Announcement

Collapse
No announcement yet.

Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

    Originally posted by Nin0
    "Natural" se deklarira kao "čist" posljednjih 1-5 godina (kako kod koje federacije).
    Postoji i kategorija "natural for life".
    Jasno je da se takve stvari mogu "testirati" samo poligrafom.

    Recimo da neki bilder, uz pomoć raznih dodatnih sredstava, izgradi zavidno tijelo i onda iz nekog razloga (zdravstvenog, vjerskog ili nekog drugog osobnog razloga) prestane s "uzimanjem", a nastavi s treniranjem, koje je, samo po sebi, izuzetno zdravo i jave mu se ponovo (ili; po prvi put) natjecateljske ambicije. Može, 5 godina nakon prestanka "uzimanja", glatko proći poligrafski test, na kojem mora samo reći ISTINU da posljednjih 5 godina ne uzima "ništa" s popisa.
    Nakon 5 godina "neuzimanja", natjecatelj izgleda manje dobro nego da je iza njega 5 godina "uzimanja", ali izgleda neusporedivo bolje nego da nikad nije ništa "uzimao" jer, mišićne ovojnice pamte!
    Mišićna ovojnica, koja predstavlja "omotač" mišića, rastegne se, za vrijeme "uzimanja", do granica do kojih se nikad ne bi rastegla bez "uzimanja" ali se, nakon "uzimanja", nikad više ne skupi što znaći da će "bivši nenaturalac", a novopečeni (5 ili više godina pečeni) "naturalac", imati puno veće mišiće nego da "nikad nije", a glatko će prolaziti poligrafska testiranja.
    N., Polygraph se vec par godine ne rabi ABA takmicenjima.Mene samo zanima INBA, kakova "testiranja" rade ili nerade druge grupacije nezanima me.Evo ti primjera, imam poznanika koji se profesionalno takmicio do 2008, sada kad ima velikih problema sa burezima tjelesno je nepropoznatljiv i upola se smanjio i to samo za 2 godine, a uzimao je mnogo toga.Zvali su ga Big _ _ _ _ _ _ _ !.

    Comment


    • #17
      Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

      Originally posted by SydneyCroatia
      N., Polygraph se vec par godine ne rabi ABA takmicenjima.Mene samo zanima INBA, kakova "testiranja" rade ili nerade druge grupacije nezanima me.Evo ti primjera, imam poznanika koji se profesionalno takmicio do 2008, sada kad ima velikih problema sa burezima tjelesno je nepropoznatljiv i upola se smanjio i to samo za 2 godine, a uzimao je mnogo toga.Zvali su ga Big _ _ _ _ _ _ _ !.
      Vjerujem. Zatajenje bubrega je veliki problem koji za sobom vuče posljedicu teškog zadržavanja stečene mase. Prehrana i treninzi nakon toga moraju biti drastično izmijenjeni. Ukoliko dotični "Big _ _ _ _ _ _ _" ide na dijalizu, vjerojatno je na njemu izvršen zahvat arterijsko-venske fistule koja se (kirurški) izvodi na lijevoj podlaktici: spoji se vena s arterijom tako da arterijski tlak proširi venu preko koje se obavlja priključenje na uređaj za hemodijalizu. Zakon takvog zahvata "pacijent" ne smije "uživati" gotovo nikakvo opterećenje (tako ni trening utezima) radi sugurnosti arterijsko-venske fistule, iako, ukoliko je znanje dostatno, može se donekle dobro izgledati, bolje nego da se nikada ništa nije "uzimalo". Njemu to, očito, nije pošlo za rukom.
      Sve što sam ja htio reći je: Vježbač koji je nekada nešto (prije 5 godina) "uzimao", uvijek je u prednosti nad onim koji nikada ništa nije "uzimao". Mišićna ovojnica (fascia) kad se jednom rastegne do mjere do koje se nikad nebi mogla rastegnuti natural, nikada se ne vraća u "natural" položaj. Taj fenomen se popularno naziva "muscle memory".
      Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
      Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

      Comment


      • #18
        Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

        Originally posted by Nin0
        Originally posted by SydneyCroatia
        N., Polygraph se vec par godine ne rabi ABA takmicenjima.Mene samo zanima INBA, kakova "testiranja" rade ili nerade druge grupacije nezanima me.Evo ti primjera, imam poznanika koji se profesionalno takmicio do 2008, sada kad ima velikih problema sa burezima tjelesno je nepropoznatljiv i upola se smanjio i to samo za 2 godine, a uzimao je mnogo toga.Zvali su ga Big _ _ _ _ _ _ _ !.
        Vjerujem. Zatajenje bubrega je veliki problem koji za sobom vuče posljedicu teškog zadržavanja stečene mase. Prehrana i treninzi nakon toga moraju biti drastično izmijenjeni. Ukoliko dotični "Big _ _ _ _ _ _ _" ide na dijalizu, vjerojatno je na njemu izvršen zahvat arterijsko-venske fistule koja se (kirurški) izvodi na lijevoj podlaktici: spoji se vena s arterijom tako da arterijski tlak proširi venu preko koje se obavlja priključenje na uređaj za hemodijalizu. Zakon takvog zahvata "pacijent" ne smije "uživati" gotovo nikakvo opterećenje (tako ni trening utezima) radi sugurnosti arterijsko-venske fistule, iako, ukoliko je znanje dostatno, može se donekle dobro izgledati, bolje nego da se nikada ništa nije "uzimalo". Njemu to, očito, nije pošlo za rukom.
        Sve što sam ja htio reći je: Vježbač koji je nekada nešto (prije 5 godina) "uzimao", uvijek je u prednosti nad onim koji nikada ništa nije "uzimao". Mišićna ovojnica (fascia) kad se jednom rastegne do mjere do koje se nikad nebi mogla rastegnuti natural, nikada se ne vraća u "natural" položaj. Taj fenomen se popularno naziva "muscle memory".
        Do sada mi u INBA nismo uocili da se je na nasa takmicenja , recimo Australijsko/Universe dosao takmiciti neki bivsi NABBA ili NPC sampion.
        Dok se cesto desi da npr.3 plasirani kod INBA za par dana bude 2 kod
        WFF,NABBA ili IFBB.Nitko ne brani ex-sampionima/takmicarima drugih
        organizacija da nastupe na INBA takmicenjima.INBA nije privatno vlasnistvo
        (poput IFBB i drugih) gdje se "dezerteri" kaznjavaju, niti postoji neko
        obavezno clanstvo (membership).
        Sta mislis vrijedi li neko 5 mjesto na IfBB Pro Grand Prix ili 10-to na Mr.
        Olympia 2 ljudska bubrega ?.Strucno o medicini mogu govoriti samo za
        to kvalificirane osobe.
        Znamo da bodybuildersi misle da sve znaju, dobar je primjer prvi znanstveni
        studij o HGH (vidi moj dopis o tome).
        Sretno

        Comment


        • #19
          Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

          Originally posted by SydneyCroatia
          dobar je primjer prvi znanstveni
          studij o HGH (vidi moj dopis o tome).
          Sretno
          di je taj dopis
          pliz daj link
          "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

          Comment


          • #20
            Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

            Originally posted by JoggericaLily
            Originally posted by SydneyCroatia
            dobar je primjer prvi znanstveni
            studij o HGH (vidi moj dopis o tome).
            Sretno
            di je taj dopis
            pliz daj link
            Vidi u forum:Steroidi,stimulansi,.........
            U zadnji petak bio sam u tom institutu na sportskom DNA testiranju i Amino Acids testu.

            Comment


            • #21
              Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

              hvala
              našla
              Prva znanstvena studija o efektima hormona rasta
              First scientific study showing effects of growth hormone on athletes
              http://www.garvan.org.au/news-events/ne ... letes.html
              "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

              Comment


              • #22
                Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

                Originally posted by SydneyCroatia
                Do sada mi u INBA nismo uocili da se je na nasa takmicenja , recimo Australijsko/Universe dosao takmiciti neki bivsi NABBA ili NPC sampion.
                Dok se cesto desi da npr.3 plasirani kod INBA za par dana bude 2 kod
                WFF,NABBA ili IFBB.Nitko ne brani ex-sampionima/takmicarima drugih
                organizacija da nastupe na INBA takmicenjima.INBA nije privatno vlasnistvo
                (poput IFBB i drugih) gdje se "dezerteri" kaznjavaju, niti postoji neko
                obavezno clanstvo (membership).
                IFBB ima ustrojstvo kao neka fašistička diktatura, tako nešto.

                Originally posted by SydneyCroatia
                Sta mislis vrijedi li neko 5 mjesto na IfBB Pro Grand Prix ili 10-to na Mr.
                Olympia 2 ljudska bubrega ?.Strucno o medicini mogu govoriti samo za
                to kvalificirane osobe.
                Naravno da ne vrijedi. Žalosno je što se događa na IFBB pro sceni.

                Originally posted by SydneyCroatia
                Znamo da bodybuildersi misle da sve znaju, dobar je primjer prvi znanstveni
                studij o HGH (vidi moj dopis o tome).
                Sretno
                Pogledao sam dopis. Rezultati istraživanja su jako iznenađujući i zanimljivi!
                Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                Comment


                • #23
                  Re: Preminuo Denis Tinerino (1945-2010)

                  Originally posted by Nin0
                  Originally posted by SydneyCroatia
                  Do sada mi u INBA nismo uocili da se je na nasa takmicenja , recimo Australijsko/Universe dosao takmiciti neki bivsi NABBA ili NPC sampion.
                  Dok se cesto desi da npr.3 plasirani kod INBA za par dana bude 2 kod
                  WFF,NABBA ili IFBB.Nitko ne brani ex-sampionima/takmicarima drugih
                  organizacija da nastupe na INBA takmicenjima.INBA nije privatno vlasnistvo
                  (poput IFBB i drugih) gdje se "dezerteri" kaznjavaju, niti postoji neko
                  obavezno clanstvo (membership).
                  IFBB ima ustrojstvo kao neka fašistička diktatura, tako nešto.

                  Originally posted by SydneyCroatia
                  Sta mislis vrijedi li neko 5 mjesto na IfBB Pro Grand Prix ili 10-to na Mr.
                  Olympia 2 ljudska bubrega ?.Strucno o medicini mogu govoriti samo za
                  to kvalificirane osobe.
                  Naravno da ne vrijedi. Žalosno je što se događa na IFBB pro sceni.

                  Originally posted by SydneyCroatia
                  Znamo da bodybuildersi misle da sve znaju, dobar je primjer prvi znanstveni
                  studij o HGH (vidi moj dopis o tome).
                  Sretno
                  Pogledao sam dopis. Rezultati istraživanja su jako iznenađujući i zanimljivi!
                  Slazem se s tvojom ocjenom IFBB Professional League, J.Manion je vlasnik i on kao J.Weider nekada odlucuje o svemu.Poznajem neke koji su imali pro ugovore, uvjek
                  potpisane bez prethodne konzultacije sa pravnim savjetnikom.Doslovno ili potpisi ili sretno.Pa dio o tajnosti, nesmijes nista komentirati bez dozvole gazde.I dalje po nekoliko profesionalace zive zajedno ,obicno po 4.Postoje tkzv. rotirajuca 10-torica
                  koji se zagarantirano plasiruju, itd. ! .Manion , kao i JW novodoslom kaze sa tvojom kvalitetom zagarantiran ti je plasman u top 10 na Mr.Olympia.Iako on nije vlasnik
                  Mr.O , niti moze odluciti o plasmanu.

                  Comment

                  Working...
                  X