Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

    Uopće se neću ljutiti ukoliko mi izbrišete ovu temu,ali stvarno više ne znam što bih. Na rubu sam ludila od silnog računanja postotaka i postavljanja omjera P:UH:M i silne matematike.

    Prolistao dam forum i ovdje sam već neko vrijeme,ali jedino što sma uspio saznati jest da svatko nešto svoje tvrdi.
    Eto, smao da znate da nisam lijenčina koja želi sve na pladnju..samo sam stvarno već izgubljen :/

    Također bih volio naglasiti da sma već jednu fazu defke odradio(prošlo ljeto 2012.) i bio sam donekle zadovoljan,ali ni blizu kako sam si ja to zacrtao. U tom periodnu nisam računao kalorijski unos niti išta drugo već sam "slušao" tijelo. No, pod dojmom sam da sam mogao i bolje ukoliko sam računao to sve.

    Ovdje možete vidjeti neke slike s mase/definicije. http://www.building-body.com/forum/t...e-prije-i-sada

    A što se tiče ostalih podataka:
    Težina-85kg
    Visina-181cm
    Treniram 4x tjedno (samo trening utezima,zasad još nema cardia).

    Moja nedoumica jest u tome što negdje čitam da je u fazi defke najbolje UH samo ujutro,prije i nakon treninga. Negdje čitam o cikliranju,negdje da svaki obrok treba sadržavati i P i UH i manju količnu M(zato da se razina šećera drži ujednačenom cijeli dan). I više ne znam koja je od tih opcija ok.

    Pokušao sam si sam izračunati to sve i došao sam do slijedećih podataka:

    Bazalni= cca 1979 cal
    Za održavanje težine(računajući tjelesnu aktivnost)= cca 3400cal
    I onda(po mojoj logici)za smanjenje kilaže na to bi trebalo oduzeti 250-500cal tako da budem u deficitu,dakle to bi bilo oko 3000cal negdje.

    Da li je ovo zasad dobra računica?

    E i sad iz hrpe primjera uzmem recimo da mi omjer P:UH:M bude 40%:40%:20%.
    Po tome ispada da ukoliko je 3000cal dnevno limit, onda trebam unijeti:

    1200cal iz P (1200:4=300g P) -dijelim sa 4 zato što je 1g P i UH=4cal
    1200cal iz UH (300g UH)
    600cal iz M (600:9=66.6 g M) - dijelim s 9 jer je 1g M=9cal

    I sad mi nije jasno, ako se P uzima oko 2g/kg, onda ovih 300 uvelike premašuje taj iznos + ja nemam toliko mogućnosti proteina unijeti kroz dan jer nemam para. Smanjenjem P povećavam onda unos UH(da nadoknadim kalorije). Povećanjem UH povećava mi se količina UH u jednom obroku i sad nadalje što mi nije jasno, jest ta raspodjela po obrocima - treba li svaki obrok sadržavati i P i M i UH ili se trebam pridržavati onoga P+UH samo ujutro,prije i nakon treninga?
    Čini mi se da ukoliko izabarem ovu drugu opciju, obroci budu dosta obilni(zbog velike kolčinine UH)...

    Hvala Vam unaprijed i nemojte zamjeriti što sam otvorio novi topic....
    TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

  • #2
    Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

    Tebi ni netreba 300g proteina, možeš ih samo ostaviti u wc školjci neiskorištene...
    Povečaj M, igaj se s UH(postepeno ih smanjuj), a povečavaš M, na tvom mjjestu bih uzimao cca 200g P i pij dosta vode, bubrezi će tti biti zahvalni
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

      pročitaj prvu rečenicu ovog posta

      http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post930316
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #4
        Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

        Originally posted by david22 View Post
        Tebi ni netreba 300g proteina, možeš ih samo ostaviti u wc školjci neiskorištene...
        Povečaj M, igaj se s UH(postepeno ih smanjuj), a povečavaš M, na tvom mjjestu bih uzimao cca 200g P i pij dosta vode, bubrezi će tti biti zahvalni
        Ma znam da mi ne treba,na moju tjelesnu težinu bi i 170g bilo dostatno. Ali neki puta jedva i toliko skrpam
        TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

        Comment


        • #5
          Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

          Originally posted by kingpin View Post
          pročitaj prvu rečenicu ovog posta

          http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post930316
          A kao što sam gore i napisao,prva defka je bila upravo bazirana na tom "osjećaju",kako mi itjelo kaže. Nisam se uopće bavio računanjem. Ali se pitam bih li bolje bilo da ipak jesam
          TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

          Comment


          • #6
            Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

            računanje kalorija je okvirni podatak kao i potrošnja. odstupanje je preveliko da bi se po tome ravnali.

            kod defke su puno bitnije neke druge stvari od brojki, a to je da se prave stvari rade u pravo vrijeme. o tome su isto pisali na toj temi.
            Znoj štedi krv

            Comment


            • #7
              Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

              Originally posted by kingpin View Post
              računanje kalorija je okvirni podatak kao i potrošnja. odstupanje je preveliko da bi se po tome ravnali.

              kod defke su puno bitnije neke druge stvari od brojki, a to je da se prave stvari rade u pravo vrijeme. o tome su isto pisali na toj temi.
              Ono što mene zanima,a spada upravo u te -prave stvari, u pravo vrijeme- jest koja je od gorenavedenih dvije opcije bolja:
              1. P+M+UH u svakom obroku
              2. ili P+UH samo ujutro, prije i nakon treninga
              TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

              Comment


              • #8
                Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                mislim da ce ti trebati 2500 cals za defku...ako ti je bazalni ispod 2000, ne treba ti za odrzavanje 3500...nije ti tjelesna aktivnost 1500 kalorija dnevno valjda? blize negdje 2800-3100 cals ja mislim....to bi te stavilo na brojku od 2500

                sto ce ti ti odnosi? 40:40:20 ? to bi znacilo da ja na 4k cals masi kojoj radim bih trebao da unosim 400 g proteina a meni ne treba ni gram vise od 200... (to je ono gdje igranje svojim tijelom dolazi u obzir, neko voli vise P manje UH, ili vise masti manje ovo drugo itd.)

                ali evo, ides ovako:

                znaci pravis ishranu od 2500 cals
                koliko ti treba proteina - recimo 2.2g po KG = 190(zaokruzi na 200) = 800 cals iz proteina
                koliko ti treba masti da ti se podstaknu hormonalne aktivnosti? odprilike 1g po KG = 85g masti = 765
                ^^ovo gore ti je minimalac, znaci moras ispuniti potrebe proteina i masti, eh sad to je 1565 kalorija - ostaje ti jos 1000 cals za UH
                EH SAD ide zanimljiva stvar, ostale kalorije napunis UH (ili u biti bilo kojem odnosu UH/M/P koji tebi odg, neko voli carb cycling, neko keto itd. - ali ja tu vecinu stavim na UH jer sam vec potrebe za P i M ispunio)
                = 250 g UH




                to je sva matematika...u deficitu si, unosis dovoljno proteina da odrzis misic, dovoljni masti, i sa UH se igras - nema teorije da ne gubis salo



                edit: sad ce me napasti zbog ovog, ali nemoj se zamarati sta s cim jedes, jeli UH+M ili samo P ili sta vec...unesi sve makrose prije sto legnes i to je sva mudrost
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                  gle, za početak, sad sam ti pročitao temu i ne znam na što se točno žališ?
                  forma ti je bila odlična na ljeto. a niti tokom godine koliko vidim nemaš problema sa špekom.

                  pošto smo iste visine mogu ti reći svoj primjer i kretanje kilaže od lani.

                  defku sam počeo na 89,5 a do 79 kg sam radio sam i onda je stalo mjesec dana - ni makac.
                  to me toliko psihički i fizički iscrpilo da sam mislio odustat. na kraju nisam odustao nego sam počeo raditi sa trenerom.
                  tu sam tek zapravo vidio koliko sam griješio u svemu.
                  na kraju sam stao na nekih 75.5 a forma mi je bila lošija od tvoje. nisam išao do kraja jer više stvarno nisam imao živaca a i trener je zakazao malo.

                  ove sezone uzimam trenera obavezno jer sam lsto kao i ti imao dojam da sam u*sro sve dok sam radio sam...
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #10
                    Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    mislim da ce ti trebati 2500 cals za defku...ako ti je bazalni ispod 2000, ne treba ti za odrzavanje 3500...nije ti tjelesna aktivnost 1500 kalorija dnevno valjda? blize negdje 2800-3100 cals ja mislim....to bi te stavilo na brojku od 2500

                    sto ce ti ti odnosi? 40:40:20 ? to bi znacilo da ja na 4k cals masi kojoj radim bih trebao da unosim 400 g proteina a meni ne treba ni gram vise od 200... (to je ono gdje igranje svojim tijelom dolazi u obzir, neko voli vise P manje UH, ili vise masti manje ovo drugo itd.)

                    ali evo, ides ovako:

                    znaci pravis ishranu od 2500 cals
                    koliko ti treba proteina - recimo 2.2g po KG = 190(zaokruzi na 200) = 800 cals iz proteina
                    koliko ti treba masti da ti se podstaknu hormonalne aktivnosti? odprilike 1g po KG = 85g masti = 765
                    ^^ovo gore ti je minimalac, znaci moras ispuniti potrebe proteina i masti, eh sad to je 1565 kalorija - ostaje ti jos 1000 cals za UH
                    EH SAD ide zanimljiva stvar, ostale kalorije napunis UH (ili u biti bilo kojem odnosu UH/M/P koji tebi odg, neko voli carb cycling, neko keto itd. - ali ja tu vecinu stavim na UH jer sam vec potrebe za P i M ispunio)
                    = 250 g UH




                    to je sva matematika...u deficitu si, unosis dovoljno proteina da odrzis misic, dovoljni masti, i sa UH se igras - nema teorije da ne gubis salo



                    edit: sad ce me napasti zbog ovog, ali nemoj se zamarati sta s cim jedes, jeli UH+M ili samo P ili sta vec...unesi sve makrose prije sto legnes i to je sva mudrost
                    Otuda sam računao bazalni+za održavanje pa mi je izbacio tu brojku od nenormalnih 3500cal. http://www.interneuron.hr/index.php?L=HR&STR=BMR

                    E to me zanimalo,dakle napunim se M i P,a UH koliko ostane do ukupnog iznosa.
                    Ne mogu ti reći koliko si mi olaškao sada

                    Prije sam jako zanemarivao masti. Kvalitetnim mastima skoro da nijeiblo ni traga u prehrani osim nešto sitno iz oraha i badema. Možda ovaj put bude bolje kada im posvetim više pažnje
                    TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                      Originally posted by kingpin View Post
                      gle, za početak, sad sam ti pročitao temu i ne znam na što se točno žališ?
                      forma ti je bila odlična na ljeto. a niti tokom godine koliko vidim nemaš problema sa špekom.

                      pošto smo iste visine mogu ti reći svoj primjer i kretanje kilaže od lani.

                      defku sam počeo na 89,5 a do 79 kg sam radio sam i onda je stalo mjesec dana - ni makac.
                      to me toliko psihički i fizički iscrpilo da sam mislio odustat. na kraju nisam odustao nego sam počeo raditi sa trenerom.
                      tu sam tek zapravo vidio koliko sam griješio u svemu.
                      na kraju sam stao na nekih 75.5 a forma mi je bila lošija od tvoje. nisam išao do kraja jer više stvarno nisam imao živaca a i trener je zakazao malo.

                      ove sezone uzimam trenera obavezno jer sam lsto kao i ti imao dojam da sam u*sro sve dok sam radio sam...
                      Ma to ti je ono curiosity killed a cat!
                      Nije da nisam bio zadovoljan formom i s obziorm da sam sve sam radio,eksperimentirajući i vodeći bolješke i dnevnike dobro sam i napredovao. Ali stalmo me muči pitanje - što bi bilo da sam bolje to sve odradio?! Samo to!

                      Ali ono što sam do sada naučio jest da je najbolje slušati tijelo... Samo nemam još toliko iskustva pa nisam ziher kaj mi to točno irjelo traži i "govori"...
                      TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                        Originally posted by VeeeC View Post
                        Otuda sam računao bazalni+za održavanje pa mi je izbacio tu brojku od nenormalnih 3500cal. http://www.interneuron.hr/index.php?L=HR&STR=BMR

                        E to me zanimalo,dakle napunim se M i P,a UH koliko ostane do ukupnog iznosa.
                        Ne mogu ti reći koliko si mi olaškao sada

                        Prije sam jako zanemarivao masti. Kvalitetnim mastima skoro da nijeiblo ni traga u prehrani osim nešto sitno iz oraha i badema. Možda ovaj put bude bolje kada im posvetim više pažnje
                        masti su bitne dosta, regulisu mnogo stvari u organizmu...ii ogromna je razlika kad je tebi hormonal response bolji zbog ishrane pune mastima
                        http://www.t-nation.com/free_online_...ne_booster&cr=
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                          Originally posted by TripleZ View Post
                          masti su bitne dosta, regulisu mnogo stvari u organizmu...ii ogromna je razlika kad je tebi hormonal response bolji zbog ishrane pune mastima
                          http://www.t-nation.com/free_online_...ne_booster&cr=
                          Hvala Ti puno!
                          Sad mogu mirno spavat
                          TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                            nema na cemu...samo spavaj trebace ti
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: Poprilično sam izgubljen i izbezumljen računanjem kalorija

                              Zanima me još jedna stvar vezana uz unos masti. Zanima me mora li ta dnevna količina (kod mene je to dakle nekih 85g) biti uneseno iz različith izvora ili može biti unesena iz samo jednog, tipa maslinovog ulja?

                              I ukoliko se može uzimati samo iz maslinovog,koliko to žlica dnevno treba biti? Malo sam google-ao i našao da je jedna jušna žlica maslinovog ulja cca 13,4g.

                              I koliko je najbolje masti uzeti u jednom doziranju,tipa uz 250g posnog sira? Može li se uzeti više od jedne žlice?
                              TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                              Comment

                              Working...
                              X