Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako krenuti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako krenuti?

    Pozdrav!

    Imam 32 godine, 184cm i 77kg. Iako bi se reklo da imam taman kila, mene ipak muči salo oko trbuha. Toga bi se htio riješiti, a i malo ojačati... Neki dan sam krenuo u teretanu, pa bi vas molio da mi preporučite nekakve treninge, možete i prehranu ako vam se da.

  • #2
    Pozdrav,

    a kakav trening radis sada?
    Imas li iskustva sa teret. vec od prije, ili je ovo prvi/prvi put?

    Kako ti trenutno izgleda prehrana i koliko znas ili ne znas o njoj i treningu u teretani?
    Daj malo vise detalja!
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Danas mi je bio 4. dan, nemam nikakva iskustva. Jučer sam krenuo s http://forum.building-body.com/forum...-trening-ikada , ali ne mogu baš ispoštovati 3+1.
      Trenutno jedem rižu, piletinu, voće, povrće, shakeovi...
      Sve što znam sam tu pročitao, ali trenutno mi sve to izgleda ko znanstvena fantastika pogubio sam se

      Jel okej da idem 3-4 puta tjedno u teretanu i da vrtim ove treninge, i da jedem zdravo, a ne da u gram budem točan?

      Comment


      • #4
        Brzi reply prije spavanja haha..

        Samo opusteno i pomalo, i dalje citaj i pitaj ako sto nije jasno,
        svima je tako izgledao u pocetku, jer uvijek ima puno "gradiva" za naucit, ali u konacnici kada preberes ono korisno iz svega, i nije tako strasno.

        Ovo je neki klasicni split i nije los.. 3-4puta tjedno sasvim je solidno, i vise nego dovoljno sto za pocetnika, sto za nekog malo vise uznapredovalog vjezbaca.

        Na tvoje zadnje pitanje, sve ovisno o tome koliko velike rezultate ocekujes i koliko visoko imas postavljene ciljeve..
        Siguran sam da ces napredka imati sto god da radio u pocetku, cak i da je prehrana losa, a kasnije je kazem, opet sve pitanje volje i zelje, i naravno ciljeva koje ocekujes za sebe.

        Uz balansiranu prehranu i dobar trening, svatko moze izgledat OKe, za sve vise naravno potrebno je i vise filozofije, a time i nesto striktniji pristup.

        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          A ništa, trudit ću se onda pravilno trenirati i jesti, te proučiti još malo o svemu. Valjda će biti rezultata )
          Hvala na odgovoru

          Comment


          • #6
            Moja filozofija je uvijek ista, a to je da je frekvencija>volumena.
            Napredovat ces ovim i ovakvim treningom, ali sa duplom frekvencijom(radis sve 2x sedmicno) ces napredovati puno brze.
            Mozes radit neki upper/lower ili push/pull [push-grudi,ramena,triceps ; pull-ledja,biceps i jedna vjezba za noge(cucanj/leg press)]
            Fokusiraj se na osnovne/slozene vjezbe i povecanje snage na njima.
            Sto se ishrane tice, bez previse komplikacija, znas vec ako si citao forum kakva otprilike treba izgledati, neki lagani kalorijski suficit i 1.5g-2g proteina po kg tjelesne mase, ciljaj da si sto blizi gornjoj granici.
            Ovaj gore 3+1 nije za tebe, dovoljno ti je po 2 vjezbe po vecem misicu(grudi,ramena,ljedja,noge) i po jedna vjezba za manji(biceps,triceps,listovi,pa i trbuh) prvih 4-5mjeseci, pa kasnije dodaji ako hoces, ali uz duplu frekvenciju(dva puta sedmicno).

            Comment

            Working...
            X