Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bolovi u nogama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bolovi u nogama

    Slucaj 1: Bol u potkoljenici
    Znaci desilo se dok sam trenirao ledja upravo vjezba (Seated Cable Rows) odjednom sam dobio neku vrstu bola (kao grc) u predjelu potkoljenicu na desnu nogu (Slika dole ono crveno oznaceno na sliku!!). Bol je bio takav da sam morao udarit u predjelu lista da bi prestao i prestao je. Kad smo poceli u skolu na Sportski cas trebali smo trcat, dok sam trcao nisam osecao nesta jako bolno u tom predjelu gde sam dobio taj bol(grc) ali kad prekinem sa trcanje e onda sledi bol, nemogu da opisem bol ali bitno bilo je bola u tom predjelu i polako taj bol je nestao i za jedno (otprilike) 1h kao nista da mi nije bilo. Evo proslo je (mozda vise od 1mjesec) i sad kad trcamo u skoli ne osjecam bol (mislim da je proslo). Nisam bio kod lekara ali mnogo ljudi kazu mi da je to valjda bio grc i zato sam nakon toga imao problema. Sta vi mislite? Imate li takvo neko iskustvo??
    Slika:
    I62PPEj.jpg


    Slucaj 2: Bol u nadkoljenicu
    To gore je bilo ali ovaj bol i trenutno osjecam. Desilo se tako jedan drug me pozvao kod sebe da mu pokazem neke vjezbe za nogo (ima covjek sipku i neke bucice). Pokazao mi je kako radi cucnjeve i za malo nisam pao u nesvjest, totalno pogresno. Pokazao hiljadu puta ali izgleda da ima neki problem u ledjima i nemoze da to radi pa probao sam neke druge varijante cucnjeva, konkretnu ovu sam probao da mu pokazem:
    283_2.jpg

    I ja ovaj nacin nikad nisam radio, sipka je bila pa skoro prazna e kad sam cucnuo (izgleda da nisam zapazio bas formu i pravac stopala) na levu nadkoljenicu osjetio sam neki bol tacnije u kuk-a ali nisam obratio paznju i to je bilo samo 1 ponavlanje i prekratio sam radi to sto sam osjetio bola. Ali kad sam se vratio kuci posle neki dan kad sam napravio ovu formu:
    SideLunge.jpg

    Osjetio sam bol, tacno ovdje:
    TFL.png

    gde crvena linija pokazuje. I sad kad napravavim neku takvu slicnu formu osjecam bol kao sto je prikazano na sliku. Kad zelim da se istegnem u stranu (za noge) opet tu bol osjecam tamo (znaci nije ni prednji ni zadnji dio nogu nego nadvoresni tj stranicno). Znaci pojavi se bol samo kad mi noga dodje u takav polozaj (sliku gore) ali inace dok sedem, hodam, pravilno izvodim cucneve, trcim ne osjecam nikakvu bol. Trenutno ne idem u Gym ali sad skoro kad opet pocnem videcu na druge vjezbe za noge dali ima neku pojavu bola. Sta vi mislite sta moze da bude ovo? Nesto opasno ili mozda zato sto prvi put izvodi vjezbu??

    Hvala vam unaprjed!
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: Bolovi u nogama

    lijepo sroceno

    Comment

    Working...
    X