Announcement

Collapse
No announcement yet.

Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

    Pozdrav svima,imam par pitanja za vas pa valjda bude pomoci za mene.Nisam nikad vjezbao osim osnovnih vjezbi(sklekovi,trbusnjaci).Moj najveci problem su prsa,dakle imam lipomastiju i uvucen grudni kos i par rebara koji mi u manjoj mjeri ometaju disanje.Doktor rece da je taj deformitet nastao dok sam bio beba i nema pomoci.Cilj mi malo sakriti tu rupu te smanjiti lipomastiju koliko mogu.Moja fizicka sprema je manje vise ocajna.Jedva pretrcim 1000m,uradim oko 20 sklekova te jos manje trbusnjaka jer gubim brzo dah.Imam samo napravljen teg od 25 kg,to jest sipku.Dakle ima li pomoci za mene,sta mogu uraditi s ovim tegom,planirao sam uzeti vece ako primijetim neki napredak.Za sad teretana ne odlazi u obzir.
    Ako mozete navesti neke vjezbe za totalne pocetnike s ovim tegom koji bi najvise aktivirao grudi,da ne gubim uzalud vrijeme i riskiram povrede.
    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

    Kreni sa jedno 10 serija sklekova i 10 bencha s tom kilazom koju imas..i radi kolko ide ponavljanja al ne onaj zadnji da poslje njega nemozes nista.
    Svaki dan treniraj. Svaki dan napravi 2 ponavljanja vise u serijama. Kada ponavljanja predu 20 onda dodaj jos serija..
    Kada i to postane prelagano radi u superseriji. Kasnije dodaj dipseve makar na stolici ili krevetu, rubu nekom.
    Kasnije dodaj spora negativna ponavljanja.
    Kasnije upisi gym.


    Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

      Originally posted by staragarda View Post
      Kreni sa jedno 10 serija sklekova i 10 bencha s tom kilazom koju imas..i radi kolko ide ponavljanja al ne onaj zadnji da poslje njega nemozes nista.
      Svaki dan treniraj. Svaki dan napravi 2 ponavljanja vise u serijama. Kada ponavljanja predu 20 onda dodaj jos serija..
      Kada i to postane prelagano radi u superseriji. Kasnije dodaj dipseve makar na stolici ili krevetu, rubu nekom.
      Kasnije dodaj spora negativna ponavljanja.
      Kasnije upisi gym.


      Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
      Pokusacu s tim,barem mjesec dana.Nadam se da cu vidjeti rezultate barem djelimicno.

      Comment


      • #4
        Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

        Da ne bi zapostavio gornja prsa, obavezno raditi sklekove s nogama na uzvisenju. Dakle, decline push-ups. Za optimalni efekt izvodi te sklekove na sakama. Dublje propadas, a samim tim ces i zglobove ojacati. Govorim iz iskustva.

        U teretani mozes fino pogoditi prsa radeci bench press, ali u kuci mozes zaraditi kvalitetnu upalu bez obzira na to da li trenirao mjesec ili godinu dana. Konstantno povecavas broj ponavljanja i broj serija, dok ne dodjes do stadija da napravis preko 200 decline push-ups u deset serija sa jednom minutom pauze medju serijama. Vecina ce ovdje na forumu reci da to nema smisla i slicno, ali u kucnom treningu cilj opravdava sredstvo. Napredovat ces.

        Da se razumijemo, jedan decline push-up na sakama je tri puta tezi od klasicnog ravnog skleka na dlanovima. Uostalom, nije bas pozeljno raditi veliki broj sklekova na dlanovima, posebno ne decline, jer postoji veliki rizik od povrede tetive koja ce kasnije mjesecima da boli i da se regenerise. Ja sam radio preko 500 klasicnih sklekova dnevno (dok sam kuci vjezbao) dok nisam povrijedio tetivu, a onda sam poceo raditi decline na sakama. Niti ima povreda, a napredak je enormno veci u odnosu na prije.
        Last edited by Argentum; 29-07-15, 02:14.

        Comment


        • #5
          Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

          Originally posted by Argentum View Post
          Da ne bi zapostavio gornja prsa, obavezno raditi sklekove s nogama na uzvisenju. Dakle, decline push-ups. Za optimalni efekt izvodi te sklekove na sakama. Dublje propadas, a samim tim ces i zglobove ojacati. Govorim iz iskustva.

          U teretani mozes fino pogoditi prsa radeci bench press, ali u kuci mozes zaraditi kvalitetnu upalu bez obzira na to da li trenirao mjesec ili godinu dana. Konstantno povecavas broj ponavljanja i broj serija, dok ne dodjes do stadija da napravis preko 200 decline push-ups u deset serija sa jednom minutom pauze medju serijama. Vecina ce ovdje na forumu reci da to nema smisla i slicno, ali u kucnom treningu cilj opravdava sredstvo. Napredovat ces.

          Da se razumijemo, jedan decline push-up na sakama je tri puta tezi od klasicnog ravnog skleka na dlanovima. Uostalom, nije bas pozeljno raditi veliki broj sklekova na dlanovima, posebno ne decline, jer postoji veliki rizik od povrede tetive koja ce kasnije mjesecima da boli i da se regenerise. Ja sam radio preko 500 klasicnih sklekova dnevno (dok sam kuci vjezbao) dok nisam povrijedio tetivu, a onda sam poceo raditi decline na sakama. Niti ima povreda, a napredak je enormno veci u odnosu na prije.
          Da li bi bilo dobro raditi na ruckama,mogu se jeftno nabaviti.
          Sto se tice tegova,moram nabaviti teze,ovi su slabi.

          Comment


          • #6
            Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

            Mozes raditi i na ruckama, ali ja preferiram na sakama. Na ruckama mozes duboko propadati, ali na sakama je bolja koordinacija i mozes raditi siri sklek u odnosu na rucke i time bolje pogoditi prsa. Jos jedna, vrlo vazna, prednost izvodjenja skleka na sakama u odnosu na rucke je ta sto se mozes optimalno namjestiti u smislu da cijelo tijelo povuces nazad u odnosu na ramena u maksimalno sirokom rasponu ruku. Pokusaj tako pa ces vidjeti kako prsa mogu da bole.

            Negativni i pozitivni pokreti trebaju biti odmjereni, bez trzanja i pozeljno bi bilo da su vremenski simetricni. Neki kazu da je bolje raditi negativni dio pokreta sporo, a pozitivni ekspolozivno. Obzirom da sam sve probao ja kazem da je bolje raditi oba odmjereno, ali bez zakljucavanja laktova jer se na taj nacin postize optimalna tenzija (optimalni TUT - Time Under Tension). Bolno je i iscrpljujuce, ali kada bi se na taj nacin izvodila svaka vjezba, ukljucujuci i one s utezima, trening bi bio puno efikasniji. Vecina ljudi u teretani dizu vece kilaze i trzaju sipkom, umjesto da spuste kilazu i optimalno odrade vjezbu. Ali ne, uvjereni su da ce napredovati tako sto se tovare i rade polovne pokrete. Ista stvar i s bodyweightom, jer nemas ti nista od brojanja polovicnih sklekova ili maloumnog trzanja tijelom na vratilu.

            Comment


            • #7
              Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

              Druze shvati taj problem sto ozbiljnije i prihvati se treninga sto vise ozbiljnije
              To sto ti imas naziva se Pectus Excavatum,pileca prsa,udubljenje,kako god
              Zadnja opcija je operacija,imas 2 vrste operacija,da ti se odstrani hrskavica koja prsa uvlaci ili da ti ubace sipku koja izbacuje prsa (vjeruj bolno je ne normalno,tesko je objasnit) doktori ti daju oko godinu dana da probas popravit to,i to se prati kako se razvija
              Imao sam isti problem,kad sam imao oko 14-15 godina trebao sam vjezbat,bavit se sportom bilo kojim da se pluca malo vise razviju,moj deformitet je bio dosta dosta velik i nisu bile velike sanse da se ispravi bez operacije,dok su drugi doktori govorili da je moguce ispravit i bez operacije,ja to nisam bas shvatio ozbiljno pa je na kraju se povecalo jos vise i morao sam operisat
              Sipku sam nosio 2 godine,nakon 2 godine vadi se,ukoliko se ni tad ne ispravi koliko je potrebno da ne steti plucima stavi se veca sipka,meni je ispravilo koliko toliko i nisam stavio drugu sipku uglavnom,da sam bar pametniji bio pa nocio bi u teretani i jeo dok ne pocnem povracat samo da ne trpim tolike bolove
              Na vrijeme rijesavaj dok ne bude kasno,ja i sad imam to udubljenje al ne steti organima samo je estetski ruzno ali ispravlja se polahko
              To kod tebe je sad mozda samo estetski problem,ne steti plucima ni nista sl. al ako se zapustis i ne kreces se ne razvijas se nista ne radis ko ja sto sam,napravit ces dosta dosta ozbiljniji i veci problem
              Last edited by korisnik125; 01-08-15, 01:38.

              Comment


              • #8
                Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

                Originally posted by korisnik125 View Post
                Druze shvati taj problem sto ozbiljnije i prihvati se treninga sto vise ozbiljnije
                To sto ti imas naziva se Pectus Excavatum,pileca prsa,udubljenje,kako god
                Zadnja opcija je operacija,imas 2 vrste operacija,da ti se odstrani hrskavica koja prsa uvlaci ili da ti ubace sipku koja izbacuje prsa (vjeruj bolno je ne normalno,tesko je objasnit) doktori ti daju oko godinu dana da probas popravit to,i to se prati kako se razvija
                Imao sam isti problem,kad sam imao oko 14-15 godina trebao sam vjezbat,bavit se sportom bilo kojim da se pluca malo vise razviju,moj deformitet je bio dosta dosta velik i nisu bile velike sanse da se ispravi bez operacije,dok su drugi doktori govorili da je moguce ispravit i bez operacije,ja to nisam bas shvatio ozbiljno pa je na kraju se povecalo jos vise i morao sam operisat
                Sipku sam nosio 2 godine,nakon 2 godine vadi se,ukoliko se ni tad ne ispravi koliko je potrebno da ne steti plucima stavi se veca sipka,meni je ispravilo koliko toliko i nisam stavio drugu sipku uglavnom,da sam bar pametniji bio pa nocio bi u teretani i jeo dok ne pocnem povracat samo da ne trpim tolike bolove
                Na vrijeme rijesavaj dok ne bude kasno,ja i sad imam to udubljenje al ne steti organima samo je estetski ruzno ali ispravlja se polahko
                To kod tebe je sad mozda samo estetski problem,ne steti plucima ni nista sl. al ako se zapustis i ne kreces se ne razvijas se nista ne radis ko ja sto sam,napravit ces dosta dosta ozbiljniji i veci problem
                Ako cemo iskreno,vec mi smeta disanju.Doktor rece da "nije opasno".Ti mene vec prepade sad,pokusacu sto vise mogu.

                Comment


                • #9
                  Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

                  Mada po slikama nije ekstremno kao kod ostalih.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Osnovne vjezbe kod kuce za grudi

                    samo se ne zapustaj i izbaci to sto vise mozes i fokusiraj se na trening prsa volio to ili ne volio sto vise to bolje

                    Comment

                    Working...
                    X