Announcement

Collapse
No announcement yet.

Post i ramazan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buc61b
    replied
    Hvala prijatelji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    http://www.klix.ba/lifestyle/savjeti...zana/160604070

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Herbalife ne kupovati, sastav je sličan kao i kod gainera samo što su umjesto wheya ubacili protein soje. O cijeni da i ne pričam, za pola kile Herbalifea možeš dobiti vreću 4-5 kg puno boljeg gainera.

    Leave a comment:


  • alexxx
    replied
    Moj je misljenje da spavas po danu a da po noci treniras.Znaci bodyweight vjezbe kod kuce osim ako nemas teretanu 0-24.Bitno je unijeti dovoljno kcal i to je to.

    Herbalige necu komentarisati jer bi i drveca vec skontala o cemu se radi.

    Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk


    Leave a comment:


  • Buc61b
    replied
    Pozdrav drugari

    I ja namjeravam postiti ovaj Ramazan.

    Tacno tri mjeseci treniranja zavrsavam u ponedeljak.

    Krivo mi da odustanem jer prvi put da sam trenirao toliko a imao sam u planu da treniram jedno godinu i po (osim avgust cu malo pauzirat).

    Sto biste mi preporucili za prehranu (protein, kreatin) i kakav trening predlazete...

    Valja li sto Herbal Life?!

    Svaka sugestija je dobrodosla,

    Hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Buc61b; 05-06-16, 01:02.

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: Post i ramazan

    Originally posted by Veslanje View Post
    Hvala TripleZ i Bronko. Nego imate li kakve jos savjete sto se tice posta i prehrane?
    - ako mozes treniraj navecer
    - pij dosta vode na iftaru/sehuru i izmedju, i na treningu
    - ostalo radi kao inace

    Leave a comment:


  • Bronko
    replied
    Re: Post i ramazan

    ok mi se cini ovako na prvi pogled

    Leave a comment:


  • Veslanje
    replied
    Re: Post i ramazan

    Hvala TripleZ i Bronko. Nego imate li kakve jos savjete sto se tice posta i prehrane?


    EDIT: Sto kazete da ovo kupim? Puno je minerala i ostalih nutritivnih vrijednosti i taman za ramazan kada se zeludac smanji i moras nekako unjeti vitamina, usput dobijem i besplatno potkosulju

    10886143-1396026973-446478.jpg
    Last edited by kelly; 05-06-14, 14:15.

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: Post i ramazan

    Originally posted by Veslanje View Post
    kada postim, uzima li tijelo energiju iz misica ili iz sala?
    iz glikogena, prvenstveno

    drugo...probaj jesti koliko i inace, samo eto znas vec u kojim terminima..potreba za mikronutrijentima je ista kao i kad ne postis - tako da ono, bitno je, ali nije vise nego inace

    Leave a comment:


  • Bronko
    replied
    Re: Post i ramazan

    kad postis uzima iz misica nikako iz sala. Uzmi si neke vitamine minerale ili tako nesto...imas one all i one ali najbolje to dobijati iz povrca i voca

    Leave a comment:


  • Veslanje
    replied
    Re: Post i ramazan

    Pozdrav! Hvala svima na preporukama i savjetima. Kupio sam nakraju 5kg my protein wheya i ok mi je
    Zanima me sljedece, kada postim, uzima li tijelo energiju iz misica ili iz sala?
    Drugo, trebam li kupiti jos kakve dodatke prehrani tipa vitamine ili nesto pa da to ubacim u zeludac navecer posto nakon par dana posta zeludac se toliko stisne da ne mogu puno jesti a volio bih.,
    Last edited by Veslanje; 01-06-14, 15:49.

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: Post i ramazan

    Originally posted by Draven View Post
    Zavisi sve sto si gledao citao , koji su razlozi.

    Ja sam citao da post u odredjenom periodu posebno za ljude u srednjim godinama cini mnogo za zdravlje. Ocisti se tjelo organizam , uglavnom da ne duljim sa tekstom mnogi tvrde da je jako zdravo naravno u granicama kontrole ali i da traje odredjeni period a ne dan dva. Takodjer postoji nekoliko pro bodybuildera koji poste i koriste IF i izgledaju savrseno.
    Uglavnom sve se moze kad se hoce.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Slažem se ja da se postom čisti organizam... Ali, hej... Ti si postio celu prethodnu godinu... Možda dve... Smršao dvadeset kila, ako se ne varam?

    'de ćeš veći post od toga?

    Leave a comment:


  • Draven
    replied
    Re: Post i ramazan

    Zavisi sve sto si gledao citao , koji su razlozi.

    Ja sam citao da post u odredjenom periodu posebno za ljude u srednjim godinama cini mnogo za zdravlje. Ocisti se tjelo organizam , uglavnom da ne duljim sa tekstom mnogi tvrde da je jako zdravo naravno u granicama kontrole ali i da traje odredjeni period a ne dan dva. Takodjer postoji nekoliko pro bodybuildera koji poste i koriste IF i izgledaju savrseno.
    Uglavnom sve se moze kad se hoce.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: Post i ramazan

    Originally posted by Veslanje View Post
    Počinjem štediti novce jer ce za kojih 3-4 mjeseca ramazan. Zanima me pošto postim od 2-3 u noći do 9 navečer, što da prije a što poslje posta da popijem? Razlog je taj što nakon tjedan do 2 posta, željudac se toliko stisne da ne mogu puno pojesti nutritijenata i moram nešto popiti što ima dosta sastojaka. Prošle godine sam pio od Olimpa 2.2 kg Whey izolat koliko se sjećam i dobro me držalo. Mislio sam uštediti za MY protein 5 kg i to piti u tom mjesecu u malo većim dozama kako me držalo pošto neću trenirati puno, ali ne znam jer ima samo whey a ostalih nutritivnih vrijednosti baš i ne. Prošle godine sam radio zgibove, military press, vozio bajk po noći tek toliko da se održavam da ne sjedim stalno i ležim.
    Možda nisam najupućeniji, ali post je za obične ljude, a ne za sportiste... Sveštenici ni jedne od najzastupljenijih religija neće insistirati kod sportiste da posti...

    Sam Body Building, kao način života ti je post sam po sebi, bez obzira što se uzimaju namirnice životinjskog porekla i masti...

    Ja ne postim u religijskom smislu, dovoljno mi je što se ispošćujem kao Body Builder i to mi je dovoljno da izgradim svoj karakter i budem pre svega dobar čovek, ali i dobar hrišćanin, musliman, budista, ili štagod...
    Last edited by Dača; 25-03-14, 11:41.

    Leave a comment:


  • Draven
    replied
    Re: Post i ramazan

    A mislim da ima dovoljno iskustva da uzme neki kvalitetniji gainer nemora biti sami šećer slažem se. Možda najbolja solucija whey + mikser + banana itd....

    Leave a comment:

Working...
X