Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako onda da znam dali sam pretreniran?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako onda da znam dali sam pretreniran?

    Ovako... treniram nogomet, visina 180cm tezina 75kg. Treninge (nog) imam 3x tjedno + u ned utakmica. Doma vježbam kad stignem, u zadnje vrijeme svaki dan barem malo, te ugl radim samo sklekove i zgibove. Prezadovolja sam napretkom i svime, ali citao sam svasta, pa me brine ta pretreniranost. Pa kako onda da znam dali sam pretreniran, gledo sam na skubijevim stranicama da kao ako treniras vise od određeno sati, pretreniran si i takve stvari. Te me zanima kakav je taj kontra efekt od pretreniranja, i tog propadanja misica. Kako da znam dali sam izvukao max iz treninga, te da mi misici su imali dovoljno vremena za regeneraciju. Sad pošto to nije tipicno 3x tjedno gym pa ne pogađam grupe misica tako posebno, onda mi ne treba onih "7" dana za potpuni oporavak misica ili ipak treba? jer meni je u glavi skroz da mi je dovoljno 2 dana odmora i da mogu opet pumpat :P

    Neki dan sam citao, ne mogu se sjetit ciji post, ali je bio jako dugacak, kao da ta kucni workout je:
    1.trening(godnji dio)
    2.trening(donji dio)
    3.rest
    4.rest
    5.trening(godnji dio)
    6.trening(donji dio)
    7.rest

    e sad dali pošto ja treniram jos 3x tjedno nogomet, bi trebao nekako drugacije ili ne?
    Shut up and train!

  • #2
    Re: pretreniranost

    ako ti je nogomet primarni cilj nema te sto plasit pretreniranost, jer nogomet je vecinon aerobni sport. kod bodybuildinga stvari stoje drugacije, ako mislis nabit zavidnu misicnu masu to ces jako tesko postic ako se trosis toliko aerobno, mislin moguce je ali prehrana mora bit savrseno izbalansirana. svakome bodybuilderu je primarni cilj izgradit sto vise misica koji ce biti simetricni, tu onda dolaze nauke koje proucavaju i pomazu sa znastvenim testiranjima kako sto lakse i bolje izvrsit taj cilj. jedno je trenirat snagu,kondiciju a drugo gradit tijelo, kod prvog se radi na jacanju tetiva a kondicije na povecanju kapaciteta kisika i izdrzljivosti kardiovaskularnog sistema. slobodno treniraj jedno i drugo, ako ti se svidi izgradnja misica vrlo brzo ces se posvetit samo tome vjeruj mi a i dosta iskusnih natjecatelja govori da je ta spekulacija oko pretreniranosti napuhana i pretjerana

    Comment


    • #3
      Re: pretreniranost

      Sve je to u glavi, dok vidiš da ti tijelo prati ono kaj želiš, samo nastavi i oko ničega se ne brini. Tek kada zapne, onda mijenjaj.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: pretreniranost

        a stalno gledam neke klipove po ovom yt, pokusavam naci neki dobar balans... znam da nije moguce i jedno i drugo, ali npr. pošto radim 12 serija sklekova razlicitih po 20 do 30 ponavljanja svarno se pokidam zesce, pa mi opet sumnjivo malo da nije previse. Jer ne znam kad sam dosegnuo maximum. Opet neki kazu da slusam svoje tjelo. Pa sam trenutno bas u nekom stanju gdje mislim da to vise nije to, pa sam poceo sumnjat u sebe... o.O
        Shut up and train!

        Comment


        • #5
          Re: pretreniranost

          Možda je vrijeme da pojačaš prehranu i kreneš s utezima umjesto sklekovima.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment

          Working...
          X