Announcement

Collapse
No announcement yet.

Program za pocetnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program za pocetnika

    Pozdrav svima
    Novi sam ovdje i trebao mi bi neki program za pocetnike za otprilike 4 dana u sedmici i sto me interesuje da li bi se mogla teretana kako ukombinovati sa plivanjem. Inace imam 96 kg na 2 metra visine i 22 god. Pozz

  • #2
    ICF od Jason Blaha-e je dobar program za početnike. Možeš kombinovati plivanje i teretanu. Šta ti je cilj?

    Comment


    • #3
      Pa prevenstveno izgubit na tezini, a uspit ako je kako moguce malo se zategnut mada nisam aman za aman debeo vise mlitav...

      Comment


      • #4
        Sredi prehranu.

        Comment


        • #5
          Radi ovaj gorenavedeni program. Ciljaj progressive overload. Jedi u održavanju i prati kako tijelo reaguje.

          Comment


          • #6
            Jel ovo to https://www.youtube.com/watch?v=oAuARgqS6aQ

            Comment


            • #7
              Ubaci si za pocetak u ta 4 dana po 1-2 kompleksne vjezbe i dodas po jos 1-2 izolacione zavisno od misica.Broj ponavljanja na kompleksnim 6-10 a na izolacionim 10-15.Broj serija 2-4 zavisi od intenziteta,ali bolje da pocnes sa 4.Radne pa kako se budes sto vise utreniravao smanjujes a intenzite pojacas tj.vidices kada budes odradio 1 seriju do otkaza neces ni pomisljati da odradis naredne 2-3 serije tj.neces moci.

              Ishrana pokusaj srediti a imas na forumu brdo tema vezano za ishranu.
              Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

              Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

              Comment


              • #8
                Zasto bi gubio na tezini? Tako imas premalo kila..
                Dobro ti je receno, jedi u odrzavanju, cak i blagom deficitu, UH cikliraj oko treninga i smanji u dane odmora.
                Plivanje racunaj kao cardio trening, jedi cisto i bez junka i da vidis, tijelo ce pocet mijenjati vlastitu kompoziciju.
                Trening u teretani ubaci 4 puta tjedno.
                Baziraj se za sada na bazicne vjezbe + izolacije s umjerenim intenzitetom i volumenom..
                Kasnije mozes povecati kilaze, smanjiti ponavljanja i u kasnijem djelu treninga ubaciti finishere za ciljane misicne skupine.
                Budi redovit, predan i uporan..
                Nakon 6 mjeseci, koji ce proci munjevito brzo biti ces druga osoba.. Sretno!

                Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Rukfas1337 View Post
                  Jel ovo to https://www.youtube.com/watch?v=oAuARgqS6aQ
                  Da to je to. Progressive overload, jedi u održavanju i dobro rasporedi macrose.

                  Comment

                  Working...
                  X