Announcement

Collapse
No announcement yet.

Konstantno umoran, manjak motivacije...Pretreniranost ili?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Konstantno umoran, manjak motivacije...Pretreniranost ili?

    Pozdrav!

    U zadnjih 2 mjeseca sam primjetia da san konstantno umoran, sve mi je dosadno, manjak motivacije, gubim snagu, kod aerobnog treninga se umorim prije nego i pocnem ( a mogu trcat inace), prehrana mie uredu. Jedino šta mislin je da neman dovoljno odmora..

    Sad cita san po forumu da su to sve simptomi pretreniranosti.. Sreća sjeba san ruku sad i nisan u teretani vec 8 dana inace me sam vrag nebi natira da neidem (inače iden 4 puta tjedno do 5). Svaki dan sad dok mie ruka u k. trcin laganim tempom 7-8 km svaki dan ono cisto radi psihe

    Jel to pretreniranost uopće i kako da izadjen iz toga.. Jel nužno prestat sa svim aktivnostima jer tia bi iskoristit ovo dok mie ruka zašivena da izađem iz te pretreniranosti i naravno ubuduće unesem više dana odmora, sna i ostalih stvari.

    I dali bi triba ostavit se tog svakodnevnog trcanja (trcin samo sad kad mie ruka u k.) inače odem subotom i nediljon.
    Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

    R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
    <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

  • #2
    Re: Pretreniranost ili ?

    definitivno simptom pretreniranosti
    kad se vratis teretani ,jos ipak malo pricekaj sa aerobnim treningom
    u biti aerobni trening plus anaerobni zavrsavaju na takav nacin da dodje do pretreniranosti
    znaci ti se vise izmoris fizicki definitivno kad ides 4 puta u teretanu i radis cardio nego da ides 6 puta u teretanu a da ga ne radis
    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

    Comment


    • #3
      Re: Pretreniranost ili ?

      al inace recimo teretana mie pon uto cet pet a izmedju toga odem trcat.. znaci to je greska zato san se dovea u ovo...

      i koliko da stanem sa svim.. teretanu nikako nemogu prije srijede tada skidam šavove.
      i mogu li doma radit.. makar trbušne i te stvari.. ?!
      Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

      R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
      <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

      Comment


      • #4
        Re: Pretreniranost ili ?

        Originally posted by juka
        al inace recimo teretana mie pon uto cet pet a izmedju toga odem trcat.. znaci to je greska zato san se dovea u ovo...

        i koliko da stanem sa svim.. teretanu nikako nemogu prije srijede tada skidam šavove.
        i mogu li doma radit.. makar trbušne i te stvari.. ?!
        nece ti nista propasti za kojih 5 dana,lijepo se odmori i to je to...
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • #5
          Re: Pretreniranost ili ?

          znaci sad do jedno sride cetvrtka normalno jest ko da treniram al bez ikakvog fizickog napora... jel ja samo osjecan uzasan umor u nogama.. i nakon toga ce sve bit 5 ?!

          i da napomenem.. to me prati vec neko vrijeme
          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

          Comment


          • #6
            Re: Pretreniranost ili ?

            Originally posted by juka
            znaci sad do jedno sride cetvrtka normalno jest ko da treniram al bez ikakvog fizickog napora... jel ja samo osjecan uzasan umor u nogama.. i nakon toga ce sve bit 5 ?!

            i da napomenem.. to me prati vec neko vrijeme
            sve ti je priest rekao...
            tipicni simptomi pretreniranosti,kazem uzmi par dana off,odmori se jedi pravilno i to je to..kako se neces pretrenirati pon,uto,cet,pet gym u dane odmora trcis...tijelo se jednostavno ne stigne odmorit...sve bi trebalo bit ok onda...ja kad sam radio split treninge dosao sam do te faze i isto nebi sebi sam priznao da sam pretreniran nego i dalje..al sva sreca neka me viroza uhvatila i tjedan dana mirovanja i poslije sve bilo ok...
            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

            Comment


            • #7
              Re: Pretreniranost ili ?

              hahahhaahha dragi ista nan je situacija onda.. ja da nisan ruku šiva đava bi me iz teretane odvojia.. HAHA.. ugl fala van na informacijama.. javin se u sridu četvrtak kako je.. do tad neću ništa radit.. osin malo trbušne doma :PP moran malo hehe
              Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

              R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
              <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

              Comment


              • #8
                Re: Pretreniranost ili ?

                Originally posted by juka
                hahahhaahha dragi ista nan je situacija onda.. ja da nisan ruku šiva đava bi me iz teretane odvojia.. HAHA.. ugl fala van na informacijama.. javin se u sridu četvrtak kako je.. do tad neću ništa radit.. osin malo trbušne doma :PP moran malo hehe
                NISTA odmaraj...neka se cijelo tijelo odmori,neces nista izgubit...
                Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                Comment


                • #9
                  Re: Pretreniranost ili ?

                  OK fala puno .. javin se u sridu ili četvrtak na ovu temu odi.. nadan se da ce proc ovaj umor svakidasnji :/
                  Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                  R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                  <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pretreniranost ili ?

                    prošao sam kroz ovo tvoje stanje. Veruj mi, MA KOLIKO TI TO NENORMALNO ZVUČALO - ništa ti neće biti i ako napraviš pauzu od ne nekoliko dana, nego od recimo DVE NEDELJE.
                    Pretreniranost je kao kad si narkoman, vidiš da ne valja i da ne možeš ali te nešto tera da opet ideš u teretanu i da se tamo iscrpljuješ još više. Dospeš u takvo stanje da realno ne možeš ni da porceniš koliko si uništen.
                    Ja sam se tek zabrinuo kad nisam više mogao ni da spavam noću, već su mi mišići radili i dolazilo mi je u sred noći da ustanem i trčim ili radim sklekove, a umoran sam realno, kao pas. DROGA, jednom rečju.
                    Ja sam imao sreću da sam povredio bio rame, pa sam imao nekih okolnosti i morao sam da ne idem u teretanu dve nedelje. Čak sam i ishranu smanjio i jeo samo voće i povrće, presno.
                    I kad sam se vratio u teteranu posle dve nedelje nikakve aktivnosti, ne da nisam oslabio, nego sam bio mnogo jači
                    Ali onda ne možeš po starom, ja mislim, nego promeni program: ili idi manje puta nedeljno, ili skrati treninge. Neko vreme barem, pa onda udri ponovo
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pretreniranost ili ?

                      fala na informaciji.. tako sam slično pročitao nešto.. uglavnom odlučio sam već 8 dana nisam u teretani al redovito trčim sad neću maknit iz kuće do petka.. i onda ću otić bevezni trening napravit.. s pola snage
                      Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                      R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                      <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pretreniranost ili ?

                        Evo nisam siguran što mi je točno jer nemam baš ove simptome nego neke druge pa ako bi netko mogao pomoći...

                        Nemam problema sa apetitom, ne osjećam gubitak snage itd., samo imam malo problema sa spavanjem ( i to tek 2 noći zapravo ).
                        Jučer sam se probudio oko 3 ujutro i osjećao sam mučninu. Nakon što sam pojeo nešto štapića i komadić jabuke, proradio mi je želudac i vratio sam se na spavanje.
                        E sad, osjetio sam podrhtavanje, bol u glavi i baš sam osjećao kako su mi živci u banani, ako razumijete na što mislim... Također sam osjetio bol u lijevoj nozi i malo malo sam imao tik u određenom dijelu tijela... Mislim da sam imao i groznicu...

                        Dal bi to mogao biti simptom pretreniranosti ? Imao sam i prije kao mali sličan problem ( iako sa malo jačim efektom ), ali tada to nije bilo od vježbanja nego od općenite iscrpljenosti, premalo sam se odmarao, a stalno sam se bavio nekom aktivnošću.. Doktori nisu imali pojma što mi je, ali za nekih tjedan dana su mi prošli jači simptomi, a slabiji su nestali za par mjeseci...

                        Hvala unaprijed...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pretreniranost ili ?

                          Originally posted by xraven13
                          Evo nisam siguran što mi je točno jer nemam baš ove simptome nego neke druge pa ako bi netko mogao pomoći...

                          Nemam problema sa apetitom, ne osjećam gubitak snage itd., samo imam malo problema sa spavanjem ( i to tek 2 noći zapravo ).
                          Jučer sam se probudio oko 3 ujutro i osjećao sam mučninu. Nakon što sam pojeo nešto štapića i komadić jabuke, proradio mi je želudac i vratio sam se na spavanje.
                          E sad, osjetio sam podrhtavanje, bol u glavi i baš sam osjećao kako su mi živci u banani, ako razumijete na što mislim... Također sam osjetio bol u lijevoj nozi i malo malo sam imao tik u određenom dijelu tijela... Mislim da sam imao i groznicu...

                          Dal bi to mogao biti simptom pretreniranosti ? Imao sam i prije kao mali sličan problem ( iako sa malo jačim efektom ), ali tada to nije bilo od vježbanja nego od općenite iscrpljenosti, premalo sam se odmarao, a stalno sam se bavio nekom aktivnošću.. Doktori nisu imali pojma što mi je, ali za nekih tjedan dana su mi prošli jači simptomi, a slabiji su nestali za par mjeseci...

                          Hvala unaprijed...
                          stari da tebe nebu herc drapil.... ,ma ne izgleda ko pretreniranost,da se nisi mozda samo taj dan malo vise isforsirao,a nisi dobro jeo....???
                          Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Konstantno umoran, manjak motivacije... Pretreniranost ili ?

                            Pa mislim da sam jeo ok.

                            Što se tiče treninga evo kako je izgledao otprilike :

                            - 3 serije zgibova sa 8 ponavljanja, zadnja serija je bila drop serija sastavljena od 3 serije
                            - 3 serije pull-downa , sve isto kao gore
                            - 3 serije sjedećeg row-a
                            - 1 serija jednoručni biceps curl 10 ponavljanja za svaku ruku + 2 ponavljanja hammer curl na kraju za svaku ruku , 1 serija drop biceps curl ( serije jedne za drugom ), 1 serija drop hammer curl, 1 serija drop biceps curl
                            - 2 serije concentration curla na nozi
                            - 3 serije preacher curl sa oko 5-6 ponavljanja jer sam bio na isteku snage

                            Još sam ubacio 2 serije za podlakticu po nekih 30 sekundi....

                            I svejedno ništa od upale....

                            Zadnjih par treninga sam počeo ubacivat te drop serije jer stvarno pogodim jako dobro mišić sa time....

                            Inače treniram 4 puta tjedno sa utezima i 2 puta tjedno kardio, srijedom još radim trbušnjake, a nedjeljom samo trbušnjake.

                            Prehrana :

                            Visina 173cm, 71.5 kg

                            100g zobi - 341 kcal, 12.5g P, 57g UH, 7g M
                            60g wheya - 276 kcal, 48g P, 4.8g UH, 4.8g M
                            125g riža - 434 kcal, 9.6g P, 96g UH, 1.2g M
                            400g pileći medaljoni - 1008 kcal, 87.6g P, 31.2g UH, 59.2g M ( za ovo nisam sto posto siguran, uzeo sam vrijednosti od fried chicken, breast, meat and sking with breading ( kod mene nema kožice, al ok ) )
                            250g posni sir - 195 kcal, 31g P, 7.5g UH, 4.5g M
                            + kikiriki ( 10-ak komada ), vitamini, omega, C itd.

                            UKUPNO : 2254 kcal, 188.7g P, 196.5 UH, 76.7 M

                            40% P, 42% uh, 18% M

                            Ispada da uzimam nekih 2.5g P po kg-u.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Konstantno umoran, manjak motivacije...Pretreniranost ili ?

                              Mogao bi biti zamor živčanog sustava. Pretpostavljam da znaš da drop serije jako gaze mišiće i da im treba više vremena za oporavak i rast. Ja bi povećao unos hrane, i ne zaboravi piti puno tekućine.
                              I ne znam zašto se svi toliko boje ubacit nekoliko dana odmora kad sumnjaju na pretreniranost
                              Željezo mi je u krvi!

                              Comment

                              Working...
                              X