Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Vec tri sedmice radim full-body workout u kucnoj varijanti. Ukratko cu napisati princip, pa bih bio cijenio vasa misljenja i sugestije.

    Raspolazem sipkom, bucicama i 50kg tegova. Treniram tri puta sedmicno. Uvijek radim iste vjezbe, jer sam izabrao najbolje kompleksne vjezbe (za kucne uslove) i jedino sto mijenjam svaki trening je raspored vjezbi. Koncept se svodi na sljedece:

    1. Military Press 3x8 (forsiram sto vecu kilazu)
    2. Decline Push-Ups 3x do otkaza
    3. Bench Press 3x12
    4. Barbell Rows 3x12
    5. Barbell Curls 3x12 (natovarim)
    6. Dips 3x do otkaza
    7. Squat 3x do otkaza
    8. Calf Raises 3x do otkaza

    + izolacija za srednje rame, ponekad nesto drugo ovisno od raspolozenja, zgibove takodjer ubacim na pocetku treninga da sam efikasniji (ako ubacim na kraju ne mogu izvuci maksimum).

    Iduca dva treninga radim iste vjezbe uz promjenu rasporeda. Eventualno umjesto izolacije dodam jos jednu kompleksnu vjezbu tipa behind the neck press. Deadlift ne radim, jer nema smisla raditi ga s 50kg, tako da necu da gubim vrijeme na to uopce. Radije vise serija navedenih vjezbi nego polovni deadlift.

    Kako vam se ovo cini? Postoji li nesto sto bi mijenjali, dodali? Svaka sugestija mi je jako bitna. Osjetim da napredujem i na ovaj nacin, vise snage, bolja kondicija i bolji rezultati. Bio bih vrlo zahvalan da neko napise i svoj primjer full-body workouta za ove uslove da to malo uporedim sa svojim, eventualno preuzmem nesto.
    good morning........

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Vec tri sedmice radim full-body workout u kucnoj varijanti. Ukratko cu napisati princip, pa bih bio cijenio vasa misljenja i sugestije.

    Raspolazem sipkom, bucicama i 50kg tegova. Treniram tri puta sedmicno. Uvijek radim iste vjezbe, jer sam izabrao najbolje kompleksne vjezbe (za kucne uslove) i jedino sto mijenjam svaki trening je raspored vjezbi. Koncept se svodi na sljedece:

    1. Military Press 3x8 (forsiram sto vecu kilazu)
    2. Decline Push-Ups 3x do otkaza
    3. Bench Press 3x12
    4. Barbell Rows 3x12
    5. Barbell Curls 3x12 (natovarim)
    6. Dips 3x do otkaza
    7. Squat 3x do otkaza
    8. Calf Raises 3x do otkaza

    + izolacija za srednje rame, ponekad nesto drugo ovisno od raspolozenja, zgibove takodjer ubacim na pocetku treninga da sam efikasniji (ako ubacim na kraju ne mogu izvuci maksimum).

    Iduca dva treninga radim iste vjezbe uz promjenu rasporeda. Eventualno umjesto izolacije dodam jos jednu kompleksnu vjezbu tipa behind the neck press. Deadlift ne radim, jer nema smisla raditi ga s 50kg, tako da necu da gubim vrijeme na to uopce. Radije vise serija navedenih vjezbi nego polovni deadlift.

    Kako vam se ovo cini? Postoji li nesto sto bi mijenjali, dodali? Svaka sugestija mi je jako bitna. Osjetim da napredujem i na ovaj nacin, vise snage, bolja kondicija i bolji rezultati. Bio bih vrlo zahvalan da neko napise i svoj primjer full-body workouta za ove uslove da to malo uporedim sa svojim, eventualno preuzmem nesto.
    mretvo na ravne noge za zadnju lozu,,50 je sasvim dovoljno,,nesto pod pete eventulano stvaiti na jos vise na pocetku misic bude napet. veslanje sa bucicama,ne znaslove pa cu reci ovako- dosta vjezbi za tric i bic naravno,pullover za prsa. mislim imas hrpu svari za radit. za ideje bi ti preporucio t-nation na you tubu i musclemania na fb-u pogotovo adika https://www.facebook.com/musclemania/?ref=br_rs . super je lik. ja bih sigurno ubacio vise vjebi na tvome mjestu. kao i broj serija. i kombo prednji zadnji cucanj. prvo napravis prednji prebacis na zadnji i isti broj ponavljanja i to je jedna serija onda.....recimo 10x10 ili koliko vec mozes izvuci

    https://www.facebook.com/search/str/...ds_search?em=1 meni je lik super ..ima raznih kombinacija vjezbi pa mozes nesto naci i za sebe
    Last edited by dominik11; 18-12-15, 09:30.

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Vec tri sedmice radim full-body workout u kucnoj varijanti. Ukratko cu napisati princip, pa bih bio cijenio vasa misljenja i sugestije.

    Raspolazem sipkom, bucicama i 50kg tegova. Treniram tri puta sedmicno. Uvijek radim iste vjezbe, jer sam izabrao najbolje kompleksne vjezbe (za kucne uslove) i jedino sto mijenjam svaki trening je raspored vjezbi. Koncept se svodi na sljedece:

    1. Military Press 3x8 (forsiram sto vecu kilazu)
    2. Decline Push-Ups 3x do otkaza
    3. Bench Press 3x12
    4. Barbell Rows 3x12
    5. Barbell Curls 3x12 (natovarim)
    6. Dips 3x do otkaza
    7. Squat 3x do otkaza
    8. Calf Raises 3x do otkaza

    + izolacija za srednje rame, ponekad nesto drugo ovisno od raspolozenja, zgibove takodjer ubacim na pocetku treninga da sam efikasniji (ako ubacim na kraju ne mogu izvuci maksimum).

    Iduca dva treninga radim iste vjezbe uz promjenu rasporeda. Eventualno umjesto izolacije dodam jos jednu kompleksnu vjezbu tipa behind the neck press. Deadlift ne radim, jer nema smisla raditi ga s 50kg, tako da necu da gubim vrijeme na to uopce. Radije vise serija navedenih vjezbi nego polovni deadlift.

    Kako vam se ovo cini? Postoji li nesto sto bi mijenjali, dodali? Svaka sugestija mi je jako bitna. Osjetim da napredujem i na ovaj nacin, vise snage, bolja kondicija i bolji rezultati. Bio bih vrlo zahvalan da neko napise i svoj primjer full-body workouta za ove uslove da to malo uporedim sa svojim, eventualno preuzmem nesto.
    Last edited by Argentum; 18-12-15, 00:08.

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by staragarda View Post
    Kazem da je to neka tvoja pocetna pozicija X i da trebas doci u bolju Y. Sretno..


    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
    Početna pozicija je bila valjda prije 5 mjeseci kad sam prvi puta ozbiljno počeo bildat sa pristojnim težinama ( cjelo tjelo )...tad sam imao 75 kg sad sam na 85-86 kg, opseg ramena mi je prije 5 mjeseci bio 124 cm sad je 130 cm,opseg prsa prije 104 cm sad je 107 cm,opseg bedara mi bio 59 cm sad je 62 cm,opseg nadlaktice bio 36.5 cm sad je 37.5 cm,struk je uvjek isti 85-86 cm...dakle napredak je očit .

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Kazem da je to neka tvoja pocetna pozicija X i da trebas doci u bolju Y. Sretno..


    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Ovo su moje dimenzije trenutne : 183 cm,85-86 kg,opsezi pojedinih djelova tjela su mi sljedeći bedra 62 cm,struk 85-86 cm,prsa 107 cm,ramena 130 cm,nadlaktice u napetom stanju 37.5 cm...šta kažete ?

    Leave a comment:


  • jovica
    replied
    Re: CHAT Trening

    Pardon moja greska zab sam da radis dl, tj ja ga neradim pa sam ga totalno zanemario

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Hajduk View Post
    Čučanj mislim duboko radim čak i da ne radim lože pogađa mrtvo dizanje
    Upravo to!
    na cucnju kolko god duboko iso loza slabo radi

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Čučanj mislim duboko radim čak i da ne radim lože pogađa mrtvo dizanje

    Leave a comment:


  • jovica
    replied
    Re: CHAT Trening

    Takodjer iako su cucanj i iskoraci vjezbe za noge ak neradis cucanj dovoljno duboko nece ti se loza razvit i zbog disbalansa misica mogo bi imati problema

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by staragarda View Post
    Mislim da je arnoldov trening super.
    Mislim da ti nisi arnold.
    Mislim da ti ova logika na kraju ne drzi vodu.
    Mislim da bis sada trebo prestat razmisljat o promjeni programa i pocet razmisljat o napretku na ovome.
    Mislim da bis trebo ubacit veslanje.
    Mislim da mozes pogledat sve sto sam linkao u potpisu mome.

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
    U pravu si svaki dan se mislim dali negdje grješim odnosno jeli mi trening ispravan ...i to mora prestat jer već postajem komičan,zato ću ovako pon-sri-pet : čučnjevi,vojnički potisak, benč,veslanje u pretklonu, mrtvo dizanje,zgibovi široki...svaka vježba po 5 serija .

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Mislim da je arnoldov trening super.
    Mislim da ti nisi arnold.
    Mislim da ti ova logika na kraju ne drzi vodu.
    Mislim da bis sada trebo prestat razmisljat o promjeni programa i pocet razmisljat o napretku na ovome.
    Mislim da bis trebo ubacit veslanje.
    Mislim da mozes pogledat sve sto sam linkao u potpisu mome.

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Ok ubacit ću i veslanje u pretklonu 80-85 kg, btw šta mislite o Arloundovom treningu... ? pon-sri-pet = prsa,leđa,kvadricepsi,lože,listovi, podlaktice, trbuh...uto-čet-sub = ramena,biceps,triceps,listovi,podlaktice,trbuh... ned = odmor, svaku mišićnu grupu je radio 3 puta tjedno osim trbuha,listova i podlaktica koje je 6 puta radio sedmično . Mogao bi to provati ako je on onoliki postao tim treningom valjda ću ja istim sistemom bar do 90 kg dogurat .

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Hajduk View Post
    Pregib šipkom je izolacijska vježba pa mogu i bez nje,veslanje u pretklonu ne moram radit jer zgibovi širokog hvata pogađaju iste mišiće ( latove ) kao i veslanje . Po meni nema smisla gomilat vježbe na full body treningu,ja sam se odlučio za ovih 7 vježbi svaka po 3 serije : trbušnjaci,dizanje nogu na vratilu,čučnjevi,vojnički potisak, benč,mrtvo dizanje,zgibovi široki hvat...
    images5AMIC3TC.jpg

    images9FYGFYMO.jpg

    Leave a comment:


  • Armani
    replied
    Re: CHAT Trening

    veslanje i zgibovi nisu bas jedan te isti pokret i mislin da je veslanje jako bitna u izgradnji leda

    Leave a comment:

Working...
X