Announcement

Collapse
No announcement yet.

Neki primjer za prehranu za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neki primjer za prehranu za masu

    Zelim ako moze da mi kazu neki primer za prehranu za cjeli dan kako se hranit kako sam na masu. Znaci ako moze da u jelovnik da nema suplementa zasto nisam tolko finansiski jak da si omogucim to. I naravno da ne bude ne jelovnik za Bil Gejts-ov dzep haha Znaci sada idem na 10 tjedna masu nakon toga defke 12tjedna.. vec vidim da ima keto-prehrana i svidja mi se to obavezno probam ovo ljeto. I da u jelovniku da nema Sir-a zasto ne jedem sir od malenih nogama Hvala pozdrav do tim-a od Titan Gym
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: Prehrana za masu

    Onda se baci malu u setnju po trgovinama i gledaj si najisplativije namirnice,tj-omjer cijene i kolicine proteina. Piletina (u stanića), neko meso na akcijama,jaja, jetrice,riba- Srdela,oslic itd. Sireve ako ne jedes,mozda je vrijeme da pocnes???? Ako ti se okus ne svida-to se sve da lako rijesit
    A kako se hranit, pokusaj dnevno unijet 160+g proteina, Baziraj si unos kalorija iz UH, masti ces unijet vec usput. Unesi cca 500 kalorija vise nego je tvoj TDEE (upisi si u google i izbaci ti kalkulatore za BMR i TDEE). Probaj si sam za pocetak sastavit jelovnik pa ga stavi i reci cemo ti ako u necemu grijesis ili malo pronjuskaj po tudim jelovnicima.
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Neki primjer za prehranu za masu

      Originally posted by TheShadow View Post
      Zelim ako moze da mi kazu neki primer za prehranu za cjeli dan kako se hranit kako sam na masu. Znaci ako moze da u jelovnik da nema suplementa zasto nisam tolko finansiski jak da si omogucim to. I naravno da ne bude ne jelovnik za Bil Gejts-ov dzep haha Znaci sada idem na 10 tjedna masu nakon toga defke 12tjedna.. vec vidim da ima keto-prehrana i svidja mi se to obavezno probam ovo ljeto. I da u jelovniku da nema Sir-a zasto ne jedem sir od malenih nogama Hvala pozdrav do tim-a od Titan Gym
      Većina početnika uleti u klub i s vrata ja želim jelovnik, e pa LJUDI nema jelovnika nije ovo Hotel Ritz! šala ono što želim reći kada sam sam zajedno s burazom kretao u ovoj sport osnov aje bila postići minimum 5 obroka dnenvno s 20-30g proteina ISTO RADI FINANCIJA... ono što bih ja preporučio je dobar antagonistički ili push pull trening (evo jedan dečko u titanu je konačno prešao na push pull i nabacio 6kg u 2 mjeseca i nešto sitno...). U biti po nekoj klasici da ne idem u new age teorije veći obrok s ugljikohidratima ujutro i iza treninga, ostali obroci zavisno o tipu tijela 30-70g carbsa po obroku plus bar 20-30g proteina po obroku... tip namirnica nije toliko ključan.

      ONO NAJBITNIJE - ić korak po korak - prvi korak su 30g proteina po obroku 5 obrok dnenvno... dok to postigneš ideš dalje jelovnik je živa stvar napreduje razvija se, ako se zatrpaš s 100 0baveza to puca i stvara opterećenje.

      Također zavisno o tvojoj kombinaciji tjelesnih tipova radije na sistem kvalitetne mase nego ić na klasičan bulking i fat burning iako je to individualno ipak.

      p.s. Sir zamjeni kazeinskim proteinima ili bjeljancima u prahu... kad vidim što ovi rade s mlijekom i sirom i d. mliječnim protizvodima i ond ami netko ide spominjati proteini prah štetno ))

      Comment


      • #4
        Re: Neki primjer za prehranu za masu

        Originally posted by TitanGym_VP View Post
        Većina početnika uleti u klub i s vrata ja želim jelovnik, e pa LJUDI nema jelovnika nije ovo Hotel Ritz! šala ono što želim reći kada sam sam zajedno s burazom kretao u ovoj sport osnov aje bila postići minimum 5 obroka dnenvno s 20-30g proteina ISTO RADI FINANCIJA... ono što bih ja preporučio je dobar antagonistički ili push pull trening (evo jedan dečko u titanu je konačno prešao na push pull i nabacio 6kg u 2 mjeseca i nešto sitno...). U biti po nekoj klasici da ne idem u new age teorije veći obrok s ugljikohidratima ujutro i iza treninga, ostali obroci zavisno o tipu tijela 30-70g carbsa po obroku plus bar 20-30g proteina po obroku... tip namirnica nije toliko ključan.

        ONO NAJBITNIJE - ić korak po korak - prvi korak su 30g proteina po obroku 5 obrok dnenvno... dok to postigneš ideš dalje jelovnik je živa stvar napreduje razvija se, ako se zatrpaš s 100 0baveza to puca i stvara opterećenje.

        Također zavisno o tvojoj kombinaciji tjelesnih tipova radije na sistem kvalitetne mase nego ić na klasičan bulking i fat burning iako je to individualno ipak.

        p.s. Sir zamjeni kazeinskim proteinima ili bjeljancima u prahu... kad vidim što ovi rade s mlijekom i sirom i d. mliječnim protizvodima i ond ami netko ide spominjati proteini prah štetno ))
        Hvala na savjetima... A evo recimo ja na dan jedem po 400gr piletine znaci to mogu razdvojit po 100gr na obroku i to ukupno 4 obroka sa piletinu i neki UH izvor... Da jedem po 5/6 puta na dan e sad kad zavrsim sa mesom na 4ti obrok... 5ti mogu li unjet tunjevinu kao izvor PRoteina?? I dali mogu jesti (u jedan tjedan) 3 dana tunjevinu 3 dana sardinu ? Zasto citao sa negdje da je stetno jesti svaki dan tuna jer sodrzi Zivu koja je toksicna u velikim kolicinama pa razmislam ovako jedan dan tuna dr dan sardinu i tako 6 dana a na 7mi dodam neko jaje + i eto ... Moze ovako?
        I live for BODYBUILDING

        Comment


        • #5
          Re: Neki primjer za prehranu za masu

          da tunjevina sadrži najčešće živu i velike količine nisu dobre pogotovo ako je iz loše tajlandske konzerve, obično u bb svijetu umjeto tune preporučuju losos, imaš ga u Lidlu. Obično kažu da plava riba sadži živu, koliko je sadži sardina vjerujem koliko i tuna... od plave ribe inače imaš i haringe.

          inače bolje je tijekom jednog dana kombinirati različite proteinske izvore pošto npr. proteinima u prahu smanjiš opterećenje na probavni sustav... tijekom jednog dana svi obroci s mesom su dosta teški...

          Comment

          Working...
          X