Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj trening - savjet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj trening - savjet

    Pozdrav ekipa. Novi sam na forumu i nadam se da ću ostati jako dugo.

    Treba mi par savjeta vezano za moj trening.

    Zovem se Ivan i počeo sam s treninzima prije godinu dana s ciljem da izgubim na kilaži. Imao sam 98 kilograma na visinu od 181. ( imam 35 godina).
    U periodu od 8 mjeseci koristeći HIIT način treniranja, izgubio sam skoro 20kg. Nakon toga sam promijenio način treniranja te počeo koristiti tegove ( prvo doma a do prije 2 mjeseca krenuo u teretanu).
    Treba mi par savjeta za način treniranja jer sam zbog vremena prisiljen ići u teretanu 2 puta tjedno, dok doma mogu ubaciti još dva dana treninga.
    Moj tjedan otprilike izgleda ovako:

    Teretana Srijeda; Prsa, ramena i tricepsi
    Teretana Petak : Leđa, bicepsi, nešto malo noge
    Treninzi u teretani traju cca 2 sata nekad i više.
    Kod kuče jedan dan ubacim noge: vježbe s malim tegovima 18KG, te drugi dan ubacim jedan HIIT trening kao cardio.

    Bio bih zahvalan za par savjeta vezano za ovo. Da li ovo može donijeti rezultate i da li je potrebno da nešto promijenim.

    Unaprijed hvala.

    Pozdrav




  • #2
    Poz.

    ako vec ides samo dva puta tjedno u teret. mozes trening rasporedi na prednju i zadnju stranu tijela.
    Npr.
    Prednja: Prsa, prednje i srednje rame, biceps, trbuh, kvadovi.
    Zadnja: Komplet ledja, zadnje rame, gluteus, loza, listovi.

    Ili pak gornji/donji dio tijela odvojeno. Meni osobno se ljepse svidja gornja opcija.

    Sta tocno doma treniras dva sata i vise? Kako izgleda taj trening?
    Nigdje nisi napisao sto je daljnji cilj, tako da je tesko reci da li ce ti navedeno donijeti rezultate!

    Kakva ti je prehrana?
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Doma radim s malim tegovima vježbe koje mogu iskombinirati s bodyweight vježbama. Večinom vježbe s fokusom na noge. Cilj mi je dobiti 3-4 kg mišične mase ( za početak) Nakon toga budem postavljao druge ciljeve ( osobno vjerujem da trebam iči malim koracima) Ishranu sm korigovao koliko sam mogao. Izabcio sam sve slatkiše, sokove, kruh. rasporedio sam sve na 5-6 obroka dnevno, te dodao wey protein i creatin. Gledam da jedem hranu s manje ugljikohidrata te više proteina.

      Comment


      • #4
        Tesko da ces sa malim tegovima uspjet prouzrocit misicnu hipetrofiju.. sa bw. vjezbama jos ajde nekako, zgibovi, dipsevi itd.
        Misicna masa ni nije nista drugo nego malim koracima naprijed i strpljiv... =)
        U svakom slucaju tezinski trening i adekvatni kalorijski suficit (plus) je formula!
        Po tome sto si napisao, ti si reducirao kalorijski unos, sto tesko da ce biti pozeljno ak zelis nabaciti kg.
        Proteinski unos povecani svakako, ali ako zelis rasti, ne trebas se bojat niti ugh. niti masti.
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Hvala puno. Pokušati ču primjeniti savjet i naravno ostati uporan. Na ovom forumu sam pronašao jako puno dobrih postova koja ču pokušati primjeniti.

          Comment


          • #6
            Drz se i ne posustaj!
            Updateaj temu slobodno, i pitaj kada nesto zapne..
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment

            Working...
            X