Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li BODYBUILDING sprečava rast?!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li BODYBUILDING sprečava rast?!

    molim vas pomazite..ovako imat cu 14 g. za manje od mjesec dana..treniram karate oko 1 godinu..visok sam oko 177..i imam 55kg..vježbam vec oko mjesec ipo dana..nista pretjerano trbušnjaci i sklekovi..i sad mene zanima ako pocnem trenirat s utezima na spravama i tako to..hoce li to usporiti moj rast ili ga zaustaviti...nisam jedan od onih koji samo leže kući pred tv-om i to...stalno sam u pokretu..(Ovo je jedan od rjetkih trenutaka kad sam do kasna na kompu..)..nisam žgoljav..imam razvijena(ali ne pretjerano) prsa,plocice,onak bicepse i tricepse,i jako listove(genetika)..pomozite pliz!!!
    i jos jedno pitanje..koji su mišići najvažniji za udarce nogom i šakom..

    unaprijed hvala!!

  • #2
    Re: pomoc!!

    Čitaj portal i forum:

    http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=16&t=1138

    Pročitaj prvih 5 tema sa ove stranice:
    http://www.building-body.com/forum/viewforum.php?f=16

    I ovdje imaš dosta toga za pročitati:
    http://www.building-body.com/Bodybui...po%C4%8Detnici
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Hoće li bodybuilding usporiti moj rast ili ga zaustaviti?

      odakle si i kak ti se zove klub u kojem treniras karate

      Comment


      • #4
        Re: Hoće li bodybuilding usporiti moj rast ili ga zaustaviti?

        hmm za udarac rukom, mislim da je vazno prednje rame biceps tricepse......

        al tebi za karate ne treba snage, nego brzina i tehnika

        Comment


        • #5
          Re: Hoće li bodybuilding usporiti moj rast ili ga zaustaviti?

          Originally posted by juky8
          i jos jedno pitanje..koji su mišići najvažniji za udarce nogom i šakom..
          svi
          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

          Comment


          • #6
            Re: Hoće li bodybuilding usporiti moj rast ili ga zaustaviti?

            Neće ti dizanje utega spriječiti rast, samo ti vježbaj, bićeš jači, izdržljiviji i brži...ako spojiš tjelesne mogućnosti koje će ti zasigurno biti na zavidnom nivou(ako budeš trenirao i jeo kako treba) sa dobrom tehnikom(koju ćeš stjecati tokom vremena trenirajući) imat ćeš sjajne rezultate Samo se trudi i dalje
            I jačaj cijelo tijelo, svi su ti mišići potrebni
            You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

            Comment


            • #7
              Sprijećavaju li utezi rast?

              Sprijećavaju li utezi rast?

              Comment


              • #8
                Re: utezi

                Originally posted by arianko
                Sprijećavaju li utezi rast?
                Ne.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: utezi

                  hvala

                  Comment


                  • #10
                    Re: utezi

                    Ali svakako ako budeš vježbao s utezima pazi na pravilnu tehiniku izvođenja vježbi i čuvaj leđa.
                    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                    Comment


                    • #11
                      Re: utezi

                      Originally posted by Tomi
                      Ali svakako ako budeš vježbao s utezima pazi na pravilnu tehiniku izvođenja vježbi i čuvaj leđa.
                      tako je, kao pocetnik prvo nauci pravilno izvoditi sve vjezbe, i nemoj pretjerivati s kilazama

                      Comment


                      • #12
                        Re: utezi

                        Ne pretjerujem sa kilažama dižem koliko mogu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Sprijećavaju li utezi rast?

                          To je najveca glupost koju sam ikada cuo,da utezi smanjuju rast,samo u pocetku se narucito mora paziti na leđa i gledati da sve vjezbe radimo pravilno

                          Comment


                          • #14
                            Re: Sprijećavaju li utezi rast?

                            što je najbolje ne da smanjiju neo potiču rast
                            što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

                            Comment


                            • #15
                              Dali BODYBUILDING sprečava rast?!

                              Kratak odgovor. Dizanje tegova ne sprečava rast!
                              Međutim, postoje neka upozorenja kojih morate biti svjesni. Šta opće znači spriječiti rast? Osjetljivo područje hrskavice na kraju kostiju koje rastu reguliše njihov oblik i eventualno dužinu. Ova područja su poznata kao pločice rasta. Prestankom rasta, pločice rasta u vašim kostima očvrsnu i funkcionalno postanu identične ostatku koštanog tkiva. Kada se stariji adolescenti bliže kraju rasta, pločice rasta njihovih kostiju su obično slabije tj.imaju manju snagu od ligamenata.

                              Ovo se posebno tiče mladih ljudi koji učestvuju u aktivnostima kao što su treninzi snage, poput dizanja tegova i bodybuildinga.

                              Ako odrasla osoba sa potpuno formiranim kostima – to su kosti koje više ne rastu, doživi neku nesreću, zglobovi zbog prevelikog udara mogu prouzrokovati i oštećenje ligamenata. U slučaju da je adolescent preživio nesreću i obzirom da su njegove pločice rasta kostiju slabije od ligamenata, obično se nesreća okončava frakturom pločica rasta, a ne pucanjem ili oštećenjem ligamenta. Nezaliječena fraktura ili oštećenje pločice rasta može prouzrokovati prestanak rasta. Ovakva vrsta frakture može imati posljedice opasne po život, ali uz adekvatnu medicinsku pomoć ne mora imati paralizirajuće posljedice kao što je nekad bio slučaj. Današnji hirurzi ortopedije mogu uspješno liječiti povrede u skoro svim slučajevima.

                              Kako je dizanje tegova povezano sa prestankom rasta?


                              Snažni adolescenti, koji su snagu razvili dizanjem tegova, prije će doživjeti frakturu pločice rasta nego pucanja ligamenata jer su njihove mekane pločice rasta slabija karika u cijeloj anatomiji u odnosu na ligamente. To je ta činjenica koja vodi do špekulacija i dovodi u vezu trening snage (uključujući i dizanje tegova) sa oštećenjem pločice rasta. Istraživanja pokazuju da 50 % oštećenja pločica rasta nastaje tokom sportskih ili rekreativnih aktivnosti. Bejzbol, košarka, fudbal, snowbording i biciklizam su pet aktivnosti koje najčešće dovode do frakture pločice rasta. Trening sa tegovima nije direktno povezan
                              Last edited by kelly; 27-02-12, 22:56.

                              Comment

                              Working...
                              X