Announcement

Collapse
No announcement yet.

Post i ramazan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Post i ramazan

    Počinjem štediti novce jer ce za kojih 3-4 mjeseca ramazan. Zanima me pošto postim od 2-3 u noći do 9 navečer, što da prije a što poslje posta da popijem? Razlog je taj što nakon tjedan do 2 posta, željudac se toliko stisne da ne mogu puno pojesti nutritijenata i moram nešto popiti što ima dosta sastojaka. Prošle godine sam pio od Olimpa 2.2 kg Whey izolat koliko se sjećam i dobro me držalo. Mislio sam uštediti za MY protein 5 kg i to piti u tom mjesecu u malo većim dozama kako me držalo pošto neću trenirati puno, ali ne znam jer ima samo whey a ostalih nutritivnih vrijednosti baš i ne. Prošle godine sam radio zgibove, military press, vozio bajk po noći tek toliko da se održavam da ne sjedim stalno i ležim.

  • #2
    Re: Post i ramazan

    trolu jedan..

    google: intermittent fasting

    ako je problem unjeti potrebne kalorije, mikro/makro nutrijente u tom "kratkom" vremenu. popij tri sejka proteina i pojedi salatu s 2 dcl ulja( 1800 kcal lol ) + kasnije normalan obrok. i eto...

    a ti izolat pio XD umjesto nesto kaloricnije kad ti je vec bio problem unjeti to..

    najveci problem je sto neznas sta su kalorije sta makro sta mikro nutrijenti...ehh

    inace taj IF je...jedes kao i na svkaoj normalnoj masi/defci samo pojedes to u razmaku od 4/6/8/10 sati
    Last edited by staragarda; 25-03-14, 11:00.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Post i ramazan

      Originally posted by staragarda View Post
      trolu jedan..

      google: intermittent fasting

      ako je problem unjeti potrebne kalorije, mikro/makro nutrijente u tom "kratkom" vremenu. popij tri sejka proteina i pojedi salatu s 2 dcl ulja( 1800 kcal lol ) + kasnije normalan obrok. i eto...

      a ti izolat pio XD umjesto nesto kaloricnije kad ti je vec bio problem unjeti to..

      najveci problem je sto neznas sta su kalorije sta makro sta mikro nutrijenti...ehh

      inace taj IF je...jedes kao i na svkaoj normalnoj masi/defci samo pojedes to u razmaku od 4/6/8/10 sati
      pravo takticno, njezno , sa puno obzira receno si ti mozda neki savjetnik u zivotu cccc

      dobar savjet

      Comment


      • #4
        Re: Post i ramazan

        "Željudac" nisam mogao ne primjetit

        Evo ima i link na forumu sve obrazloženo.

        http://www.building-body.com/forum/t...t=Intermittent

        Evo i video ovi su pohvalili IF
        https://www.youtube.com/watch?v=LSdw...U5CVbXi2uWgiZg

        Kako ti i Stara garda kaze pusti whey u tom slucaju tebi treba neki kvalitetan gainer em je jeftiniji a i hranjiviji za što ti je potrebno. Bilo bi ti pametno da krenes na to prije ramazana zbog prilagodbe da uneses toliku kolicinu hrane na jutro pred izlazak sunca.
        "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

        Comment


        • #5
          Re: Post i ramazan

          Originally posted by Bronko View Post
          pravo takticno, njezno , sa puno obzira receno si ti mozda neki savjetnik u zivotu cccc

          dobar savjet
          bo

          Originally posted by Draven View Post
          A evo kako ti i Stara garda kaze pusti whey u tom slucaju tebi treba neki kvalitetan gainer em je jeftiniji a i hranjiviji za što ti je potrebno.
          daj nemoj ljudima preporucat geinere, jbli te oni. neka uzme 5 kg my proteina(whey). i glukozu iz dm-a neka mjesa...vidis da covjek nema love na bacanje za skupe secere.
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Post i ramazan

            A mislim da ima dovoljno iskustva da uzme neki kvalitetniji gainer nemora biti sami šećer slažem se. Možda najbolja solucija whey + mikser + banana itd....
            "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

            Comment


            • #7
              Re: Post i ramazan

              Originally posted by Veslanje View Post
              Počinjem štediti novce jer ce za kojih 3-4 mjeseca ramazan. Zanima me pošto postim od 2-3 u noći do 9 navečer, što da prije a što poslje posta da popijem? Razlog je taj što nakon tjedan do 2 posta, željudac se toliko stisne da ne mogu puno pojesti nutritijenata i moram nešto popiti što ima dosta sastojaka. Prošle godine sam pio od Olimpa 2.2 kg Whey izolat koliko se sjećam i dobro me držalo. Mislio sam uštediti za MY protein 5 kg i to piti u tom mjesecu u malo većim dozama kako me držalo pošto neću trenirati puno, ali ne znam jer ima samo whey a ostalih nutritivnih vrijednosti baš i ne. Prošle godine sam radio zgibove, military press, vozio bajk po noći tek toliko da se održavam da ne sjedim stalno i ležim.
              Možda nisam najupućeniji, ali post je za obične ljude, a ne za sportiste... Sveštenici ni jedne od najzastupljenijih religija neće insistirati kod sportiste da posti...

              Sam Body Building, kao način života ti je post sam po sebi, bez obzira što se uzimaju namirnice životinjskog porekla i masti...

              Ja ne postim u religijskom smislu, dovoljno mi je što se ispošćujem kao Body Builder i to mi je dovoljno da izgradim svoj karakter i budem pre svega dobar čovek, ali i dobar hrišćanin, musliman, budista, ili štagod...
              Last edited by Dača; 25-03-14, 11:41.
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Post i ramazan

                Zavisi sve sto si gledao citao , koji su razlozi.

                Ja sam citao da post u odredjenom periodu posebno za ljude u srednjim godinama cini mnogo za zdravlje. Ocisti se tjelo organizam , uglavnom da ne duljim sa tekstom mnogi tvrde da je jako zdravo naravno u granicama kontrole ali i da traje odredjeni period a ne dan dva. Takodjer postoji nekoliko pro bodybuildera koji poste i koriste IF i izgledaju savrseno.
                Uglavnom sve se moze kad se hoce.

                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                Comment


                • #9
                  Re: Post i ramazan

                  Originally posted by Draven View Post
                  Zavisi sve sto si gledao citao , koji su razlozi.

                  Ja sam citao da post u odredjenom periodu posebno za ljude u srednjim godinama cini mnogo za zdravlje. Ocisti se tjelo organizam , uglavnom da ne duljim sa tekstom mnogi tvrde da je jako zdravo naravno u granicama kontrole ali i da traje odredjeni period a ne dan dva. Takodjer postoji nekoliko pro bodybuildera koji poste i koriste IF i izgledaju savrseno.
                  Uglavnom sve se moze kad se hoce.

                  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                  Slažem se ja da se postom čisti organizam... Ali, hej... Ti si postio celu prethodnu godinu... Možda dve... Smršao dvadeset kila, ako se ne varam?

                  'de ćeš veći post od toga?
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Post i ramazan

                    Pozdrav! Hvala svima na preporukama i savjetima. Kupio sam nakraju 5kg my protein wheya i ok mi je
                    Zanima me sljedece, kada postim, uzima li tijelo energiju iz misica ili iz sala?
                    Drugo, trebam li kupiti jos kakve dodatke prehrani tipa vitamine ili nesto pa da to ubacim u zeludac navecer posto nakon par dana posta zeludac se toliko stisne da ne mogu puno jesti a volio bih.,
                    Last edited by Veslanje; 01-06-14, 15:49.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Post i ramazan

                      kad postis uzima iz misica nikako iz sala. Uzmi si neke vitamine minerale ili tako nesto...imas one all i one ali najbolje to dobijati iz povrca i voca

                      Comment


                      • #12
                        Re: Post i ramazan

                        Originally posted by Veslanje View Post
                        kada postim, uzima li tijelo energiju iz misica ili iz sala?
                        iz glikogena, prvenstveno

                        drugo...probaj jesti koliko i inace, samo eto znas vec u kojim terminima..potreba za mikronutrijentima je ista kao i kad ne postis - tako da ono, bitno je, ali nije vise nego inace
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Post i ramazan

                          Hvala TripleZ i Bronko. Nego imate li kakve jos savjete sto se tice posta i prehrane?


                          EDIT: Sto kazete da ovo kupim? Puno je minerala i ostalih nutritivnih vrijednosti i taman za ramazan kada se zeludac smanji i moras nekako unjeti vitamina, usput dobijem i besplatno potkosulju

                          10886143-1396026973-446478.jpg
                          Last edited by kelly; 05-06-14, 14:15.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Post i ramazan

                            ok mi se cini ovako na prvi pogled

                            Comment


                            • #15
                              Re: Post i ramazan

                              Originally posted by Veslanje View Post
                              Hvala TripleZ i Bronko. Nego imate li kakve jos savjete sto se tice posta i prehrane?
                              - ako mozes treniraj navecer
                              - pij dosta vode na iftaru/sehuru i izmedju, i na treningu
                              - ostalo radi kao inace
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment

                              Working...
                              X