Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treniranje jedne mišićne skupine (za naturalce) 1 ili 2 puta sedmično?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treniranje jedne mišićne skupine (za naturalce) 1 ili 2 puta sedmično?

    Za momke iz Titana, a i ostale.

    Pitanje je veoma jednostavno. Da li se za naturalce preporučuje odraditi(razbiti) jednu mišićnu skupinu sedmično, ili je odraditi 2 puta 'manjim intenzitetom'?

    Velika većina još uvijek trenira po klasičnom splitu leđa/biceps, prsa/triceps itd. Sada kako više čitam sve više ljudi koji znaju dosta o ovom sportu za naturalce ovakav način treniranja smatraju neefiksanim. Ovakav način treniranja je kao dizajniran prevenstveno za nahemijane, dok se naturalcima ne preporučuje (nije efikasan). Za nuturalce preporučuju uppet lower ili full body (ugl. da rade 2 x 1 mišićnu skupinu). Šta vi mislita da je za jednog natural vježbača bolje?
    Last edited by diinnoo; 25-02-13, 18:56.

  • #2
    Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

    2 ili 3x... s tim sto ne smanjis intenzitet nego ukupni volumen
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

      Originally posted by TripleZ View Post
      2 ili 3x... s tim sto ne smanjis intenzitet nego ukupni volumen
      Imaš li link nekih stranih foruma gdje ima neka rasprava na ovu temu, pošto sam nešto googla a nisam mogao da nađem. Kod nas rijetko ko radi ovako.

      Comment


      • #4
        Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

        Originally posted by diinnoo View Post
        Imaš li link nekih stranih foruma gdje ima neka rasprava na ovu temu, pošto sam nešto googla a nisam mogao da nađem. Kod nas rijetko ko radi ovako.
        ma ima dosta

        http://www.bodyrecomposition.com/mus...ass-gains.html

        http://forum.bodybuilding.com/showth...#post901468261

        pazi opis za link https://www.youtube.com/watch?v=2VcnFlQViCg


        https://www.youtube.com/watch?v=d8brhySqyDw


        ispod slike ledja http://www.predatornutrition.com/en/...o-bodybuilder/

        http://forum.bodybuilding.com/showth...=1#post3349667

        tema je preradjena 100 puta, zakljucak na kraju je radi ono sto ti najbolje odgovara (ali mnogi podcijene koliko je tesko do toga doci)
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

          Ja nekako po osjecaju zagovaram od upale do upale... Posto se ja upalim tj. užarim i previše cim upala prođe bacam se na posao na skupinu koja najvise zaostaje. U tom slucaju to izgleda nekako ovako...
          Najvise zaostaje triceps (upala cca 3 dana), cim upala prođe ja ga radim bez obzira sto je mozda neka druga skupina na redu a ako i radim skupinu koja je na redu na kraju doradim i triceps. Onda idu prsa ( upala cca 4 dana), cim prestane upala odmah pumpam. I onda idu noge ( upala tocno 6 dana ) ali njih radim u prosjeku svakih 9 dana jer od tih 9 dana razmaka barem 3 hodam normalno a ne kao da me netko izj.ebao u guzicu....
          Tako da...od upale do upale forsam ono sto zaostaje.

          Comment


          • #6
            Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

            Originally posted by WTF View Post
            Ja nekako po osjecaju zagovaram od upale do upale... Posto se ja upalim tj. užarim i previše cim upala prođe bacam se na posao na skupinu koja najvise zaostaje. U tom slucaju to izgleda nekako ovako...
            Najvise zaostaje triceps (upala cca 3 dana), cim upala prođe ja ga radim bez obzira sto je mozda neka druga skupina na redu a ako i radim skupinu koja je na redu na kraju doradim i triceps. Onda idu prsa ( upala cca 4 dana), cim prestane upala odmah pumpam. I onda idu noge ( upala tocno 6 dana ) ali njih radim u prosjeku svakih 9 dana jer od tih 9 dana razmaka barem 3 hodam normalno a ne kao da me netko izj.ebao u guzicu....
            Tako da...od upale do upale forsam ono sto zaostaje.
            Ja radim stroglifts, ali modificirao sam drama pa više i nije. Ali eto on je kao osnova programa. I dođu neki 'veliki' momci u teretani i kažu zašto tako, to je glupost ne možeš prsa i leđa zajedno i sl. svi rade ovako. I onda se čovjek zapita dal krivo radi. Ali razgovara sam sa par ljudi i izgleda da ne griješim. Ah rezultati će sve reći.

            Comment


            • #7
              Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

              ja sam na PHAT-u pa napravim sve skkupine 2 x u jednom tjednu sa time da su pon i ut upper i lower body a cet, pet i sub klasicni splitovi . Mogu vam reci da sam na pocetku bio skeptican kao i svi oce moj CNS to podnijeti , overtraining , katabolizam i slicno puno sam citao o tome sva novija istraživanja pokazuju da jednom natural vježbacu dovoljno 36 h da se mišic oporavi i evo ušao sam u 6 tjedan i stvarno nemam ništa negativno za reci cak nisam ni imao neke velike upale osjecam napredak i držat cu ga se tokom cijele mase svima koji su " zaglavili " ili im dosadio klasicni trening neka pokušaju vjerujem da nece požaliti a i crvtso sam uvjeren da rezultati nece izostati
              http://www.simplyshredded.com/mega-f...ated-2011.html
              evo vam link ako sam vas uspio uvjeriti slike uvijek govore za sebe pa pogledajte i moje before i after pa presudite =)
              Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

              Comment


              • #8
                Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                Originally posted by Mamlaz View Post
                ja sam na PHAT-u pa napravim sve skkupine 2 x u jednom tjednu sa time da su pon i ut upper i lower body a cet, pet i sub klasicni splitovi . Mogu vam reci da sam na pocetku bio skeptican kao i svi oce moj CNS to podnijeti , overtraining , katabolizam i slicno puno sam citao o tome sva novija istraživanja pokazuju da jednom natural vježbacu dovoljno 36 h da se mišic oporavi i evo ušao sam u 6 tjedan i stvarno nemam ništa negativno za reci cak nisam ni imao neke velike upale osjecam napredak i držat cu ga se tokom cijele mase svima koji su " zaglavili " ili im dosadio klasicni trening neka pokušaju vjerujem da nece požaliti a i crvtso sam uvjeren da rezultati nece izostati
                http://www.simplyshredded.com/mega-f...ated-2011.html
                evo vam link ako sam vas uspio uvjeriti slike uvijek govore za sebe pa pogledajte i moje before i after pa presudite =)
                I ja sam čitao dosta o PHATU, radiću ovu modificiranu verziju stronglifta da podignem liftove, pa negdje za 2 mjeseca najvjerovatnije prelazim na PHAT.

                Comment


                • #9
                  Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                  http://www.building-body.com/forum/t...ekad-sad/page2
                  evo moje slike nekad i sad samo malo listajte dolje pa presudite
                  Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

                  Comment


                  • #10
                    Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                    Originally posted by diinnoo View Post
                    I ja sam čitao dosta o PHATU, radiću ovu modificiranu verziju stronglifta da podignem liftove, pa negdje za 2 mjeseca najvjerovatnije prelazim na PHAT.
                    dotle si stigao ti sa brojkama...jesi li poceo ispustati/fail-ati neke liftove ?
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                      Napredak nije loš, čučanj ne ide baš dobro.Moram paziti na formu drama i ne smijem stavljati neke velike težine jer sam ranije imao problema sa koljenom, ali zato sam bech digao za mjesec 10 kg u što ni sam ne vjerujem. Odradio sam deload, ono spustio sam serije za 20 dl, 15 na sq i 10 bp. Predzadnji trening dl sa failo sa 105(reko jedan max) no way, a i imam neki strah, da ne za***** leđa.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Treniranje jedne mišićne skupine (za naturalce) 1 ili 2 puta sedmično?

                        Originally posted by diinnoo View Post
                        Za momke iz Titana, a i ostale.

                        Pitanje je veoma jednostavno. Da li se za naturalce preporučuje odraditi(razbiti) jednu mišićnu skupinu sedmično, ili je odraditi 2 puta 'manjim intenzitetom'?

                        Velika većina još uvijek trenira po klasičnom splitu leđa/biceps, prsa/triceps itd. Sada kako više čitam sve više ljudi koji znaju dosta o ovom sportu za naturalce ovakav način treniranja smatraju neefiksanim. Ovakav način treniranja je kao dizajniran prevenstveno za nahemijane, dok se naturalcima ne preporučuje (nije efikasan). Za nuturalce preporučuju uppet lower ili full body (ugl. da rade 2 x 1 mišićnu skupinu). Šta vi mislita da je za jednog natural vježbača bolje?
                        Definitivno ne, to rade bilderi koj isu na tonama hg-a, t, kemije s superiornom genetikom gdje kažem da utrpava ciglu u kontjner nabildao bi se. S stjališta rekretivca i fitness zagriženika split programi kao push pull legs ili antagonistički ili antagonističko sinergistički to su splitevi koji npr. sinergistički rade na određenim mišićnim skupinama tako da mišić ima vrmena da se odmori a mišić se pogađa jednom u 5-7 dana zavisno je l isplit od tri treninga ili 4. Pokušat ću si uzeti vrmena i staviti još nekoliko primjera ovih spliteva koje već 10tak godina koristim uspješno... Da imam vremena eleborirao bi famozne prsa biceps, leđa triceps ramena ruke katastrofalne tipove spliteva i sl. koje nikako ne preporučujem jer su neke mišićne skupine konstantno zamorene, a mišići rastu pri odmoru.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Treniranje jedne mišićne skupine (za naturalce) 1 ili 2 puta sedmično?

                          Kao što ovdje sugovornici na grupi kažu zavisi sve volumen odabir vježbi split izbor vježbe... svi misle trening s neta, čak vidim konkurentske teretane skine Arnoldov program i do da početniku... Ono bitno je iskustvom prepoznati tip tijela vježbača pa i ak oga ne prepoznaš 100% odmah u tom procesu ne činiš štetu nego modificiraš čovjeku program da napreduje, životni stil je isto ključan kod vježbanja... zavisi jel si u školi uredu ili na gradilištu ili čak sjediš u uredu i svaki dan stress itd.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                            Originally posted by diinnoo View Post
                            Imaš li link nekih stranih foruma gdje ima neka rasprava na ovu temu, pošto sam nešto googla a nisam mogao da nađem. Kod nas rijetko ko radi ovako.
                            Malo je poznato da su bilderi iz pre-steroid ere, ali i oni iz prijelaznog perioda (znači kad su se pojavili steroidi, ali u puno manjoj mjeri i slabijeg djelovanja nego kasnije), trenirali klasični fullbody...

                            http://forum.bodybuilding.com/showth...3271343&page=1

                            http://www.iron-age-classic-bodybuil...y-routine.html

                            Comment


                            • #15
                              Re: Treniranje jedne mišićne skupine 1(2) puta sedmično.

                              Originally posted by simba1 View Post
                              Malo je poznato da su bilderi iz pre-steroid ere, ali i oni iz prijelaznog perioda (znači kad su se pojavili steroidi, ali u puno manjoj mjeri i slabijeg djelovanja nego kasnije), trenirali klasični fullbody...

                              http://forum.bodybuilding.com/showth...3271343&page=1

                              http://www.iron-age-classic-bodybuil...y-routine.html

                              Tada se još istraživala i tehnika treniranja i prehrana, što se tiče steroida u Arnolodvo doba
                              uzimali su ih više nego danas, mislim veće količine i nisu bil izabranjeni nego su se poput
                              supplemenata naručivali preko Musclemaga.

                              Danas su bilderi puno veći zbog drugih dodataka uz ASS ali i ponaviše zbog novih saznanjia
                              u prehrani.

                              Konačno imaš hpre natural bildera koji na supplementima bolje izgledaju od neke ekipe
                              na kemiji.

                              Comment

                              Working...
                              X