno da nečeš ostat nizak. Iako se nepreporučuje preveliko naprezanje, ako si mlađi od 16 godina jer ti je tada tijelo još uvijek u razvoju i tada možeš imati problema s kralježnicom, ali s rastom ne.
              Znaci oko 70-ak trbusnjaka,40 sklekova i jos par raznih vjezbi (Bez bildanja i dizanja utega) mi nece nauditi rastu ? Mogu vjezbati bes straha da cu ostat prcmoljak ? :P

              Comment


              • #8
                Re: ODGOVOR

                [quote=M@ttey]
                Originally posted by dombo123
                Originally posted by "Captain America":hnhhw6ct
                NE OD SKLEKOVA I TRBUŠNJAKA SE IDE U VISINU, UGLAVNOM PREKO 2 METRA,TAKO BOLJE SMANJI NA 30 SKLEKOVA I 100 TRBUŠNJAKA KAKO NE BI POSTAO KRAKATA ŠTANGA!

                Mislim da se captain america malo žali. Naravno da nečeš ostat nizak.Iako se nepreporučuje preveliko naprezanje,ako si mlađi od 16 godina jer ti je tada tijelo još uvijek u razvoju i tada možeš imati problema s kralježnicom,ali s rastom ne.
                Znaci oko 70-ak trbusnjaka,40 sklekova i jos par raznih vjezbi (Bez bildanja i dizanja utega) mi nece nauditi rastu ? Mogu vjezbati bes straha da cu ostat prcmoljak ? :P[/quote:hnhhw6ct]


                tako nekako.
                http://svegapomalo.com

                Comment


                • #9
                  Dok sportovi za mladež dobivaju na popularnosti, sportaši i roditelji bi željeli dobiti natjecateljsku prednost. Jedna je tema prošlih nekolike desetljeća bila veoma debatirana. Trebaju li, ili ne trebaju djeca sudjelovati u programima za dobivanje snage. Unatoč vjerovanju da je takav trening opasan ili bez efektna na djecu, sigurnost i efektivnost takvih programa su sada dobro dokumentirane.
                  Danas postoje sve pouzdanije metode testiranja snage i bolje razumijevanje fiziologije.I zaustavljanje rasta i mišićno-skeletalne ozljede su rijetke i vjeruje se da se mogu uvelike spriječiti izbjegavanjem nepravilnog podizanja, ne korištenjem maksimalnih težina ili neadekvatnih programa bez nadgledanja stručnjaka. Neosporivi dokazi nam pokazuju sa treninzi snage, kad se pravilno primjenjuju pod stručnim nadzorom mogu dovesti do pojačavanja mišićne snage (ne veličine), mišićne aktivacije, podešavanje “čistih mišića” i poboljšanja u motorici mladih sportaša. Američki koledž sportske medicine, Američko Ortopedsko društvo sportske medicine i Nacionalna udruga za snagu i kondiciju podržavaju dječje i adolescentske sudjelovanje u programima vježbe snage. Ostala istraživanja pokazuju da trening snage može biti djelotvoran stimulans za rast i mineralizaciju kostiju u djece.
                  Iako najbolja količina i način vježbanja za adolescente još niju precizno određeni, programi bi trebali biti individualni, bazirani na medicinskom statusu, zrelosti i razina umijeća, kao i prethodno iskustvo u vježbanju. Neke agencije ohrabruju sve osobe starije od 6 godina, da prakticiraju najmanje 30 minuta srednjeintezivne aktivnosti na većinu ili sve dane u tjednu. Najbolje vrijeme za početak je 11-13 godina u djevojčica i 13-15 u dječaka, iako bi uporava velikuih otpora trebala biti izbjegavana do duboke adolescencije, no i tada je nužno oprezno nadgledanje.
                  Važno je zapamtiti da su mladi sportaši anatomsko, fizičko i psihičko neodrasli. Specijalne mjere opreza bi trebale biti primjenjivane u bilo kojem programu snage za mlade.

                  SMJERNICE
                  -Medicinska procjena bi trebala biti izvržena uz znanje o programu snage za mlade
                  -Kvalificirano osoblje bi trebalo pokazivati i nadgledati program(e) svo vrijeme; postavljanje realnih ciljeva, te briga o tome da svi sudionici razumiju i prate upute je nužno
                  -Trebalo bi se fokusirati na učenje pravilnih tehnika za sve vježbe, te razvijanje interesa u treninge snage dok se zabavljaju
                  -Započeti sa minimalnim otporom (tijelo protiv gravitacije ili prazna šipka) sa postupnim pojačavanjem
                  -Koristiti vježbe za cijelo tijelo i zglobove, izbjegavati brza i nekontrolirana spuštanja i podizanja
                  -Izbjegavati ponavljanje s maksmalnom težinom. Podizanja bi trebala dopustiti 8 ili više ponavljanja bez ozbiljnog mišićnog umora
                  Treninge snage treba izvoditi 2-3 puta tjedno, te ohrabrivati sudjelovanje u drugim aktivnostima
                  -Zagrijavanje i hlađenje bi trebala biti uključena, s posebnom pozornošću na trbušni, kičmeni te drugim mišići koji su nužni za držanje tijela
                  -Dizanje velike kilaže i bodybuilding bi trebali biti izbjegavanji
                  prof.

                  Comment


                  • #10
                    Iz vlastitog iskustva mogu reći da bildanje ne usporava rast.Ja sam počeo trenirati negdje oko svoje 14 godine i tada sam imao 170 cm,sada imam 16 godina i 177cm.

                    Comment


                    • #11
                      BB - kosti se na krajevima okoštavaju i da prestaje rast?

                      evo imam malo veci problem .dakle prijeti mi stvar da cu morat prekinut s teretanom zbog roditelja.moram im dokazat da to ne usporava rast.
                      Jer je mami reko neki koji radi s njom da je njegov sin skoro ostao nepokretan od teretane.Da se moze dogodit da se kosti na krajevima okoštavaju i da prestaje rast.
                      Je to istina?

                      Comment


                      • #12
                        Re: PRoblem

                        Originally posted by AlBundy
                        evo imam malo veci problem .dakle prijeti mi stvar da cu morat prekinut s teretanom zbog roditelja.moram im dokazat da to ne usporava rast.
                        Jer je mami reko neki koji radi s njom da je njegov sin skoro ostao nepokretan od teretane.Da se moze dogodit da se kosti na krajevima okoštavaju i da prestaje rast.
                        Je to istina?
                        Neznam,al znam da je moj frend jednom popio RedBull i još dan danas stojim pogleda uprta u nebo tražeči ga.(zeka)
                        Istina je isto koliko je istina i da ti Redbull daje krila.Istina je da je mogao ostat nepokretan a to je moglo izazvat neko divljanje sa utezima i prevelikom težinom al da zaustavlja rast to nije istina.Vježbanje štoviše potiče bolje lučenje HORMONA RASTA.Kao primjer bi ti naveo Arnolda koji je počeo vježbat sa 13.godina i izrastao do 188 cm.
                        Reci starcima da ne vjeruju tim babskim pričama,al sve mi je jasno;nisi jedini koji je ćuo svakojake neosnovane savjete.

                        Comment


                        • #13
                          Re: PRoblem

                          Neka pročitaju ovo. Možda im nešto dođe do mozga.
                          viewtopic.php?f=2&t=78&hilit=tvrdoglave+roditelje
                          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                          I know it's hard to keep an open heart
                          When even friends seem out to harm you
                          But if you could heal a broken heart
                          Wouldn't time be out to charm you

                          November Rain, Guns and Roses

                          Comment


                          • #14
                            Re: PRoblem

                            Originally posted by AlBundy
                            evo imam malo veci problem .dakle prijeti mi stvar da cu morat prekinut s teretanom zbog roditelja.moram im dokazat da to ne usporava rast.
                            Jer je mami reko neki koji radi s njom da je njegov sin skoro ostao nepokretan od teretane.Da se moze dogodit da se kosti na krajevima okoštavaju i da prestaje rast.
                            Je to istina?
                            Ovakve će predrasude postojati još dugo, nažalost. Ti si dečko 15 godina i mi ti ne možemo pomoći protiv tvojih roditelja. Preostaje ti samo da ih informiraš iz dana u dan dok ne shvate.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: PRoblem

                              Reci starom nek se ne izvlaci na gluposti da bi usparao par sto kuna na clanarini za sinovu teretanu!
                              Ak nema love da ti da za trening, nek ti tako i kaze, a ne da izmislja idiotarije!

                              Comment

                              Working...
                              X