Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

    Često tu vidim da ekipa spominje predzamor. Ne razumijem to baš do kraja.
    Molio bi iskusniju ekipu da malo pojasni sam smisao predzamor rutine? Koji je smisao? I ako možete navesti primjere za pojedinu mišićnu skupinu?
    Hvala

  • #2
    Re: Predzamor

    Izolacijska vježba prije compound vježbe, omogučuje ti da ciljani mišić prvi otkaže. Npr., kod bencha sudjeluju prsa, prednje rame i triceps. Napraviš prije toga razvlačenje i prilikom benchanja ti prva otkažu prsa, a ne recimo triceps.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Predzamor

      ja npr za prsa radim cross pre exhaust
      sa manjim kilazama 4-5 serija
      tek da se osjeti onaj pump
      tek onda poslije toga compoud
      Originally posted by servantess
      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

      Comment


      • #4
        Re: Predzamor

        A da li mi to utječe na performansu te compound vježbe? Da li ću dizati manje težine nakon predzamora?

        Comment


        • #5
          Re: Predzamor

          Originally posted by Sandokan
          A da li mi to utječe na performansu te compound vježbe? Da li ću dizati manje težine nakon predzamora?
          minimalno
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Predzamor

            Originally posted by Sandokan
            A da li mi to utječe na performansu te compound vježbe? Da li ću dizati manje težine nakon predzamora?
            zdravorazumski zasto bi ti to bilo bitno osim ako ne treniras za snagu? tebi je cilj izgraditi i pogoditi ciljani misic a ne dizat vise kila na bencu ili?

            Comment


            • #7
              Re: Predzamor



              Dakle, ova vježba predzamora je da prvo otkaže zadnje rame? Ispravite me ako griješim?

              Comment


              • #8
                Re: Predzamor

                Originally posted by Songoku
                Originally posted by Sandokan
                A da li mi to utječe na performansu te compound vježbe? Da li ću dizati manje težine nakon predzamora?
                zdravorazumski zasto bi ti to bilo bitno osim ako ne treniras za snagu? tebi je cilj izgraditi i pogoditi ciljani misic a ne dizat vise kila na bencu ili?
                Pa kaj će ekipa u teretani reći!

                Kakva će ti biti performansa na prvoj sljedećoj vježbi ovisi o intenzitetu kojim ćeš odraditi tu izolaciju. Dakle, to može biti par serija "upumpavanja" kao što radi Mario, da osjeti mišić, ili možeš do otkaza.

                Prije čega bi radio face pull? Veslanja?
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #9
                  Re: Predzamor

                  Originally posted by PatrickStar
                  Prije čega bi radio face pull? Veslanja?
                  Veslanje ili Shoulder press

                  @Sangoku....slažeš li se da je napredak s težinama na pojedinoj vježbi u korelaciji s napretkom u mišićnoj masi skupine koju pogađaš tom vježbom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Predzamor

                    girodna je imao drukcije teorije zasto misic raste
                    neovisno o dizanju tezina kroz svaki trening
                    bitno je da se unisti vlakno
                    hoces li ga sada ti sokirati i navesti ga na rast preko 20 serija od 5 ponavljanja ili 5 serija sa krkanskim kilazama od 8 ponavljanja
                    ili ces raditi 100 ponavljanja 3 serije
                    zavisi kako kome pogadja
                    bodybuilding je takav sport u kojem je sve individualno
                    netko ce vise rasti prsima radeci sami bench (mind muscle konekcija)
                    a netko ce vise rasti sa dumpbell pressom
                    tako da se nikad ne zna
                    moj savjet ti je da pokusas i vidis sta ti bolje godi
                    Originally posted by servantess
                    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                    Comment


                    • #11
                      Re: Predzamor

                      @Mario de mi reci koje još koristiš vježbe predzamora po mišićnim skupinama ako ti nije problem

                      Comment


                      • #12
                        Re: Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

                        koristio sam predzamor u 3ima skupinama samo da razbijem rutinu treninga

                        prsa (predzamor da se iskljuci koristenje tricepsa u vecoj mjeri)
                        za prsa sam koristio 3 serije niskih kilaza u crossu samo da dobijem pump u prsima
                        30 sec odmora izmedju serije
                        tih 30 sec odmora bi samo flexao da dolazi jos vise krvi u prsa
                        onda bi nakon toga napravio minutu odmora nakon cega bi presao na dumpbell press sa vecim kilazama

                        ledja (predzamor da se iskljuci koristenje podlaktice i bicepsa u vecoj mjeri)
                        a za ledja sam koristio isto dosta niske kilaze u veslanju 5 sekundi sam zadrzavao npr 40kg staticno i onda polako vracao... 12 ponavljanja 3 serije
                        a nekad sam znao isto pull downs sa ukocenim rukama
                        3 serije isto tako sa oko 60% - 50% 1MR

                        noge > prednja ekstenzija sa niskim kilazama 12-15 ponavljanja 3 serije
                        nakon cega bi radio prednji cucanj u kombinaciji sa hackom u supersetu (2 superserije)

                        ali ovo jednom mozda u mjesec dana uradim cisto da razbijem rutinu treninga
                        nekad dodam drop burn setove itd... zavisi kako kada mi se dadne
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment


                        • #13
                          Re: Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

                          Hvala ti puno Mario

                          Mada mi i dalje nije do kraja jasno zašto je bitno da ti prsa otkažu prije tricepsa (primjer crossa prije benča)? Što s tim dobivam?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

                            Ako će ti u benchu otkazati triceps prije prsa, onda ti je bench vježba za triceps a ne za prsa! Otkazivanjem pomoćnog mišića onemogućuje se maksimalna stimulacija ciljanog mišića.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Predzamor - Koji je smisao? navesti primjere...

                              Originally posted by PatrickStar
                              Ako će ti u benchu otkazati triceps prije prsa, onda ti je bench vježba za triceps a ne za prsa! Otkazivanjem pomoćnog mišića onemogućuje se maksimalna stimulacija ciljanog mišića.
                              Tako reci druže
                              Hvala

                              Comment

                              Working...
                              X