Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gornji dio tijela u jednom treningu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gornji dio tijela u jednom treningu ?

    Kao što naslov kaže, dali je dobro jedan dan odraditi gornji dio tijela (cijeli), a drugi dan donji dio tijela (također cijeli) ?

  • #2
    Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

    Može, to ti je upper - lower.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

      može, ali po meni je to loše
      previše mišića za jedan trening....

      Comment


      • #4
        Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

        Loše!!!!!!!

        Comment


        • #5
          Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

          to je po meni vise pocetnicki... neznam ima svrhe ako radis jedno za drugim bar 4,5 dana, al ako dobro odradis noge prvi dan tesko da ces ih radit prije 4,5 dana... radje ubaci 4dnevnu podjelu ako ne i petodnevnu....
          Dont drink, dont smoke just eat and work

          Comment


          • #6
            Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

            Upper/Lower split sistem je jedan od boljih sistema treninga. Ne znam po cemu je to za vas los program, pogotovo za vjezbaca koji je natural. Potkrijepite "los je program" necime.
            "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

            Youtube shit
            Web

            Comment


            • #7
              Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

              trening ti traje "10" SATI

              Comment


              • #8
                Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                Originally posted by 123 View Post
                Upper/Lower split sistem je jedan od boljih sistema treninga. Ne znam po cemu je to za vas los program, pogotovo za vjezbaca koji je natural. Potkrijepite "los je program" necime.
                a sta ti mislis treba li misicima odmora..Neda mi se raspravljati oko ovih -------- ..ko se ne razumije ,ne treba onda odgovarati na post

                Comment


                • #9
                  Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                  neznam iskustvo ovog momka koj je to pitao ali za svakoog ozbiljnijeg su neke vece podjele, noge, leđa, prsa, ramena,, ostale skupine se pridodaju tome kako najbolje pase, za one jos ozbiljnije ta podjela ide puno dalje... upper/lower je po meni za pocetnika ili kada oces malo odmorit od neke trening rutine...
                  Dont drink, dont smoke just eat and work

                  Comment


                  • #10
                    Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                    Originally posted by Armani View Post
                    trening ti traje "10" SATI
                    što je loše u tome?
                    https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                    Overload Strength team

                    Comment


                    • #11
                      Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                      Pa ako treba i 10 sati da odradis kvalitetan trening, ne vidim nista lose u tome. Nikad se ne ogranicavam na sat ili sat i 15 min jer neki treneri kazu da je sve poslije 1 sat i 15 min kontraproduktivno. Kad odradim trening kako treba, pa makar i 10 sati, onda je sve super
                      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                        hahhhaha aj budi realan jebo taj broj 10, ja jednostavno taj trening ne svacam da ga jbs, svako ko napravi neki bolji trening imat ce upalu 2,3 dana svake skupine... a to znaci da ces imat manje treninga tjedno a samim tim kaj je tjelo u vise upalnih procesa ima potrebu za vise hrane a neko bez iskustva sumnjam da ce unest min 200-250 g proteina dnevno... i zbog toga ce bit kontraproduktivno.
                        Dont drink, dont smoke just eat and work

                        Comment


                        • #13
                          Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                          Originally posted by natural View Post
                          a sta ti mislis treba li misicima odmora..Neda mi se raspravljati oko ovih -------- ..ko se ne razumije ,ne treba onda odgovarati na post
                          Misicma treba odmora, samo je pravo pitanje. Koliko misicma treba odmora? Moze li se misic trenirat ukoliko se nije potpuno oporavio? Hoce li se napredovat ako ga treniramo dok nije oporavljen?. Problem je u frekvenciji podrazivanja misica. Jednom naturalcu pocetniku/srednjem vjezbacu ce daleko optimalnije pasat Upper/Lower split sistem upravo zbog toga sto ce moci misice potaknut na rast 2x tjedno. 1x tjedno treniranje svakog misica je, sto se mene tice, jako neoptimalan nacin treniranja za naturalca. Efekti treninga su mi poznati , od akutnih do treniranosti sportasa. Superkompenzacija se ne treba stalno cekat. Imas raznoraznih mikro-makro-mezociklusa u kojima se ocekuje od nekoga da tek nakon sto zavrsi ciklus, "uhvati" efekte treninga iz tog ciklusa te se nastavi na iduci ciklus.


                          Originally posted by dabek777 View Post
                          hahhhaha aj budi realan jebo taj broj 10, ja jednostavno taj trening ne svacam da ga jbs, svako ko napravi neki bolji trening imat ce upalu 2,3 dana svake skupine... a to znaci da ces imat manje treninga tjedno a samim tim kaj je tjelo u vise upalnih procesa ima potrebu za vise hrane a neko bez iskustva sumnjam da ce unest min 200-250 g proteina dnevno... i zbog toga ce bit kontraproduktivno.
                          Upala nije znak dobro odradenog treninga niti napretka. Osoba koja ce iste pokrete radit istim ukupnim volumenom na kraju nece imati nikakve upale. Cim promjeni jednu vjezbu, imat ce ogromne upale, no nikakvog pretjeranog napretka.

                          Misicu mozes omogucit raznorazne mjere oporavka. Od istezanja, preko raznih kupi te masaza i laganih treninga koji ce ti omogucit da prije, s manjom sansom za ozlijedu, efikasnije i bolje odradis iduci trening. Prema tome sto ti kazes, nitko ne bi trebao napredovat ukoliko misicima ne da odmora dok ne prode upala. Da je tako, vecina vrhunskih rezultata bi bila daleko, daleko manja.
                          "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                          Youtube shit
                          Web

                          Comment


                          • #14
                            Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                            naravno ali napravi ti npr trening nogu, pa za 2 dana napravi takav isti trening istim intezitetom? mislim da nema teorije osim ako imas *****u snagu uma .... ili imas brutalnu prehranu mislim da upala svakako znaci da dolazi do neke promjene u misicu.. i da jednostavno bi nakon nekog vremena tim treningom doslo do prevelikog zamora...
                            Dont drink, dont smoke just eat and work

                            Comment


                            • #15
                              Re: Gornji dio tijela u jednom treningu ?

                              Ja uopce ne razumijem neke ljude. Po cemu je trening nogu toliko nemoguc da se odradi minimalno 2xtjedno. Radio sam MadCow (cucanj 3xtjedno, bench 2x tjedno, deadlift 1x tjedno) 14 tjedana, treninzi su trajali sigurno sat i pol. Radio sam Smolov za cucanj i bench u isto vrijeme. 4xtjedno, u zoni 80+1Rma. Treninzi su nekad trajali i preko 2 sata. U svakom tom programu sam napredovao. Prehrana je bila svakakva, od dana u kojma je bilo deficita do dana u kojima je bilo suficita. Upala je bilo svakakvih, bolova takoder. Kako sam ja onda napredovao? Na temelju cega?
                              "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                              Youtube shit
                              Web

                              Comment

                              Working...
                              X