Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening listova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Trening listova

    1 cm u obimu je odličan rezultat za dva meseca...

    Ja radim listove dva puta nedeljno, doduše ne merim obim, ali vizuelnog napretka u obimu nema baš... Jesam malo izdefinisao listove, ali vizuelno mi se čini da nisam puno odmakao ...

    Mislim da napredak 1 cm u obimu listova, vizuelno nije toliko primetan, kao 1 cm ubimu bicepsa, na primer...
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #32
      Re: Trening listova

      Originally posted by Dača View Post
      1 cm u obimu je odličan rezultat za dva meseca...

      Ja radim listove dva puta nedeljno, doduše ne merim obim, ali vizuelnog napretka u obimu nema baš... Jesam malo izdefinisao listove, ali vizuelno mi se čini da nisam puno odmakao ...

      Mislim da napredak 1 cm u obimu listova, vizuelno nije toliko primetan, kao 1 cm ubimu bicepsa, na primer...
      Definitivno ne toliko, ali se ipak malo vidi... Ugl..sada mi je obim listova 40cm... Prije nekih 5 godina (kada sam imao općenito veću mišićnu masu) listovi su mi bili 43cm! Ono što sam uglavnom primijetio kod sebe jeste to da kad krenem s treningom uglavnom dođu zadovoljavajući rezultati, ali za idućih 1cm na listu sigurno bi mi trebalo kojih 4 mjeseca, jer kasnije mi to ide sporije, a ako stanem (kao što sam imao već jednu dužu stanku) listovi mi se brže smanjuju od ostalih mišića... Zato bih svima preporučio uz progresivan program vježbe za listove, da obrate pažnju na konstantan rad i njihovo održavanje, definitivno su "najtvrdoglaviji" mišić .

      Comment


      • #33
        Re: Trening listova

        Ja takođe mislim da veličina listova zavisi od genetike, tj od načina hodanja...

        Ljudi koji prilikom hodanja koriste više prednji deo tabana (hodaju na prste) imaju jače listove od onih koji hodaju "na pete"...

        Ali pravilnim treningom to se može popraviti...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #34
          Re: Trening listova

          Ja za listove radim podizanje na prste 20 serija po 30 ponavljanja ,tako vec 3 mjeseca ,i jako su se popravili

          Comment


          • #35
            Re: Trening listova

            Originally posted by t111 View Post
            da se ocijenjuju jadran damjanovic nikad ne bi bio prvak

            (sala)
            Mae,Jadranovi listovi su impozantni

            Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
            Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

            Comment


            • #36
              Dize malo temu iz mrtvih. Poznato je da su listovi mali gadovi hahaha. Sto mislite o ovom challenge-u http://www.muscleandfitness.com/work...calf-challenge u kojem je navedeno da bi 21 dan zaredom trebalo raditi po jednu vjezbu za listove i svaki dan dodati jedno ponavljanje?

              Comment


              • #37
                Originally posted by filiplat View Post
                Dize malo temu iz mrtvih. Poznato je da su listovi mali gadovi hahaha. Sto mislite o ovom challenge-u http://www.muscleandfitness.com/work...calf-challenge u kojem je navedeno da bi 21 dan zaredom trebalo raditi po jednu vjezbu za listove i svaki dan dodati jedno ponavljanje?
                Odradi program pa ćeš vidjeti, koliko ja znam listovi traže puno volumena za rast.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Moje misljenje je da "izlazak iz kutije" tj. izlazak iz nekih teoretskih zavjera, broj ponavljanja, broj serija za masu, za definiciju itd.
                  Moze pozitivno utjecat po pitanju napredovanja...
                  Slazem se sa kellyem,
                  U pravilu listovi traze mnogo mnogo vise nego sto ih 99posto ljudi trenira.
                  Meni je praksa pokazala da mi listovi najbolje izgledaju u konacnici dijete kada je frekvencija rada istih velika,
                  odnosno na dnevnoj bazi.
                  Primarno pricam o kardijanju na traci pod usponom, gdje je stalni stres i przenje na upravo tu skupinu,
                  dakle izuzetna tjedna frekvencija + volumen.
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment

                  Working...
                  X