Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

    .. da Vam se javim, budući da sam već sutra mislila početi s intezivnim treninzima. Upravo zbog toga sam se registrirala na forum i nadam se da sam pronašla odgovarajuću sekciju foruma da podijelim svoju priču ( za sami početak forum je prekompleksan )

    Da pređem na priču, moje iskustvo kroz treninge se proteže otkako sam bila mala djevojčica. Tako sam prošla kroz raznorazne vrste treninga, no način na koji od sutra želim trenirati je druga priča.

    Imam 20 godina i treniram plivanje već 15. Kako sam na svojevrsnom odmoru od bazena, želim se pripremiti za ljeto. Evo do Uskrsa sam trenirala redovno u teretani, ne po baš redovnom i ustaljenom programu, rasporedu.. ali sam u nekoj vrsti kondicije.

    Dakle, moj cilj jeste da mi sljedećih šest tjedana bude početak ozbiljnijih treninga u teretani jer sam do sada uvijek trenirala s rezervom( da ne bih "pokvarila" mišiće za bazena).

    Inače, imam 64.0 kg (jutros je makar tako bilo!). Visoka sam 172-3 cm i body fat od 18.4% ( calliper metodom koja mi je dosta neprecizna, ali sam je čisto odradila da bih imala neko mjerilo). Odnosno, odokativno su svi mišići vidljivi (posebno trbušni, gornji dio tijela i listovi), ali ima mali sloj masnog tkiva koje mi užasno smeta. Samo masno tkivo je najviše koncentrirano na leđima (pri samom dnu).

    Ovih dana pravim neki program sama za sebe, čisto da bih se imala nečega držati.
    Pa bih ga željela podijeliti s Vama, da čujem Vaše mišljenje.

    Kako imam baš dosta vremena da treniram, odlučila sam trenirati 6 dana + 1 dan odmora, tako sam i napravila treninge za 6 dana. Svjesna sam da se u većini slučajeva program sastoji od 4 dana, pa je svrha da se vrti u krug, ali budući da je ovo personalizirani program i da ne bude monotono, podijelila sam ga na:

    3 dana gornji dio tijela (prsa, ramena, ruke )
    3 dana donji dio tijela (dakle noge u cijelosti)


    i tako naizmjenično, a tjedan počinje s gornjim dijelom.

    Jedan od naglasaka jeste i sami gluteus, pa sam čučnjeve stavila prvi i peti dan. Znam da je možda previše, ali inače, koliko god radila čučnjeve i neke druge vježbe za gluteus, slabo da ima pomaka iako je bilo kvaliteta prije kvantiteta.
    Kako to kod mene nije uspjevalo, možda je vrijeme na promjenu.

    Kako mi je u cilju smanjiti ovaj body fat, a i raditi na samoj kondiciji, ubacila sam 4 puta HIIT od 20 minuta koje će biti odrađivan preskakanjem konopca ( pravilno radim, a mrzim trčati. Trčati mi nije problem, ali kad je već moguće preskakati konop, onda makar raditi nešto što volim)
    Ostala dva dana sam mislila imati uz trening polusatno preskakanje konopca.

    I sada, nakon što sam Vam poprilično dugo predstavila šta je moj plan, program izgleda ovako:
    (Samo da napomenem da neke vježbe sam opisala svojim riječima jer ne znam kako se službeno nazivaju)


    1. dan - gornji dio tijela, gluteus, HIIT

    Ravni bench potisak na prsa
    Veslanje u pretklonu
    Potisak bućicama,ramena
    Propadanja na klupi, triceps

    Čučanj

    Izdržaj na laktovima
    Izdržaj na boku
    Stražnji upor

    Preskakanje užeta
    HIIT od 20 minuta,
    (2minute staložen tempo:1-1.5 period/s , 20sec ubrzan tempo: 3 period/s , 20 max 3-4 period/s)



    2. dan- cijelokupne noge, trbušni mišići, cardio

    Iskorak sa šipkom statični
    Listovi, stojeći, šipka
    Prednja loža, sprava
    Pull through

    Trubušni kosi- stojeći krančevi
    Trbušne kontrakcije- Spiderman
    Trbušni pregib

    Preskakanje užeta
    30 minuta staložen tempo, 2 period/sec



    3.dan- gornji dio tijela, trbušni mišići, HIIT

    Razvlačenje bućicama, prsa
    Lateralno podizanje ručica
    Lat stražnji
    Potisak prema dolje, kabal, tricepsi

    Podizanje nogu pod 30-60 stupnjeva
    Škarice
    Izdržaj nogu pod 30-60 stupnjva
    Kosi trbušnjaci s medicinkom dok su noge fiksirane i savijene

    Preskakanje užeta
    HIIT od 20 minuta,
    (2minute staložen tempo, 20sec ubrzan, 20sec max)



    4.dan- cjelokupne noge, trbušni mišići, cardio

    Deadlift
    Kombinacija statičkog I dinamičnog iskoraka
    Nožna adukcija, sprava
    Nožna fleksija

    Trubušni kosi- stojeći krančevi
    Trbušne kontrakcije- Spiderman
    Trbušni pregib

    Preskakanje užeta
    30 min staložen tempo



    5.dan- gornji dio tijela, gluteus, HIIT

    Kosi bench
    Military press
    Push ups
    Stimulacija plivačkog zaveslaja na cross spravi

    Čučanj

    Izdržaj na laktovima
    Izdržaj na boku
    Stražnji upor

    Preskakanje užeta
    HIIT od 20 minuta,
    (2minute staložen tempo, 20 ubrzan, 20 max)



    6. dan- Noge, HIIT

    Iskorak sa šipkom statični
    Iskorak s jednom podignutom nogom
    Leg press listovi
    Adduktor, sprava

    Preskakanje užeta
    HIIT od 20 minuta,
    (2minute staložen tempo, 20 ubrzan, 20 max)



    Znam, svjesna sam da u ovih 6 dana ima SVAŠTA, raznoraznih vježbi, ali kako treniranjem samo jedne/ dvije skupine po treningu, se ne osjećam dobro, mislila sam da će me ovo makar zadržati u nekom okviru.
    Plan je raditi 4 serije po 12 ponavljanja na 80% od max kilaže.

    Što se tiče prehrane, unos kalorija je pristojan, prelazi tisuću, nije iznad 1500.
    Umjetni šećer ne unosim nikako, u samoj kavi koristim steviju, iako ima loš okus.
    Pokušavam reducirati unos ugljikohidrata, odnosno kruha i tih gluposti.

    Što se tiče dodatnog unosa proteina, do sad sam pila sirutku neredovno, kako sam i trenirala, a od sada će biti u redovnoj prehrani.


    Sve u svemu to je neki plan i program za sami početak. Vjerujem da ima dosta propusta, dosta "viška" i mogućih preinaka, ali bih voljela čuti Vaše mišljenje u globalu.

    Lijep pozdrav,

    wg

  • #2
    Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

    Dobrodosla

    Vidim da si veliku paznju posvetila treningu, detaljno si se raspisala. Zapostavila si najvazniji dio, prehanu koja je ujedno i rjesenje tvog ne tako drasticnog problema "masno tkivo je najviše koncentrirano na leđima (pri samom dnu)."

    Dobit ces vise odgovora posto nisi upala na forum s pitanjima tipa "zelim skinuti salo, razviti guzu i trbusne"

    Napisi nam svoju prehranu, sto detaljnije to bolje. Racunas li makrose?
    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
    ----------------------------------------------------------------
    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

    Comment


    • #3
      Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

      Hvala najljepša! Puno mi znači dobrodošlica

      Iskreno ne brojim u detalj. Pazim o kalorijama, i nekoj opet, otprilike unesenoj količini svih nutrijenata, ali da je toliko precizno, iskreno nije.
      Što se tiče dnevnog jelovnika, izgleda otprilike ovako:

      Doručak - čim se probudim, prije nego progledam na oči ( takva navika, a i metabolizam) Kako se u zadnje vrijeme rano budim, i doručak bude rano
      25g zobenih cijelih pahuljica
      180g jogurta (najčešće Bioaktiv)
      Banana ili neko drugo voće (ovo jutro jabuka)

      Kava, 7.5 ml mlijeko, stevija

      Međuobrok - otprilike oko 10-11:00
      Neka voćka, 100-200g
      Kava opet- otprilike 11:00

      Ručak- 14:00
      a najčešće što mama spremi
      Uvijek je kuhano, jer kako sam prije dvije godine imala mononukleozu, nema prženog više u kući uopće (osim pilećih fileta rijetko), pa tako nema ni nekog velikog unosa masti.
      Količinski se držim jednog tanjura.
      Uvijek špinata ima. To je postalo must have uz bilo šta se spremi za ručak
      +Salata, bez ulja, pšenični kruh izbacujem iz prehrane


      Međuobrok 17:00
      Opet neka voćka,
      ili sezonska salata s mladim sirom


      Večera
      Eh, ovdje ili ovaj ranije međuobrok postane večera, ovisi u koje vrijeme jedem,
      ili recimo čaša sirutke, jogurt



      Što se šećera tiče, od Božića nisam jela nikakve kolače, čokoladu, niti bilo šta tih slatkiša, čime sam skinula cijelih 5kg u, evo 5 mjeseci. Unos vode još uvijek nije jako dobar, ali nastojim podignuti na makar 2 litre

      To bi otprilike bilo to, nije precizno, ali može biti neki orijentir.

      Comment


      • #4
        Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

        Originally posted by wingun View Post
        Što se tiče prehrane, unos kalorija je pristojan, prelazi tisuću, nije iznad 1500.
        S ovoliko aktivnosti koje si napisala i toliko kalorija, vrlo brzo ćeš lupiti zid..i vjeruj mi, boljet će

        Tako se kalorije ne računaju ako želiš ozbiljne rezultate, a čini mi se kao da želiš..da bi skinula taj dio masti kojeg želiš skinuti, prehrana je bitnija nego treninzi..
        Trebala bi si složiti neku rotaciju UH iz dana u dan, iako ne vidim baš kako je to moguće kad treniraš svaki dan..možda da za donji dio tj. noge staviš high carb day, ostalo medium, a na dan kad odmaraš da ti bude low carb day..ili druga opcija da smanjuješ UH iz tjedna u tjedan..a možeš i pomoću ovog kalkulatora s tim da si multiplier staviš na very active: http://sareyko.net/leancalc/#/g=fema...15/p=2.6/e=NaN

        Dakle, imaš puno opcija, ali ovu koju si ti napisala, nije jedna od tih..

        Inače, osobno, mislim da je to stvarno puno previše aktivnosti, ali s obzirom da si sportašica možda je i moguće..to ćeš sama vidjeti..ako vidiš da se ne oporavljaš dovoljno brzo, smanji aktivnosti..

        Edit 1: Mislim da Titanovci više ne pišu na forumu, ostali smo samo mi, neplaćeni i napaćeni rekreativci

        Edit 2: Jogurt je šećer, voće je šećer, itd. Ukratko, prehrana bi ti se trebala bazirati na puno proteina i povrća te malo UH tj. šećera (nebitno kojih-voće, riža, jogurt, krumpir, itd.) stavljenih oko aktivnosti da ih doista i izvršiš i da se oporaviš..

        Inače, dobrodošla na forum!
        Last edited by gavranka; 21-04-14, 21:54.
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #5
          Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

          Hvala na ovoj stranici,

          zbunjujuće mi je, "Calories in % to add on rest days", kako da ustvari znam koliki postotak da izaberem? Najvjerojatnije nije pri osobnom izabiru. Isto tako "on training days".


          A budući da cijeli život treniram, znala sam imati i do 3 treninga dnevno uz izričito tri obroka (koliko nude u hotelu kada bi išli na pripreme), pa bi preživjeli.
          Mislim svjesna sam da tu ima dosta toga, ali i da ne smijem ići izvan granica. Ipak je zdravlje na prvom mjestu.

          Comment


          • #6
            Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

            Originally posted by wingun View Post
            Što se šećera tiče, od Božića nisam jela nikakve kolače, čokoladu, niti bilo šta tih slatkiša, čime sam skinula cijelih 5kg u, evo 5 mjeseci. Unos vode još uvijek nije jako dobar, ali nastojim podignuti na makar 2 litre

            To bi otprilike bilo to, nije precizno, ali može biti neki orijentir.
            Sigurno si mijenjala prehranu i samim time izgubila 5kg u 5 mjeseci, ali dalje vise ne ide jer ti je potrebna promjena. Ima puno greski u prehrani o kojima cemo u sljedecm postu, a vjerujem kako zelis napravit korak dalje posto vecina rekreativaca zeli izgledati fit preko ljeta

            Ne unosis odredene nutrijente kada bi trebala. Npr. voce nije obrok/meduobrok Unos proteina ti je jako nizak, a imas previse aktivnosti za prehranu koja je slaba.
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #7
              Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

              Originally posted by Premium.Better View Post
              Ne unosis odredene nutrijente kada bi trebala. Npr. voce nije obrok/meduobrok Unos proteina ti je jako nizak, a imas previse aktivnosti za prehranu koja je slaba.
              Svjesna sam da ima dosta pogrešaka ,a kako se sama previše ne razumijem u samu prehranu, hvala što sto se zanimate !

              Usput, inače kako mi je uvijek trening u bazenu bio pošteno iscrpljujući, tada je unos svega, posebno proteina bio na visokom nivou.
              Ali, nekako, ja, osobno, nemam osjećaj da se previše trošim teretanom i cardio treningom, osim što osjećam upalu mišića sutradan. Možda su zbog toga, prvenstveno, te razine unosa poprilično niske

              Comment


              • #8
                Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                Ovo ti je stvarno previše aktivnosti i premalo kalorija,mislima da bi trebala smanjiti treninge na max 4 dana barem u početku,HIIT bi isto izbacio možeš ga dodati kasnije po potrebi,trebala bi prvo ustanovit u kakvom ti je stanju metabolizam na koliko kalorija održavaš kilažu to ti je osnova svega jer kako kažeš da unosiš manje od 1500 kcal od čega misliš rezati kad dođe do zastoja mislim da nema baš prostora tako da ukoliko ustanoviš da se na tom kalorijskom unosu održavaš morat ćeš prvo to polako podizati ta bi tek kasnije rezala.

                Comment


                • #9
                  Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                  Originally posted by wingun View Post
                  Hvala na ovoj stranici,

                  zbunjujuće mi je, "Calories in % to add on rest days", kako da ustvari znam koliki postotak da izaberem? Najvjerojatnije nije pri osobnom izabiru. Isto tako "on training days".


                  A budući da cijeli život treniram, znala sam imati i do 3 treninga dnevno uz izričito tri obroka (koliko nude u hotelu kada bi išli na pripreme), pa bi preživjeli.
                  Mislim svjesna sam da tu ima dosta toga, ali i da ne smijem ići izvan granica. Ipak je zdravlje na prvom mjestu.
                  Taj postotak sama odabireš..ja bi na tvom mjestu išla ovako: http://sareyko.net/leancalc/#/g=fema...15/p=2.6/e=NaN

                  To ti je u prosjeku 500 kcal deficita što ti je sasvim dosta za početak..nakon 1 tjedna ćeš vidjeti da li ima promjena, prvo na ogledalu, a onda i na vagi..ako si zadovoljna kako napreduješ, ništa ne diraš..a ako nisi smanjuješ po 100 kcal odnosno cca 5 %..

                  Znam kakav je tempo sportaša i zato mislim da bi ovo mogla izgurati..ponavljam, kreni pa ćeš vidjeti..ako se ne oporavljaš dovoljno brzo, nemoj forsirati nego ubaci još dan ili dva odmora ili izbaci neku od aktivnosti..
                  Simplify.

                  There are no shortcuts to any place worth going.

                  ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                  HARDER.


                  Comment


                  • #10
                    Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                    A što se tiče unosa kalorija, to sam napisala kako je do sada bilo kada su treninzi bili neredovni!

                    Naravno, ukoliko (što će najvjerojatnije i biti), to bude nedovoljno da se ja dobro osjećam, od samog početka će unos kalorija biti veći.
                    Ništa nije fiksno, niti se gdje žurim, tako da sam iznijela samo okvirno neke stvari.

                    Ali što se tiče broja treninga, toliko sam utrenirana da mogu izdržati.
                    Vrsta sam sportašice da imam dosta snage, (kondicije tu i tamo, jer su mi svi ranije treninzi bili usmjereni na snagu i izdržljivost) ali i masnog tkiva, ne previše, ali dovoljno da nije to ono što želim

                    A vidjet ćemo šta kako, zasigurno se javim na šta to liči

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                      Originally posted by gavranka View Post
                      To ti je u prosjeku 500 kcal deficita što ti je sasvim dosta za početak..nakon 1 tjedna ćeš vidjeti da li ima promjena, prvo na ogledalu, a onda i na vagi..ako si zadovoljna kako napreduješ, ništa ne diraš..a ako nisi smanjuješ po 100 kcal odnosno cca 5 %..
                      -hvala, budem to upratila!

                      Znam kakav je tempo sportaša i zato mislim da bi ovo mogla izgurati..ponavljam, kreni pa ćeš vidjeti..ako se ne oporavljaš dovoljno brzo, nemoj forsirati nego ubaci još dan ili dva odmora ili izbaci neku od aktivnosti..
                      - Hvala na razumijevanju, potrudim se )

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                        Originally posted by wingun View Post
                        A što se tiče unosa kalorija, to sam napisala kako je do sada bilo kada su treninzi bili neredovni!

                        Naravno, ukoliko (što će najvjerojatnije i biti), to bude nedovoljno da se ja dobro osjećam, od samog početka će unos kalorija biti veći.
                        Ništa nije fiksno, niti se gdje žurim, tako da sam iznijela samo okvirno neke stvari.

                        Ali što se tiče broja treninga, toliko sam utrenirana da mogu izdržati.
                        Vrsta sam sportašice da imam dosta snage, (kondicije tu i tamo, jer su mi svi ranije treninzi bili usmjereni na snagu i izdržljivost) ali i masnog tkiva, ne previše, ali dovoljno da nije to ono što želim

                        A vidjet ćemo šta kako, zasigurno se javim na šta to liči
                        Dobro bi bilo da se registriraš na myfitnesspal tu možeš pratiti macrose,prvih tjedan-dva je malo teže dok se ne uhodaš onda to ide glatko,tako ćeš točno utvrditi na kojem kalorijskom unosu održavaš kilažu,što se tiče treninga nije pitanje koliko možeš izdržati nego je li to optimalno,ako sada na početku radiš 6 treninga tjedno kasnije taj broj možeš jedino samnjiti zar ne bi bilo bolje da radiš recimo 4x pa da onda po potrebi kasnije to povećaš...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                          Originally posted by wingun View Post
                          Doručak - čim se probudim, prije nego progledam na oči ( takva navika, a i metabolizam) Kako se u zadnje vrijeme rano budim, i doručak bude rano
                          25g zobenih cijelih pahuljica
                          180g jogurta (najčešće Bioaktiv)
                          Banana ili neko drugo voće (ovo jutro jabuka)

                          Kava, 7.5 ml mlijeko, stevija

                          Međuobrok - otprilike oko 10-11:00
                          Neka voćka, 100-200g
                          Kava opet- otprilike 11:00

                          Ručak- 14:00
                          a najčešće što mama spremi
                          Uvijek je kuhano, jer kako sam prije dvije godine imala mononukleozu, nema prženog više u kući uopće (osim pilećih fileta rijetko), pa tako nema ni nekog velikog unosa masti.
                          Količinski se držim jednog tanjura.
                          Uvijek špinata ima. To je postalo must have uz bilo šta se spremi za ručak
                          +Salata, bez ulja, pšenični kruh izbacujem iz prehrane


                          Međuobrok 17:00
                          Opet neka voćka,
                          ili sezonska salata s mladim sirom


                          Večera
                          Eh, ovdje ili ovaj ranije međuobrok postane večera, ovisi u koje vrijeme jedem,
                          ili recimo čaša sirutke, jogurt



                          Originally posted by wingun View Post
                          Svjesna sam da ima dosta pogrešaka ,a kako se sama previše ne razumijem u samu prehranu, hvala što sto se zanimate !
                          Prvo bi trebala znati koliko kalorija trebas unositi i samim time rasporediti P/UH/M.
                          Generalno, masti nisu problem vec prekomjeran unos kalorija (sto ovdje nije slucaj) i "losih" ugljikohidrata. Kao sto sam rekao, mozemo ti dati prijedlog dok ti kolicinu hrane trebas prilagoditi prema potrebama.

                          Dorucak:
                          Zobene i mnostvo voca ujutro, super. Kava po zelji. Tekuci je najbolji od svih mlijecnih proizvoda (uz posni). Bioaktiv jaca imunitet, to su price za malu djecu, a skuplji je duplo. Posto ti je ovo prvi obrok u danu mozes unositi P+M+UH. Nedostaje ti P+M u ovom obroku i ne bi bilo lose da ubacis 2 jaja.

                          Meduobrok:
                          Jako lose, kao sto sam govorio voce ne moze biti obrok i onda se desava da od dorucka do rucka(14:00) prakticki ne jedes nista, a trebala bi jesti sto vise manjih obroka.

                          Rucak:
                          Ovdje je tesko komentirati posto ne znamo sto jedes i kada imas trening. Ne bi trebala pretjerivati s UH, a puno povrca je izvrsno.

                          Meduobrok:
                          Ovdje je velika razlika izmedju vocke i salate s mladim sirom.
                          Drugo je puno bolji izbor

                          Vecera:
                          Hoces li unosit ovdje UH ili obroku prije to zavisi do tebe. Mozes radit sto ti je Gavranka preporucila, a to je rotacija UH. Casica sirtuek je nepotrebna prije spavanja, bolje posni/svjezi sir.

                          Sveukupno trebala bi biti u laganom deficitu.

                          edit: nema potrebe da smanjuje aktivnosti, sigurno se vec navikla. Potrebno je mijenjati prehranu.
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                            Originally posted by explorer View Post
                            Dobro bi bilo da se registriraš na myfitnesspal tu možeš pratiti macrose,prvih tjedan-dva je malo teže dok se ne uhodaš onda to ide glatko,tako ćeš točno utvrditi na kojem kalorijskom unosu održavaš kilažu,što se tiče treninga nije pitanje koliko možeš izdržati nego je li to optimalno,ako sada na početku radiš 6 treninga tjedno kasnije taj broj možeš jedino samnjiti zar ne bi bilo bolje da radiš recimo 4x pa da onda po potrebi kasnije to povećaš...
                            Sutra ću proučiti myfitnesspal, sada mi je poprilično kasno, budući da sam rano ustala

                            Ovo što ja rekoh neredovno da sam trenirala, to je bilo 4 puta tjedno sa improviziranim programom iz treninga u trening.
                            Možda griješim, no ukoliko želim da napravim kakvu promjenu, mislim da je sada došla potreba da povećam broj treninga, jer jednostavno ja osjećam da nisam ni blizu maksimuma koji mogu dati
                            Naravno, uz prilkadnu prehranu.

                            Hvala na savjetima!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dragi Titanovci, nadam se da nije kasno..

                              Nadaj se da ćeš kad izbaciš ove kerefeke koje si jela do sada kvalitetnim namirnicama imat prostora za smanjivati kcal...
                              Bojim se da je do sada metabolizam toliko usporio da nema dalje. Ali možeš probat svakako. Good luck
                              Znoj štedi krv

                              Comment

                              Working...
                              X