Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    Gle, necu se opce raspravljat s tobom jer nemas informacije prigodne za ovu temu a sad cu ti rec zasto.

    Ti si ovdje padobranac (nhf) iz razloga sto:
    1. Na tvojoj divnoj studiji koju si linkao prije, ne pise nigdje da je ova grupa sa vecim unosom masti i manjim ugljikohidrata bila na KETOGENOJ dijeti. Ovaj veci unos masti ne znaci nista ako ti ljudi ne prozvode ketone (najbitnija stvar ketogene dijete)

    2."What is needed for effective fat loss (which is different than weight loss) is a calorie-restricted diet with a protein-adequate diet (to prevent loss of muscle mass) with decreased levels of both carbohydrates and fat," Dr. Sears said. Citirano iz tvog teksta, lijepo govori za gubitak masnog tkiva je potrebna restrikcija i masti i ugljikohidrata uz obvezni kcal deficit (tvoja teorija za dobivanje masti na ketogenoj po ovom ne drzi vodu)

    3.When obese men and women are on strictly controlled diets, cutting the fat in the diet may be more effective for weight loss than cutting carbs, a new study found. Znaci taj eksperiment su radili na pretilim ljudima sto znaci da bilo kakvo smanjene kalorija (uh ili m ili p) ce uzrokovat gubitak tezine. I kao sto sam rekao, studija se zasniva na gubitku kilaze sto znaci da ce gubit i misice i salo podjednako a to kod nas na ovom forumu mislim da ipak nije idealno. Zivio!
    https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
    http://instagram.com/dinc_94
    http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
    myprotein code: MP24017174

    Comment


    • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

      Dinč, ne isplati se...
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

        Pa naravno da nisu jeli keto skroz ,ali jeli su puno više i puno manje masti itd ;jesi uopće pročitao studiju?
        ,ali je usko povezano ,nisam fulao ,pa vidio sam da studija govori o manje i više masti i manje i više u-h ,ali eto pošto je povezano postavih ,ali vidim samo neke umišljene spike ,ok ako nećeš razgovarati,pozdrav ,neće te nitko siliti ,idi na druge teme ima na forumu 1000 tema,ovu neka komentira tko hoće,ja neću prestati postavljati ,jer nikoga ne vrijeđam s tim ,nismo u zemlji koja zabranjuje komentiranje ,možda bi volio zabraniti komentiranje,ali time samo ideš mojoj tezi u prilog!

        Comment


        • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

          Originally posted by Nainus View Post
          Pa naravno da nisu jeli keto skroz ,ali jeli su puno više i puno manje masti itd ;jesi uopće pročitao studiju?
          ,ali je usko povezano ,nisam fulao ,pa vidio sam da studija govori o manje i više masti i manje i više u-h ,ali eto pošto je povezano postavih ,ali vidim samo neke umišljene spike ,ok ako nećeš razgovarati,pozdrav ,neće te nitko siliti ,idi na druge teme ima na forumu 1000 tema,ovu neka komentira tko hoće,ja neću prestati postavljati ,jer nikoga ne vrijeđam s tim ,nismo u zemlji koja zabranjuje komentiranje ,možda bi volio zabraniti komentiranje,ali time samo ideš mojoj tezi u prilog!

          procitao sam i napisao si "loše vijesti za ketogeničke dijete" a sad govoris da nisu jeli keto skroz... pa daj razmislim prvo pa onda napisi a ovako vise neznam sta zelis rec sa tom studijom. o ovom sto kazes da studija govori o manje/vise masti i manje/vise ugljikohidrata je tocno ali to ne znaci da su uspoređivali sa ketogenom dijetom jer takva prehrana nije ni blizu ketogene.

          samo kažem da si u krivu temu postavio link i krivo intrepertirao, nis drugo. tu smo da raspravljamo, ispravljamo jedni drugim pogreske i dijelimo savjete
          https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
          http://instagram.com/dinc_94
          http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
          myprotein code: MP24017174

          Comment


          • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

            Originally posted by Dinč View Post
            procitao sam i napisao si "loše vijesti za ketogeničke dijete" a sad govoris da nisu jeli keto skroz... pa daj razmislim prvo pa onda napisi a ovako vise neznam sta zelis rec sa tom studijom. o ovom sto kazes da studija govori o manje/vise masti i manje/vise ugljikohidrata je tocno ali to ne znaci da su uspoređivali sa ketogenom dijetom jer takva prehrana nije ni blizu ketogene.

            samo kažem da si u krivu temu postavio link i krivo intrepertirao, nis drugo. tu smo da raspravljamo, ispravljamo jedni drugim pogreske i dijelimo savjete
            apsolutno . .
            -ukratko ću iznijeti mišljenje o keto i utjecaju na hormone i gubitak sala ,smatram prema onome što sam čitao jer sam dugo bio u tome ,iako se nisam skroz držao keto ,ali bio sam u high fatu 2 godine i čitao sve moguće autoritete Rob Wolfa npr. i lik je rekao u videima da ima jako nizak testosteron ,doslovno kao žena ,a da keto drži radi inzulina,da ne podiže inzulin ,da hormoni su mu manje bitna stvar od inzulinskih benefita on kaže ,keto dijete ;on je ustvari paleo ,ali sve ugljikohidrate zabranjuje osim malo voća i povrća ,to me i mnogo drugih otkrića nagnalo da tražim dalje i onda sam vidio na sebi da sam dobio previše sala na Paleo prehrani ,našao sam članke koji su mi objasnili stvar ,imao sam 'estrogen dominance' ,ne jer mi je bio nizak testosteron ,nego jer sam jeo previše masti ,saznao sam da treba jesti malo ,što me dalje zbunilo jer paleo autoriteti pisci svih naj knjiga u pokretu govore jedi koliko želiš ,dokle god ne jedeš ugljikohidrate neš se debljati .Ali udebljao sam se i to 10 kg ,jer trenirati nisam mogao jako kao na normalnoj prehrani .KAd sam se vratio na mediteransku prehranu -povrće,mahune,riba,žitarice izgubio sam višak masti i struk smanjio ,sve je bilo bolje i zato cijenim sve vas koji se kužite u stvari .Neetički je pričati ljudima slobodno jedite masnu prehranu ,a ne reći im i loše strane .S druge strane mediteranska prehrana je daleko najbolja ,ali originalna studija sa Krete ,jer danas mediteranci jedu slično Amerikancima . Dakle hoću reći ,pola Hrvatske je na low carbu bilo bar jednom jer je popularno u fitness svijetu ,svi prije ljeta vježbaju .Ok možda ,možda to i mršavi ljude ,ketoza je stanje kad nemaš apetita .Ali ima mnogo stvari što još jače mršavi ,samo je pitanje ,dali čovjek želi lijepo izgledati ili samo smršaviti ,to je razlika nebo zemlja .

            Comment


            • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

              Evo krenuo i ja na keto,al još nisam ušo u ketozu,a sve je ok zbrojeno.

              P – 156g - 624 Kcal ,UH – 26g - 104 Kcal ,M – 200g – 1800 Kcal

              1 obrok - 5 jaja + 20g kikiriki + 6 omega 3 kapsule + vitamini I minerali
              2 obrok – 1 i pol mjerice Wheya + 30g kikiriki + 25g maslinovog ulja
              3 obrok – 200g mesa ili ribe + salata + 25g maslinovog ulja
              4 obrok PWM – Whey + 30g kikiriki
              5 obrok – 200g mesa ili ribe + salata + 20g kikiriki + 25g maslinovog ulja

              Proteina nije sigurno previše,negde oko 2.2g po kg je,masti je isto dosta,još je tu nešto masti s pečenim mesom/ribom i salatom.

              UH ne prelazi 30g dnevno,nekad je čak 20g.

              Nemem još nikakve simptome ulazka u ketozu,a već je prešlo par dana,dal da smanjim još UH ili trebam još dodati masti?
              Originally posted by Mir7a
              koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

              Comment


              • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                Ja bih se okanio kikirikija, ima dosta UH,a vidim da ga često jedeš. Bolje uzmi bademe.
                Ja sam sad u 6 tjednu keto dijete, radim punjenja nedjeljom. U ketozu ulazim negdje utorak popodne.
                Ta prva dva dana nakon punjenja probaj UH svesti na nulu, bar dok neuđeš u ketozu,
                a masti još jače pojačaj na račun proteina dok neuđeš u ketozu, mada vidim da ih imaš dovoljno.
                Također jače treninge radi dok neuđeš u ketozu, isprazni glikogen dakle utezi i hiit + 30,40 li kardia
                veći omjer masti, jaki teninzi i minimalno UH ubrzavaju ulazak u ketozu, a onda kad uđeš sve je lakše..
                također probaj jesti bjelanjke umjesto wheya poslije treninga, on zna zezati ketozu, bar meni smeta. žumanjke
                ostaviš pa ih pojedeš kasnije.

                Comment


                • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                  Ovaj kikiriki koji jedem ima 9g UH na 100g.

                  Mislim da sam jučer ušao u ketozu,osjetio manju glavobolju,ništa strašno,a i ketostikovi su potvrdili ulazak u ketozu.

                  Također jućer na treningu osjetio pad snage,nije puno al tu je.

                  Sad planiram biti u ketozi 2 tjedna,pa onda punjenje napraviti.

                  Mene Whey ne izbacuje,uz njega jedem kikiriki i sve ok.
                  Originally posted by Mir7a
                  koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

                  Comment


                  • Znaci malo da osvjezim temu, vise mi nista nije jasno i da ovo moze tako dobro funkcionirat na moje tijelo
                    Prije dok sam jeo UH najnize sto sam bio na kcal je bilo oko 1700 i mogu reci da je glad bila vecinom kroz dan jako prisutna ali sam cvrst u glavi i drzao sam se dosta dugo toga.
                    Konstantno napuhavanje kroz dan sto krivim losu reakciju na UH, nakon sto sam otkrio za keto bilo je vrijeme da i to probamo i moji dojmovi su vam da sam ja trenutno na 2700 kcal a susim se sto mi nikako nejde u glavu, glad je nestala upotpunosti, zelja za slatkim i shit foodom totalno nestala, preporod u glavi, tlak mi je citav zivot bio jako nizak a to se sada sredilo sada je savrsen , odspavam vecinom i po 4-5 sati a probudim se naspavan kao da sam drijemao 10 sati, glava kao da se razbistrila i jos puno toga, keto me doslovno promijenio fizicki a bome i psihicki.
                    KETO 4 LIFE !!!

                    Comment


                    • Zlatno pravilo je slušati svoje tijelo, a da bi znao što ti odgovara moraš probati. I meni osobno ne paše puno UH.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Jedeš ili UH ili M kad god osjetiš potrebu, nekada to cijeli dan može biti 90% M nekad UH sve u ovisnosti što radiš kroz dan i što treniraš taj dan te koji ti je cilj općenito.
                        Ako spominješ dobar osjećaj to je prolazno više manje no, ako ti baš paše stalno biti na keto tu i tamo napravi detoks tijela cca tjedan dana. PH će te je.bati na duže staze, ako si na keto što se ne događa odjednom niti ti to osjetiš odjednom. Samo malo opreznije i uživaj
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • Evo da napisem jos stvari di sam ja grijesio i vjerujem vecina vas grijesi... nije da tvrdim sada da sam ja neki strucnjak ali eto kod mene ovo funkcionira odlicno i vise se nikad nevracam na staru prehranu... keto all the way

                          Previse proteina konzumirate!
                          Premalo masti konzumirate!
                          Pod trece bi stavio previse skrivenih UH iz povrca, orašara, etc ali to vjerujem svi paze da nepredju granicu

                          Pod prvo previse proteina gledajte da po obroku imate po 20-30 grama proteina nikako ne 40-50 jel to zna izbacivat iz ketoze i onda imate osjecaj isrpljenosti umora... barem je tako kod mene
                          Ja sa UH max ako odem do 20 ali vecinom to bude oko 10 grama
                          A masti drzim trenutno na 250g i nema debljanja sto mi je prvo bilo cudno ali proucavao sam dosta i ako kod keto prehrane kalorije dizete iz masti aka maslinovo, kokosovo, maslac nema debljoze a energija kroz dan je TOP!

                          Prednosti kod mene na ovoj prehrani su:
                          Energija kroz cijeli dan je vrh vrhova, zelja za "junk" hranom nestala, financijski manji trosak, glavobolju nepamtim zadnji put kada sam imao, brze mi prolaze upale od jakih treninga i jos puno toga
                          Kod mene je trenutni omjer nutritivnih vrijednosti P 157g, M 250, UH max do 20

                          Evo i jedan odlican video sto se tice toga calories in calories out https://www.youtube.com/watch?v=6fmRXhjSIRU
                          Last edited by heavycro; 20-10-16, 14:09.

                          Comment


                          • heavycro.

                            ako sam dobro shvatio ti radis masu na ketu?
                            Online Transformacijski Specijalist:
                            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                            ->
                            http://www.fgfitness.uk
                            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                            Comment


                            • Originally posted by CeLe111 View Post
                              heavycro.

                              ako sam dobro shvatio ti radis masu na ketu?

                              Iskreno ako gledamo kalorije ja sam isto mislio da cu dobivat kile od ovoga ali brate mili mene ovo susi a osjecam se perfektno... glad nepostojana... zato kazem da mi je jos sve ovo cudno i nekuzim na koju foru ovo tako funkcionira na meni... iskreno jedan period sam bio isto proteina isto uh ali masti sam drzao na 200 i susilo me laganini... znaci nisam dizao masti sa 80 na 250 nego postepeno.. evo par dana vrtim na 250g masti pa cu javit daljnje dojmove ali kako vidim nema tu debljanja.
                              Last edited by heavycro; 20-10-16, 15:34.

                              Comment


                              • to je super... tim vise ako ti radi i osjecas se dobro.

                                ja se generalno isto osjecam bolje na ketu, nego npr. na low carbu, kada dijetarim. tako da uvijek radije odaberem keto!

                                kakva ti je stolica na toliko masti?
                                Online Transformacijski Specijalist:
                                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                                ->
                                http://www.fgfitness.uk
                                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                                Comment

                                Working...
                                X