Announcement

Collapse
No announcement yet.

3D RAMENA i kako do njih?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3D RAMENA i kako do njih?

    najćešći problem ako nemate prirodno/genetski ogromna i razvijena ramena

    za početak postajte kao ih trenirate, najćešći problem je krivi split program potom
    vježbe

  • #2
    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

    prvih mjeseci sam zanemarivao srednju i zadnju glavu.
    poslije toga sam poceo raditi predzamor za srednje(vj. odrucenje-lateralno) zatim vojnicki potisak, jos jednu odrucenje za srednje rame i 1-2 vjezbe za zadnju glavu ramena, smatram da prednju glavu netreba ciljano raditi.

    sada trenutacno gađam rame 2 puta direktno(samo zadnje i srednje, prednje ne radim-tj neradim odrucenja ispred sebe i upright rows) i sta pokupe sa ledima, prsima. ovako kako sad radim mi najvise paše.

    također, za zadnju glavu sam si nasao dobru "rutinu" mogu napisat kao koga zanima
    Originally posted by Bilderčić
    Originally posted by Dehydronator
    sve do grama tjedno je natural
    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

    Comment


    • #3
      Re: 3D RAMENA i kako do njih?

      nabolja ramena čak bolja od bilderskih imaju gimnastičari (vježbe na karikama...) u biti ramena su dulje vrmenski pod poterećenjem iz raznih kuteva. Kod nas se često griješi forsiranjem potisaka, potisak iza glave nije vježba za BB i F i najćešći je uzrok poreda rotacijskog hvatišta ramena, blokira napredak zbog prezamora ramena plus što je pokret biomehanički neprirodan. Nabolja alternativa je prednji potisak bućicama ili dvoručnim utegomodnosno tzv. military press ili na ISO lateral opremi.

      Recimo treneri poput Polquina preporučuju potisak kao treću vježbu u trisetovima izolacija (lateralna)...
      Oo se na većini vježbača u titanu pokazalo vrhunskim pogotovo kod ljudi koji do tada nisu mogli razviti
      ramena.

      Čak ima i specifičnih vježbi kojima se u nekoliko tjedana vježbač proširi u ramena ali bez video snmke
      nemoguće je objasniti jedan takv trening protokol.

      Comment


      • #4
        Re: 3D RAMENA i kako do njih?

        Originally posted by TitanGym_VP View Post
        potisak iza glave nije vježba za BB i F i najćešći je uzrok poreda rotacijskog hvatišta ramena, blokira napredak zbog prezamora ramena plus što je pokret biomehanički neprirodan.
        To sam ja uvijek govorio:
        http://www.building-body.com/forum/t...enja-iza-glave
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: 3D RAMENA i kako do njih?

          Originally posted by Archiv3r View Post
          prvih mjeseci sam zanemarivao srednju i zadnju glavu.
          poslije toga sam poceo raditi predzamor za srednje(vj. odrucenje-lateralno) zatim vojnicki potisak, jos jednu odrucenje za srednje rame i 1-2 vjezbe za zadnju glavu ramena, smatram da prednju glavu netreba ciljano raditi.

          sada trenutacno gađam rame 2 puta direktno(samo zadnje i srednje, prednje ne radim-tj neradim odrucenja ispred sebe i upright rows) i sta pokupe sa ledima, prsima. ovako kako sad radim mi najvise paše.

          također, za zadnju glavu sam si nasao dobru "rutinu" mogu napisat kao koga zanima
          napisi-----------

          Comment


          • #6
            Re: 3D RAMENA i kako do njih?

            Originally posted by TitanGym_VP View Post
            Recimo treneri poput Polquina preporučuju potisak kao treću vježbu u trisetovima izolacija (lateralna)...
            Oo se na većini vježbača u titanu pokazalo vrhunskim pogotovo kod ljudi koji do tada nisu mogli razviti
            ramena.

            Čak ima i specifičnih vježbi kojima se u nekoliko tjedana vježbač proširi u ramena ali bez video snmke
            nemoguće je objasniti jedan takv trening protokol.
            možete malo pojasniti ovaj triset izolacija?
            hoćete li snimiti kakve videe kako radite neke vježbe za ramena?

            ramena mi u početku nisu napredovala zbog prevelikih težina i loše MM, bilo je to više pusto mahanje rukama.. Kasnije kad sam počeo raditi s manjim težinama, s kratkom zadrškom u krajnjem položaju i sporijim spuštanjem i počeo se vidjeti napredak i mislim da dobro napreduju.. prije radnih serija odradim 1-2 serije zagrijavanja kako bi osjetio ramena i dobio osjećaj rada s njima, nekad krenem od zadnjeg prema prednjem nekad obrnuto.. nakon toga kreću radne serije , krećem sa flyem u polu/ležećem položaju za zadnje rame, 4 serije, obrnuta piramida, zatim ide superserija za srednje rame, prvo uspravno veslanje i odmah nakon toga bučicama letenje, na kraju treninga radim sjedeći potisak bučicama kod kojeg nema zadrške.. što mislite o takvom treningu? izgleda malo vježbi, ali sa ovim zadrškama ramena budu pod velikim naporom tokom cijelog treninga..

            Comment


            • #7
              Re: 3D RAMENA i kako do njih?

              Životna želja

              Osobno radin deltse u superseriji s vježbon za ruke.


              Većinon radin lateral raise, upright row, millitary press šipkon i bučicama.
              "What the mind believes the body achieves."

              Comment


              • #8
                Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                ocemo video..makar to nije tesko.. upali kameru na sljedecem treningu
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment


                • #9
                  Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                  prvo radim 2 serije vedran jakšić za srednje rame sa manjom težinom da ga zagrijem,zatim:
                  5x V.Jakšić,
                  3x odručenje bučicama za zadnje rame sjedeći,
                  3x odručenje bućicama za zadnje rame u pretkolonu,
                  3x lateral raise

                  prednje rame opće ne radim jer genetski imam malo ramena prema naprijed pa to nastojim ispraviti......nekako sam osrednje zadovoljan napretkom do sada,moglo bi i bolje pa ako može savjeti neki

                  Comment


                  • #10
                    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                    ne radim potisak jer radim prsa srwednje rame tako da je bench vrsta potiska radim lateralna dizanja sa bučicama i na sajli i nisam zadovvaljan slabo napreduje -.-

                    Comment


                    • #11
                      Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                      Originally posted by TitanGym_VP View Post
                      .) u biti ramena su dulje vrmenski pod poterećenjem iz raznih kuteva. Kod nas se često griješi forsiranjem potisaka.
                      totalno se slažem, prije par mjeseci sam poceo radit muslce rounds sa kabelima i vidio sam povecanje u srednjem ramenu sta mi je inace weak spot.
                      "Muscle rounds" is a technique created by Leo Costa which is basically a high-volume variation of the rest/pause technique. Each set is composed of four mini-sets of six reps. There's around ten seconds of rest between each mini-set for a muscle.

                      In the case of unilateral movements like this one (one arm is trained at a time), you don't take additional rest: the right arm partially recovers while the left arm works and vice-versa.

                      znaci 6 jedna ruka, 6 druga i tako dok se ne dojde do 24 ponavljanja na jednoj ruci.

                      i ako je ikako moguce napisi sto radis/radite u tri setovima za srednje rame, bas me zanima

                      Originally posted by Casuale View Post
                      napisi-----------
                      radim tri setove,
                      prva vj: nezz kako da objasnim ovo, kao rear fly je samo sto ruke malo vise savijem i uzmem 2-4kg vise (osobno 8kg)
                      druga vj: obican rear fly, ruke sto vise ravne, jako malo kila (4-5kg)
                      treca vj: isto kila koliko i u prvoj samo sto vucem s laktovima put tijela (kao obican BP).

                      8-10 repova po svakoj seriji i burn i upala zagarantirani.
                      Originally posted by Bilderčić
                      Originally posted by Dehydronator
                      sve do grama tjedno je natural
                      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                      Comment


                      • #12
                        Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                        Osobno mi se najboljim pokazale superserije u većem proju ponavljanja (A1 20, A2 10) uz izražen mind-muscle.

                        EDIT: pauza 60 sekundi, 3 superserije
                        Last edited by PatrickStar; 17-01-13, 19:07.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #13
                          Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                          JEL OVAJ LIK RADI OVO NA LEPTIRU ILI NA OVOJ SPRAVI ZA ZADNJE RAME, JEL KO PROBAO RADITI REAR DELT FLYS NA LEPTIRU??

                          http://www.youtube.com/watch?v=JYhjp3PF9xg

                          Comment


                          • #14
                            Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                            Originally posted by Casuale View Post
                            JEL OVAJ LIK RADI OVO NA LEPTIRU ILI NA OVOJ SPRAVI ZA ZADNJE RAME, JEL KO PROBAO RADITI REAR DELT FLYS NA LEPTIRU??

                            http://www.youtube.com/watch?v=JYhjp3PF9xg

                            Imam u Gym-u verziju Leptira gdje to nije klasičan leptir nego sjedeće razvlačenje, to je ujedno dual sprava pa ima poziciju za vježbanje zadnje glave ramena, bolje vježbe od te nema. Iza nje su opružanje sajlama za zadnju glavu ramena i vučenje do brade užetom.

                            Evo jedan prijedlog treninga:

                            A1: Lateralno podizanje bućica sjedeći na kojoj klupi po 35-40 stupnjeva 10-12 ponavljanja tempo 2010 odmor 0
                            A2: Stojeće Lateralno podizanje bućica 10-12 ponavljanja tempo 2010 odmor 0
                            A3: Stojeće opružanje sjalama na crossu za zadnju glavu ramena 10-12 ponavljanja tempo 2010 odmor 90

                            B1: Lateralno podizanje na crossu s rukom iza tijela 12-15 ponavljanja tempo 20X0 odmor 0
                            B2: Stojeći potisak bućicom jednoručni 12-15 ponavljanja tempo 20X0 odmor 60
                            (prvo jedna ruka pa druga ruka, prvi ciklus je triset, drugi superset)

                            p.s. da ne bude nedoumica i da se ne forsira s zadnjom glavom, čovijek u biti ima 7 glava ramena
                            ne 3 kako svi misle pa se forsira zadnja glava.

                            Comment


                            • #15
                              Re: 3D RAMENA i kako do njih?

                              Originally posted by Armani View Post
                              ne radim potisak jer radim prsa srwednje rame tako da je bench vrsta potiska radim lateralna dizanja sa bučicama i na sajli i nisam zadovvaljan slabo napreduje -.-
                              Ovo je jak odobar post jer većina vježbača kao radi kosi potisk dvoručnim utegom i ravni nije potrebna osim
                              nekoliko izolacijskih vježbi posebna rutina odnosno neki potisak za ramena poput šipkom i sl.

                              Comment

                              Working...
                              X