Announcement

Collapse
No announcement yet.

16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

    Znaci imam 16 godina, oko 185 cm i 70 kila.
    Prije nekih mjesec dana sam poceo uzimati whey proteine od twinlaba


    Twinlab-Sports-Whey-Protein-Fuel-Chocolate-Surge-027434031103.jpg


    Stvar je ok i pomaze mi da ojacam, ali meni je problem da sam premrsav, i zato sam poceo uzimat proteine da dobijem vise mase, ali bas nema nekog prevelikog ucinka, bar zasad...znam da je tek mjesec dana, ali ponavljam, vidim da sam ojacao, samo bi htio dobit vecu masu..vjezbam svaki dan, trbusnjake, sklekove, zgibove na stolici itd. svasta improvizirano nesto..prehrana je valjda ok, nemam nista posebno, tijekom tjedna sam u dackom domu jer mi je mjesto daleko od skole..pa eto, jedem tamo dorucak, rucak veceru..meduobroke i tako..i nastojim jesti sto vise jabuka zbog vitamina...uglavnom, molio bih ako bi mi neko mogao savjetovati neke vjezbe, tj. bas program neki za tjedan, jer sve sto radim je prakticki improvizirano zato sto ne znam koje vjezbe da radim...i takoder nekakvu prehranu koja bi mi omogucila da se malo vise udebljam..ili mozda da pocnem koristit nesto drugo umjesto wheya? I ne, ne mogu u teretanu jer mi starci sigurno to ne bi priustili....hvala unaprijed
    Last edited by kelly; 15-04-13, 01:32.

  • #2
    Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

    ne možeš očekivat od wheya čuda, prehrana je najbitnija, whey je samo dodatak prehrani

    a kakav bi ti program, ne ideš u teretanu, nisi rekao jel imaš opremu ikakvu, ima programa raznih po forumu
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

      Da znam, ni ne ocekujem bas cuda, al eto, nemam bas nekih rekvizita, jedino uteg od 7.5 kg..
      Zanimaju me neke vjezbe za prsa, i za plocice.
      I ne znam za prehranu, sto bi trebao jesti najvise, jer nije bas da imam izbora sto da jedem, samo sto naprave tamo...
      Mozda nesto sto bih mogao kupovati?

      Comment


      • #4
        Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

        Stavljaš suplement prije pravilne prehrane što svakako ne može završiti dobro.

        Comment


        • #5
          Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

          znači, ništa od teretane, a i oprema ti je slaba.. hmm..
          vidi bodyweight treninge, proguglaj malo

          pločice ako su prekrivene salom, neče se vidit, dok ne središ prehranu, kažeš mršav si, a nemaš pločice, znači skinny fat, naznaka loše prehrane, al sve se to može riješit,
          trening i prehrana!!!

          pa jel bude mesa tu di jedeš? riže/tjestenina ??

          možeš si ovo priuštit ili ima li toga di se hraniš?
          piletina, jaja, posni, riba, zobene, riža, tjestenina, orašasti polodovi........i još dosta toga, na šta god naletiš na forumu, a da većina jede, jedi i ti
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

            Pa evo za rucak vecinom bude neka vrsta mesa, fakat raznovrsno, i bude i zelenila i riza i sve to, a za veceru obicno neka masnija hrana il tako nesto...uglavnom, stvar je u tome sto su porcije obicno relativno male, pa se bas i ne najedem previse od toga, pa onda uzmem samo proteine poslije toga, tek sam u zadnje vrijeme poceo zdravije jesti, i vise..prije sam bio jako izbirljiv, al mi je vise bilo dosta tega pa sam htio ojacat, ali zato mi je sad problem udebljat se..i nije da imam sala na stomku, da nema plocica, samo nisu jako "izrazene" a gore na prsima nema nicega, pa zato zelim i prsa nabit...samo me zanimalo ako treba kupovat bas neko odredeno voce ili nesto, ali mislim da proteini su mi tu najvazniji jel tako? e i za odmor u skoli jedem jabuku-dvije..

            Comment


            • #7
              Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

              pa napisao sam ti gore neke namirnice koje ako možeš da kupuješ

              ja bi volio da ti čitaš forum malo, pa češ naić i na neke stvari koje te zanimaju, jer nema smisla da ti netko ovdje slaže prehranu, kad ne znamo čime raspolažeš, a i ljudi naplačuju takve usluge

              imaš i temu šta jesti pod odmorom u školi (ili nekako slično), pa ju nađi i odaberi sebi šta ti odgovara

              za izrezane pločice treba puno truda, prvo, moraš ih vježbat, a drugo prehrana, to vrijedi i za prsa, trening i prehrana!!
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #8
                Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                http://www.building-body.com/forum/t...odaci-prehrani
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                  ok hvala, potrudit cu se da sve procitam :P
                  samo jos nesto, da li whey treba uzimati svaki dan, ili pratiti raspored treninga/vjezbi?
                  Last edited by crashjunior; 15-04-13, 12:54.

                  Comment


                  • #10
                    Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                    Originally posted by crashjunior View Post
                    ok hvala, potrudit cu se da sve procitam :P
                    samo jos nesto, da li whey treba uzimati svaki dan, ili pratiti raspored treninga/vjezbi?
                    Nema ti to veze sa rasporedom treninga vec sa planom prehrane i planiranim unosom makronutrijenata. Da pojednostavnim, ako planiras unit recimo 140g bjelancevina po danu, i vidis da neces uspit ispunit kvotu kroz hranu koju imas u dackom domu ili doma, pojacas malo whey. I to je to.

                    Comment


                    • #11
                      Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                      Aha super, hvala na brzom odgovoru
                      Ima zanimljivih tema na forumu, mislim da sam nasao neke stvari koje sam htio znat,i vidio da sam neke stvari krivo radio...
                      I ima dobrih programa

                      Comment


                      • #12
                        Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                        ako bas nemas nista od opreme osim utega....odi u neki par nadi neku sipku i rokaj zgibove,dipseve sklekove.........dok ne nabavis nesto vise za doma

                        Comment


                        • #13
                          Re: 16 god, pitanja o prehrani i vjezbanju...

                          Proteini za masu? hmmm
                          Proteini su ti dodatak ishrani koliko ja znam , samo primjer: Da bi imalo udostojio ishranu npr moras da pojedes pile jedno na dan, ali posto bi to bilo previse koriste se proteini jer se to nalazi u 2/3 kasicice proteina.(Ovo je samo primjer, nzm kako da ti objasnim drukcije)
                          Last edited by dekizh; 12-03-15, 17:41. Reason: moze mi se :P
                          Don't Stop Tryin'



                          Comment

                          Working...
                          X