Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

    Svima nam je poznato da na početku defincije (i običnog mršavljenja) gubimo vodu iz tijela. E sad me zanima otprillike u kojim količinama ju mi izgubimo? Jel postoji neka mjera kojom možemo približno odrediti? Pitanje je previše složeno i ovisi o brojnim faktorima ali zanima me samo otprilike. Prije godinu dana kada nisam išao u teretanu, i nisam imao znanja o prehrani sam prvenstveno vodu izgubio iz tijela mršavljenjem bez fizičke aktivnosti. Znači, ostvario sam samo kalorijski deficit. Kilaža se smanjivala (zbog gubitka vode) ali salo je još uvijek ostalo.

  • #2
    Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

    Originally posted by mile View Post
    Svima nam je poznato da na početku defincije (i običnog mršavljenja) gubimo vodu iz tijela. E sad me zanima otprillike u kojim količinama ju mi izgubimo? Jel postoji neka mjera kojom možemo približno odrediti? Pitanje je previše složeno i ovisi o brojnim faktorima ali zanima me samo otprilike. Prije godinu dana kada nisam išao u teretanu, i nisam imao znanja o prehrani sam prvenstveno vodu izgubio iz tijela mršavljenjem bez fizičke aktivnosti. Znači, ostvario sam samo kalorijski deficit. Kilaža se smanjivala (zbog gubitka vode) ali salo je još uvijek ostalo.
    Prijatelju, nisi ti gubio vodu, naprotiv, gubio si mišićnu masu! Zagrij tu stolicu, nađi literaturu na netu, ili si uštedi i vrijeme i novac i nađi trenera, hvala bogu ima ih puno na forumu i dalje...
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

      Originally posted by david22 View Post
      Prijatelju, nisi ti gubio vodu, naprotiv, gubio si mišićnu masu! Zagrij tu stolicu, nađi literaturu na netu, ili si uštedi i vrijeme i novac i nađi trenera, hvala bogu ima ih puno na forumu i dalje...
      Pa tko je rekao da ja po tom principu i sad radim? Mišić je 70% voda pa se podrazumijeva da je on izgoren.

      Comment


      • #4
        Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

        gubiš vodu zato što gubiš i glikogen. Za 1g glikogena se veže 3g vode ili tako nesh

        Comment


        • #5
          Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

          Originally posted by mile View Post
          Pa tko je rekao da ja po tom principu i sad radim? Mišić je 70% voda pa se podrazumijeva da je on izgoren.

          premalo si vremena u gym-u proveo da bi se zamarao koliko vode izbacujes iz tijela a pogotovo je pitanje da li je uopste izbacujes...Moras imati na umu da je potreban staž u gymu da bi se neke stvari naucile...A i preporucujem ti da se posvetis gradnji misicne mase (s obzirom da si godinu dana u fitness-u ako se ne varam) Kad "nakupis" dovoljno misicne mase onda nije problem toliki spucati dijetu i izrezati se a kako trenutno radis samo sebi stetu pravis...
          If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

          Comment


          • #6
            Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

            Originally posted by GruYsoN View Post
            premalo si vremena u gym-u proveo da bi se zamarao koliko vode izbacujes iz tijela a pogotovo je pitanje da li je uopste izbacujes...Moras imati na umu da je potreban staž u gymu da bi se neke stvari naucile...A i preporucujem ti da se posvetis gradnji misicne mase (s obzirom da si godinu dana u fitness-u ako se ne varam) Kad "nakupis" dovoljno misicne mase onda nije problem toliki spucati dijetu i izrezati se a kako trenutno radis samo sebi stetu pravis...
            Ti mora da si pokupio svu pamet ovog svijeta u ovih par dana što si na forumu. Di si našo ovu temu?
            Gle, ja ću se držat recepta koji provjereno djeluje kod mene, a to spada i trčanje bez teretane kada želim skinit masti bez brige oko mišića uz prehranu (veliki naglasak na UH). To je recept koji sam ja na sebi isprobao i radi, a ti vjeruj teoriji i nekom drugom pametuj. Ili idi se raspituj koliko tko proteina unosi dnevno i od kojih namirnica.
            Jbt, forum pretrpan tvojim postovima.
            Last edited by mile; 04-07-13, 03:47.

            Comment


            • #7
              Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

              Originally posted by mile View Post
              Ti mora da si pokupio svu pamet ovog svijeta u ovih par dana što si na forumu. Di si našo ovu temu?
              Gle, ja ću se držat recepta koji provjereno djeluje kod mene, a to spada i trčanje bez teretane kada želim skinit masti bez brige oko mišića uz prehranu (veliki naglasak na UH). To je recept koji sam ja na sebi isprobao i radi, a ti vjeruj teoriji i nekom drugom pametuj. Ili idi se raspituj koliko tko proteina unosi dnevno.
              Jbt, forum pretrpan tvojim postovima.
              Ako ti se ne svidja moj savjet koji je dobronamjeran produzi dalje...
              If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

              Comment


              • #8
                Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

                Originally posted by GruYsoN View Post
                Ako ti se ne svidja moj savjet koji je dobronamjeran produzi dalje...
                Malo se i bahatimo a? Preočit si beginner u ovom svemu.

                Comment


                • #9
                  Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

                  Originally posted by mile View Post
                  Malo se i bahatimo a? Preočit si beginner u ovom svemu.
                  Ne bih da spammamo bezze ali imas slike pa ako budes imao zelju da se izvines nema problema ljudi smo
                  If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Gubitak vode u organizmu tijekom definicije (i mršavljenja).

                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment

                    Working...
                    X