Announcement

Collapse
No announcement yet.

trening svaki dan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • trening svaki dan

    zasto ne valja trenirati svaki dan?
    naravno da misicima treba odmora, tocnije: radi se o 48h za svaku misicnu skupinu
    medjutim, ako napravimo razmak od 72h izmedju treninga istog misica, zasto ne bi bilo dobro trenirati svaki dan?

  • #2
    Re: trening svaki dan

    kao prvo 48h je proizvoljno vrijeme odmora, ovisi o osobi, treniranih misica i intenzitetu vjezbanja... ja noge odmaram najmanje 5 dana jer mi toliko traje i upala ili umor u nogama tako da meni 48h nije nikako dosta... kao drugo ako ces vjezbati svaki dan ne znam kakav bi ti trebao imati raspored da neumaras misice koje si unutar "48"h vjezbao... npr ako si radio biceps, triceps i/ili podlakticu u ponedjeljak, jedino sto mozes raditi u slijedeca 2 dana su noge, sta god da taknes umaras misice koje si prethodno radio i nedajes im da se obnove... manje-vise ista ti je stvar i s ramenima... ne smijes gledati na tijelo samo kao skup misica, vec i kao jedan veliki organ koji se jednako trosi kao i misici i njemu isto treba odmor, ukoliko bi trenirao svaki dan ubrzo bi doslo do pretreniranosti a s time i stagnacija u napretku, stalan umor, pad imuniteta i da ne nabrajam dalje... malo sam se raspisao ali poanta bi bila da ces stjecanjem iskustva sam moci odrediti na koji nacin tvoje tijelo najbolje reagira ali vjeruj mi na rijeci forsiranjem neces daleko dogurati, strpljen-spasen!!

    Comment


    • #3
      Re: trening svaki dan

      mislim da si malo pretjerao, ja vježbam svaki dan, naravno svaki dan drugi mišić i vježbam ponedjeljak biceps i opet u četvrtak biceps rezultati su bolji i bolji što se tiće kilaže i ponavljanja.

      Comment


      • #4
        Re: trening svaki dan

        a bili htio molim te ukratko samo napisati svoj raspored vjezbanja?

        Comment


        • #5
          Re: trening svaki dan

          nadimak mi je bio odnekud poznat pa sam prosvrljao po forumu:
          90kg težak i imam iza sebe 2 godine teretane
          biceps - stoječi pregib bućicama - po jednoj bućici kg - 20kg 10-12 ponavljanja 22,5kg 7-8 ponavljanja :/
          ovdje si napisao da vjezbas svaki dan drugu misicnu skupinu ali si zaboravio spomenuti da u svom programu (onom sto si napisao u temi sa svojim slikama) nemas niti jednu vjezbu za noge a za prsa radis samo sklekove, za ledja samo zgibove... oprosti prijatelju, ali meni sve ovo ne drzi vodu... ja bih isto rado, a vjerujem i velika vecina ljudi ovdje, vjezbala svaki dan, od jutra do sutra ali to na zalost tako ne funkcionira

          Comment


          • #6
            Re: trening svaki dan

            Meni samo onda nikad nece bit jasno zasto se taj odmor barem malkice ne postuje u natjecateljskom sportu... (pritome nemislim na BB)
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #7
              Re: trening svaki dan

              Originally posted by mavidiga View Post
              nadimak mi je bio odnekud poznat pa sam prosvrljao po forumu:
              90kg težak i imam iza sebe 2 godine teretane
              biceps - stoječi pregib bućicama - po jednoj bućici kg - 20kg 10-12 ponavljanja 22,5kg 7-8 ponavljanja :/
              ovdje si napisao da vjezbas svaki dan drugu misicnu skupinu ali si zaboravio spomenuti da u svom programu (onom sto si napisao u temi sa svojim slikama) nemas niti jednu vjezbu za noge a za prsa radis samo sklekove, za ledja samo zgibove... oprosti prijatelju, ali meni sve ovo ne drzi vodu... ja bih isto rado, a vjerujem i velika vecina ljudi ovdje, vjezbala svaki dan, od jutra do sutra ali to na zalost tako ne funkcionira
              je sad ću ubacit noge točnije čučanj, trbušnjake radim s utegom.
              papir s rasporedom mi se pogubio neki dan pa mislim da ću nanovo pisati ali išlo je od prilike ovako
              pon-zgibovi
              uto-sklekovi triceps
              sri-rame podlaktica
              čet-biceps leđa trbušnjaci
              pet-triceps
              sub-ramena podlaktica
              ned-trbušnjaci
              još ću ubaciti čučanj!
              u pon mi se ni dalo ić van radit zgibove, pa sam odradio biceps leđa. u utorak sam imo proljev pa nisam niš radio ovo ostalo je sve po rasporedu.
              trening mi traje oko 40min, nikad preko 1h i to ti je to!

              Comment


              • #8
                Re: trening svaki dan

                krenuo sam prije par mjeseci u gym, idem 6 puta tjedno

                moj trening je ovakav:
                pon- 3x prsa, 2x bicepsi
                uto- 2x abdomen (zagrijavanje), 3x ledja, 2x tricepsi
                sri- 1x abdomen (zagrijavanje), 3x noge, 2x ramena

                ... ponovno ispocetka

                Comment


                • #9
                  Re: trening svaki dan

                  Originally posted by FcB View Post
                  krenuo sam prije par mjeseci u gym, idem 6 puta tjedno

                  moj trening je ovakav:
                  pon- 3x prsa, 2x bicepsi
                  uto- 2x abdomen (zagrijavanje), 3x ledja, 2x tricepsi
                  sri- 1x abdomen (zagrijavanje), 3x noge, 2x ramena

                  ... ponovno ispocetka
                  ja bi ti preporučio ubacivanje podlaktica u program!
                  ja ti radim triceps-prsa, jer kako mi je trener objasnio: prilikom rada vježbe za prsa se uključuju se ostali mišići, al triceps malo više od ostalih, pa kombiniram triceps prsa i također kombiniram biceps leđa jer ako radiš zgibove meni kao da nekako više pogodi biceps za tu jednu vrstu zgibova, pustim 2 dana da se taj mišić odmori i onda opet po njemu. ponavljanja u seriji koja radim radim do otkaza dok više nemogu podić uteg.

                  Comment


                  • #10
                    Re: trening svaki dan

                    Originally posted by pava View Post
                    ja bi ti preporučio ubacivanje podlaktica u program!
                    ja ti radim triceps-prsa, jer kako mi je trener objasnio: prilikom rada vježbe za prsa se uključuju se ostali mišići, al triceps malo više od ostalih, pa kombiniram triceps prsa i također kombiniram biceps leđa jer ako radiš zgibove meni kao da nekako više pogodi biceps za tu jednu vrstu zgibova, pustim 2 dana da se taj mišić odmori i onda opet po njemu. ponavljanja u seriji koja radim radim do otkaza dok više nemogu podić uteg.
                    sve je točno što si rekao,
                    sa prsima više rade tricpesi, a sa ledjima bicepsi
                    medjutim, baš zato i kombiniram obrnuto (prsa-bicepsi, ledja-tricepsi)
                    da pojasnim: nakon sto zavrsim ledja toliko su mi bicepsi umorni da je bilo koji trening za njih uzaludan, jer ne mogu dici ni 50% koliko inače dižem
                    ovako mi ispadne kao da imam dva treninga za bicepse/tricepse

                    Comment


                    • #11
                      Re: trening svaki dan

                      Ja treniram svaki dan s tim da radim 6-dnevni split program.
                      Originally posted by magarac
                      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                      dzaba mu sve

                      Comment


                      • #12
                        Re: trening svaki dan

                        mozda bi buknuo vise da predjes na manje treninga tjedno,ko zna

                        Comment


                        • #13
                          Re: trening svaki dan

                          Originally posted by Dida View Post
                          Ja treniram svaki dan s tim da radim 6-dnevni split program.
                          ajd stavi link na svoj program
                          pretpostavljam da si ga negdje na forumu vec napisao

                          Comment


                          • #14
                            Re: trening svaki dan

                            Originally posted by Songoku View Post
                            mozda bi buknuo vise da predjes na manje treninga tjedno,ko zna
                            Pa u trenutnom stanju u kojem mi se tijelo nalazi, mislim da je izrazito visoki volumen treninga najbolja opcija za napredak.


                            Originally posted by FcB View Post
                            ajd stavi link na svoj program
                            pretpostavljam da si ga negdje na forumu vec napisao
                            Ovak ide trenutno.
                            1. prsa, list
                            2. leđa
                            3. ramena, trbuh
                            4. biceps, triceps, list
                            5. kvadriceps, gluteus
                            6. zadnja loža (+ na početku treninga igranje s deadliftom, čisto jer mi je zabavno vidjet kolko mogu dić)

                            I tako u krug.
                            Originally posted by magarac
                            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                            dzaba mu sve

                            Comment


                            • #15
                              Re: trening svaki dan

                              moj trenutni ''offseason''

                              1. biceps,prsa(+- trbuh 1 vjezba)
                              2. kvadriceps,list
                              3.odmor
                              4.ledja(i trapez) i zadnje rame(+- trbuh 1 vjezba)
                              5.prednje srednje rame,tricpes(+- trbuh 1 vjezba)
                              6. zadnja loza,list trbuh 7. odmor i repeat

                              Comment

                              Working...
                              X