Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoć oko treninga kod kuće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomoć oko treninga kod kuće

    Pozdrav. Imam 20 godina, visok sam 186 i težak 71kg. Od nove godine počeo sam vježbat. Prvih mjesec dana sam sam vježbao 2-3 puta tjedno, nešto u teretani, nešto u kući. Sad nakon mjesec i pol vježbam praktićki svaki dan po 45min- 1 sat . Teretana mi je dosta daleko od kuće pa često nisam u mogućnosti da idem u teretanu pa moram vježbat kod kuće. Isto tako relatino sam ograničen sa prostorom pa nemam mjesta za postavljanje nekih većih sprava.
    Trenutačno radim 3 serije sljedečih vježbi:
    -50 trbušnjaka
    -25 sklekova
    -rastezanje ruku sa nečim sličnim ovom ( neznam naziv) http://www.ishop.rs/upload/thumb800/...f%20Sprave.jpg
    - rastazanje nogu
    - jos par manjih vjezbi za noge i trup.

    Čito sam uputstva za prehranu i neke stvari sam promijenio, al nekih se teško odreći .
    Ovako mi izgleda prehrana obicno:
    -doručak kruh + med/nutella i mlijeko
    -ručak obično nešto mesnatog, prilog i salata
    -večera mlijeko, kruh + kuhana jaja/tuna/sandvič/sirni namaz
    - u noci obicno si uzmem jos nesot malo kruha i salame (nezdravo al ogladnim XD )
    Uz to jedem relativno dosta voća.

    Planiro sam si još možda utege nabaviti. Spremam sam na neku manju investiciju ako treba.
    Pa bi molio vas za pomoc da li sto trebam promijeniti u vjezbi/ishrani. Cilj mi je naravno povećati misično masu.
    Hvala unaprijed

    P.S. Da ne bi bilo komentara da moram više jesti jer sam premršav, problem je u tome što imam jako brz metabolizam i mogu jesti koliko god želim i svejedno se neću ništa udebljati. Prošlu godinu jeo sam full nezdravo, hrpu slatkog, slanog, masnog bez da dam puno vjezbao ili kretao se i nisam niti jednu killu dobio .

  • #2
    Re: Pomoć oko treninga kod kuće

    Joj, ovo niš ne valja...čitaj forum i portal ili si uzmi osobnog trenera, ako si iz Osijeka moš se i meni javiti.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pomoć oko treninga kod kuće

      Ukratko ocajno, trening ti je za nista doslovno, a ne dobivanje misicne mase. Jedina funkcija tog treninga je da je bolje to nego da ne radis nista Ako planiras doma vjezbat nabavi si utege, bucice, vratilo i klupicu za bench inace nema smisla. Ako nemozes bar to nabavit za pocetak onda se snadi nekako za teretanu ako imas zelju napredovat. Sto se tice prehrane vise manje je katastrofa. I te spike da imas brz metabolizam i da nemres dobit ni gram je notorna glupost. Svatko ima svoju stopu metabolizma, naprosto moras unjet dovoljno kvalitetne hrane da budes u suficitu i stvar ce se pokrenuti. A ovo mazanje oci sam sebi sa losom prehranom, premalo hrane i ocajnim treningom, a imas cilj dobivanje misicne mase je blago receno smijesno. Uglavnom kreni citat forum, sredi prehranu i kreni u teretanu pa ce napredak doci. Sta te zanima mozes pitat pa ce ti ljudi pomoc ili si nabavi trenera kao sto ti je kelly rekao koji ce te uputit u sve jer vidi se da nisi citao apsolutno nista i sa ovakvim pristupom napredak ce ti biti ravan nuli.

      Comment


      • #4
        Re: Pomoć oko treninga kod kuće

        I ja sam isto govorio joj imam brz metabolizam, joj ne mogu se udebljati nikako, krenem vježbati i jesti ko konj, kg se lijepe za mene prosto. Sad evo odmaram 2 sedmice zbog manje povrede, međutim teretana mi je ono n1 trenutno.

        Comment


        • #5
          Re: Pomoć oko treninga kod kuće

          Originally posted by Homemade View Post
          Ukratko ocajno, trening ti je za nista doslovno, a ne dobivanje misicne mase. Jedina funkcija tog treninga je da je bolje to nego da ne radis nista Ako planiras doma vjezbat nabavi si utege, bucice, vratilo i klupicu za bench inace nema smisla. Ako nemozes bar to nabavit za pocetak onda se snadi nekako za teretanu ako imas zelju napredovat. Sto se tice prehrane vise manje je katastrofa. I te spike da imas brz metabolizam i da nemres dobit ni gram je notorna glupost. Svatko ima svoju stopu metabolizma, naprosto moras unjet dovoljno kvalitetne hrane da budes u suficitu i stvar ce se pokrenuti. A ovo mazanje oci sam sebi sa losom prehranom, premalo hrane i ocajnim treningom, a imas cilj dobivanje misicne mase je blago receno smijesno. Uglavnom kreni citat forum, sredi prehranu i kreni u teretanu pa ce napredak doci. Sta te zanima mozes pitat pa ce ti ljudi pomoc ili si nabavi trenera kao sto ti je kelly rekao koji ce te uputit u sve jer vidi se da nisi citao apsolutno nista i sa ovakvim pristupom napredak ce ti biti ravan nuli.
          Nije istina da nisam ništa čitao na forumu i portalu, prošao sam jedan manji dio. Znaći meni je u cilju nije da sad ja dobim neku ogromnu mišićnu masu, nego da malo razvijem tijelo s obzirom da sam podosta zakržljao jer osim po ljetu i povremenom tjelesnom na faksu ne radim praktički ništa. Što se tiće prehrane, to sam čak dosta gledao mada nisam puno unio u svoju prehranu jer sam se tek prije par dana pridružio ovom forumu. Problem kod prehrane je što sam ja voljan napraviti modifikacije u prehrani, da jedem zdravije, više i kvalitetnije al do određene granice. Nemogu si pomoći, ali volim pojesti čips, slatko, pizzu, sandvič itd razne nezdrave stvari s vremena na vrijeme. Ne mislim se svega toga odreći da bi dobio neku veliku mišićnu masu. S tim da nemogu podnjet okus većine vrsta povrća, pa se relativno držim salata i još nekoliko vrsta povrća koje mogu podnjeti. Gledao sam tu na forumu razne te recepte što bi trebalo jesti i kad, al podosta mi se ta prehrana čini skupa .
          Za teretanu nažalost nemam šanse do 3. mjeseca jer kad nisam na faksu, predaleko mi je teretana i preskup prevoz do tamo. Al od 3. mjeseca budem mogo početi hodati u teretanu barem 3 puta tjedno,a ostale dane bi onda doma radio. Što se tiće nabrojenih alata za kuću, problem je šta ja fakat nemam mjesta doma za ikakav alat osim utega tak da sam se do sad snalazio sa vježbama za koje nije potrebno previše mjesta ili sprava.

          Comment


          • #6
            Re: Pomoć oko treninga kod kuće

            Originally posted by Megaman View Post
            Nije istina da nisam ništa čitao na forumu i portalu, prošao sam jedan manji dio. Znaći meni je u cilju nije da sad ja dobim neku ogromnu mišićnu masu, nego da malo razvijem tijelo s obzirom da sam podosta zakržljao jer osim po ljetu i povremenom tjelesnom na faksu ne radim praktički ništa. Što se tiće prehrane, to sam čak dosta gledao mada nisam puno unio u svoju prehranu jer sam se tek prije par dana pridružio ovom forumu. Problem kod prehrane je što sam ja voljan napraviti modifikacije u prehrani, da jedem zdravije, više i kvalitetnije al do određene granice. Nemogu si pomoći, ali volim pojesti čips, slatko, pizzu, sandvič itd razne nezdrave stvari s vremena na vrijeme. Ne mislim se svega toga odreći da bi dobio neku veliku mišićnu masu. S tim da nemogu podnjet okus većine vrsta povrća, pa se relativno držim salata i još nekoliko vrsta povrća koje mogu podnjeti. Gledao sam tu na forumu razne te recepte što bi trebalo jesti i kad, al podosta mi se ta prehrana čini skupa .
            Za teretanu nažalost nemam šanse do 3. mjeseca jer kad nisam na faksu, predaleko mi je teretana i preskup prevoz do tamo. Al od 3. mjeseca budem mogo početi hodati u teretanu barem 3 puta tjedno,a ostale dane bi onda doma radio. Što se tiće nabrojenih alata za kuću, problem je šta ja fakat nemam mjesta doma za ikakav alat osim utega tak da sam se do sad snalazio sa vježbama za koje nije potrebno previše mjesta ili sprava.
            Kako ti kazes, savjete si dobio pa je na tebi sta i kako ces napraviti

            Comment


            • #7
              Re: Pomoć oko treninga kod kuće

              Pozdrav svima!
              Da ne otvaram novu temu, iskoristit ću ovu da postavim svoje pitanje.
              Prvo da se predstavim:
              72kg, 180cm, 19 godina
              Trenirao sam oko 2 godine i onda sam prije otprilike godinu dana iz glupog razloga prestao.

              Sada ponovno počinjem i želim raditi kao totalni početnik jer mislim da mi je tako najbolje, nigdje mi se ne žuri a niti ozljede mi nisu potrebne.
              Počinjem uz ovaj program: http://www.building-body.com/početni...f-program.html
              Zanima me kojim vježbama da zamjenim zgibove i ležeći pregib za zadnju ložu (Lying Hamstring Curls) pošto te vježbe nisam u mogućnosti izvoditi? Vježbam u stanu i imam klupicu, bučice, Z šipku i utege.

              Eto, to je moje pitanje. Nadam se da će mi netko odgovoriti i eventualno dati nekakve savjete u vezi programa. Što se ostaloga tiče, mislim da najbitnije znam, nisam zaboravio sve što sam prije pročitao.

              Comment

              Working...
              X