Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by VelikiBlek
    Originally posted by KCmatija
    Koju upalu listova imam. vec dva dana boli
    Šta si konkretno radio?
    Ništ posebno, 5 serija podizanja na prste na hack mašini, 15 do 20 ponavljanja (osim jedne serije zagrijavanja od 30 ponavljanja)
    -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

    Comment


    • #32
      Re: CHAT Trening

      Koja vam je najjača vježba za donji dio prsa, znači onaj dio točno iznad zadnjeg gornjeg reda trbusnih??
      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

      Comment


      • #33
        Re: CHAT Trening

        Originally posted by VelikiBlek
        Koja vam je najjača vježba za donji dio prsa, znači onaj dio točno iznad zadnjeg gornjeg reda trbusnih??
        Kontrakosi bench press bučicama. Ali opet, vježbam doma i nije da imam drugi izbor, he, he!
        Ak' te muči da ti se ne ocrtava taj dio, možda nije zbog nerazvijenosti, nego ti se tu nakupilo malo masnog tkiva, pa skriva prijelaz.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #34
          Re: CHAT Trening

          Originally posted by PatrickStar
          Originally posted by VelikiBlek
          Koja vam je najjača vježba za donji dio prsa, znači onaj dio točno iznad zadnjeg gornjeg reda trbusnih??
          Kontrakosi bench press bučicama. Ali opet, vježbam doma i nije da imam drugi izbor, he, he!
          Ak' te muči da ti se ne ocrtava taj dio, možda nije zbog nerazvijenosti, nego ti se tu nakupilo malo masnog tkiva, pa skriva prijelaz.

          Propadanje, kontrakoso benchanje al mozda ti jednostavno fali jos mase na prsima
          tako da se ne zamaras previse, samo deri :P
          Dont drink, dont smoke just eat and work

          Comment


          • #35
            Re: CHAT Trening

            Kod uskog bench presa, za triceps, pod kojim je kutom najbolje da budu ruke u odnosu na tijelo? 90?
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #36
              Re: CHAT Trening

              mene taj unutrasnji dio pectorala vec pomalo zivcira...nikako ne uspivan to izjednacit sa vanjskin dijelon tako da mi bude lipi kanalić između
              Originally posted by Jurica
              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

              Comment


              • #37
                Re: CHAT Trening

                Originally posted by giusseppe7777
                mene taj unutrasnji dio pectorala vec pomalo zivcira...nikako ne uspivan to izjednacit sa vanjskin dijelon tako da mi bude lipi kanalić između
                rjesenje = kratke kontrakcije odnosno smanjena amplituda pokreta
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #38
                  Re: CHAT Trening

                  Originally posted by hardstyle91
                  Originally posted by giusseppe7777
                  mene taj unutrasnji dio pectorala vec pomalo zivcira...nikako ne uspivan to izjednacit sa vanjskin dijelon tako da mi bude lipi kanalić između
                  rjesenje = kratke kontrakcije odnosno smanjena amplituda pokreta
                  jel to provjereno, il ovako iz glave govoris?
                  salu na stranu... nisan do sad za to cuje
                  Originally posted by Jurica
                  ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                  Comment


                  • #39
                    Re: CHAT Trening

                    Originally posted by giusseppe7777
                    mene taj unutrasnji dio pectorala vec pomalo zivcira...nikako ne uspivan to izjednacit sa vanjskin dijelon tako da mi bude lipi kanalić između
                    Znan da je svima već dosta citiranja VJ, ali nisan naša druge ogovore na ovu temu.
                    On predlaže jednoručno privlačenje sajle s gornje koloture:
                    Udaljimo li se više od koloture, težište naprezanja prsnog mišića prenosi se prema unutarnjem dijelu.
                    Udaljimo li se manje od koloture, težište naprezanja prsnog mišića prenosi se prema vanjskom dijelu.

                    Važno je da nam sajla, tokom cijelog pokreta leži uz podlakticu, tj da dodiruje lakat s gornje strane.

                    Početak vježbe:
                    Ručka sajle uhvati se jednom rukom, a drugim se dlanom obuhvati nadlanica ruke koja drži hvataljku.
                    Odemo u pretklon vukući ručku sajle objema rukama (radi sigurnosti ramenog zgloba i prsnog mišića).
                    Zategnemo prsni mišić.
                    Sajla nam ide duž podlaktice (one ruke kojom radimo) i dodiruje nas s gornje strane lakta (kroz cijeli pokret na istom mjestu)!
                    Popuštamo zategnutost prsnog mišića, što dovodi do toga da nam se lakat približava gornjoj koloturi.
                    U stvari nam uteg, preko sajle, povlači šaku ka gornjoj koloturi, ali, ako držimo sajlu uz podlakticu, isti je pravac kretanja šake i lakta.

                    Za ovoj slučaj, kolotura bi trebala biti što niže, u visini lakta, prislonjenog uz leđa, dok podlaktica stoji horizontalno i šaka dolazi do sredine prsa i dlanom je okrenuta prema njima. Iz tog pložaja se desna šaka povlači što dalje preko lijevog prsnog mišića.

                    Ako je problem naći koloturu u visini lakta, može se pokušati i sa donje koloture, po mogućnosti što udaljeniji od koloture, da sajla bude što horizontalnija.

                    Comment


                    • #40
                      Re: CHAT Trening

                      imas mozda neku sliku il animaciju kako bi to tribalo izgledat?
                      Originally posted by Jurica
                      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                      Comment


                      • #41
                        Re: CHAT Trening

                        Originally posted by giusseppe7777
                        imas mozda neku sliku il animaciju kako bi to tribalo izgledat?
                        Nemam, evo još dio detaljnije:

                        Ručku sajle treba dovesti u početni položaj s 2 ruke, da se spriječi početno istezanje vanjskog dijela prsnog mišića.

                        Za to je najbolje stati licem prema koloturi, uhvtaiti desnom šakom ručku nadhvatom (ako radimo desnu stranu), obuhvatimo desnu šaku lijevim dlanom i dovučemo desnu šaku do sredine prsa.

                        To povlačenje je, očito, izvedeno pretežno leđima, pa ne predzamara prsa (pa tako ni njihov, trenutno ne ciljani; vanjski dio).

                        Držeći desnu šaku na sredini prsa, i lijevi dlan preko nje, okrenemo se u lijevo za 90, tako da smo desnim profilom okrenuti koloturi, desni je lakat u ravnini sajle (po mogućnosti, čak u liniji sajle).

                        To je početni položaj.

                        Odmaknemo lijevi dlan i opterećenje se pojavi na desnom prsnom mišiću.

                        Desnu šaku pomičemo, snagom prsnog mišića, od sredine prsa prema lijevom ramenu, vukući desni lakat uz prsni koš.

                        Što više odemo desnom šakom k lijevom ramenu, postići ćemo jaču kontrakciju.

                        Nakon zadnjeg ponavljanja, obuhvatimo desnu šaku lijevom, okrenemo se licem koloturi i otpustimo sajlu (držeći ručku desnom šakom s lijevim dlanom preko nje).

                        Ta se vježba izvodi kao prva, ako nam je cilj predzamoriti unutarnji dio prsa.

                        Dobro je raditi i statičke kontrakcije prsnih mišića, na ranije opisani način.

                        Comment


                        • #42
                          Re: CHAT Trening

                          tesko mi je to zamisliti jer nisan nikad vizualno vidije, al cu probat iskopat negdi
                          thx
                          Originally posted by Jurica
                          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                          Comment


                          • #43
                            Re: CHAT Trening

                            Originally posted by giusseppe7777
                            tesko mi je to zamisliti jer nisan nikad vizualno vidije, al cu probat iskopat negdi
                            thx
                            Nećeš nać jer ne postoji, probaj tako pa ćeš sam vidit ide li ili ne. Čini mi se da bi bilo najbolje pokušat s donje koluture(s koje radimo horizontalna veslanje).
                            Meni se ne čini teško vizualizirat, sjedneš tako da ti sajla leži uz podlakticu i "...desnu šaku pomičemo, snagom prsnog mišića, od sredine prsa prema lijevom ramenu, vukući desni lakat uz prsni koš".

                            Comment


                            • #44
                              Re: CHAT Trening

                              Originally posted by Mersault
                              Originally posted by giusseppe7777
                              tesko mi je to zamisliti jer nisan nikad vizualno vidije, al cu probat iskopat negdi
                              thx
                              Nećeš nać jer ne postoji, probaj tako pa ćeš sam vidit ide li ili ne. Čini mi se da bi bilo najbolje pokušat s donje koluture(s koje radimo horizontalna veslanje).
                              Meni se ne čini teško vizualizirat, sjedneš tako da ti sajla leži uz podlakticu i "...desnu šaku pomičemo, snagom prsnog mišića, od sredine prsa prema lijevom ramenu, vukući desni lakat uz prsni koš".
                              nadan se da san skuzije:

                              zanai na cross spravi sjednen kod donje koloture (licem prema koloturi ili?), zatim uhvatin rucku i vucem prema livom ramenu?
                              Originally posted by Jurica
                              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                              Comment


                              • #45
                                Re: CHAT Trening

                                Pokušaj pročitat još koji put, sve piše, licem prema koloturi je početni položaj, a onda držeći desnu šaku na sredini prsa, i lijevi dlan preko nje, okrenemo se u lijevo za 90, tako da smo desnim profilom okrenuti koloturi, desni je lakat u ravnini sajle (po mogućnosti, čak u liniji sajle).

                                Moram pokušat ovo na sljedećem treningu jer imam isti problem

                                Comment

                                Working...
                                X