Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u zglobu šake - DESNA RUKA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u zglobu šake - DESNA RUKA

    Ovo je to mjesto dje boli
    2015-07-10_18-20-21_351.jpg
    2015-07-10_18-20-28_970.jpg
    Last edited by dejan47; 16-05-17, 21:07.
    stara skola kreka rokanje apoteka

  • #2
    Re: Bol u zglobu šake - DESNA RUKA

    EDIT:

    Danas sam odradio zgibove NEUTRALNE , i vrhunski je proslo bez ikakve boli ( FORMA je takoder vrlo dobra full ekstenzija i podizanje do prsa ).Dok na ostala 2 hvata podhvatom i nadhvatom kad je zglob u kutu odredenom nije moguce ponavljanje napravit.Znaci cim se zglob zakrene ,SAMI zglob sake naide bol kratka i plitka kao da je na kozi
    stara skola kreka rokanje apoteka

    Comment


    • #3
      Re: Bol u zglobu šake - DESNA RUKA

      Tvoj opis problema i boli je tipican je za tendonitis, upalu tetive. Najcesce nastaje kao posljedica forsiranih opterecenja koji neminovno dovode do torzije zgloba sto se u prvom planu negativno odrazava na tetive. U diferencijalnoj dijagnozi se moze navesti syndroma canalis carpalis i kidanje ligamenata koje se ocituje kao uganuce zgloba. Navedeni sindrom nastaje kao posljedica neuralgija koje su izazvane prevelikim opterecenjima, sto nije bezazlen problem.

      Iz iskustva mogu reci da to nije nimalo ugodna stvar, a ovisno o stupnju povrede spontana regeneracija moze trajati mjesecima. Ja sam imao problem na suprotnoj strani sake (DeQuervainova upala tetive) i proslo je skoro pola godine dok me bol nije u potpunosti napustila. Ono sto ti mozes da uradis jeste da izbjegavas sve vjezbe koje izazivaju bol, te da pri tome imobiliziras zglob steznicima. Najcesca vjezba koja dovodi do ovog problema su pregibi sipkom (naglasak na EZ sipku), tako da izbjegavaj pregibe ili jednostavno spusti tezinu do nivoa koji tebi odgovara.

      Izbjegavaj push vjezbe. Sklekovi su izuzetak. Mozes ih raditi na sakama, jer na taj nacin optimalno usmjeravas silu i ne bi trebao osjetiti bol.
      Last edited by Argentum; 11-07-15, 01:02.

      Comment


      • #4
        Re: Bol u zglobu šake - DESNA RUKA

        Hvala na odgovoru, ma i ocekivao sam da to nece brzo proci iako ima nade u meni da hoce.Dali si ti od doktora dobio terapiju ili slicno ?.Jer po ovom vec znam postupke doci cu k doktoru, i slikat cu.Nakon toga cu cekati debela 2 mjeseca ortopeda da dobijem termin.Vijezbat ne planiram odustati uopce vec sam nastaviti uz minimalno koristenje desne ruke i prebacit na donji dio tjela terninge 2 tjedna.Ma opcenito imam jako tanke zglobove 17cm nepunih i dosta krhke zglobove.Da stvar bude bolja redovito odvjezbam zglobove i podlakticu , cisto da kosti razgibam.I danas me boli , ali kad tipkam na tipkovnici i slicno nista ne osjetim i kod nekih ponavlljanih radnji npr tocit kavu iz dezvice mi vec predstavlja problem jer moram savinut ruku.Danasnja bol je kao kad se slomi ruka i skines gips s nje nakon 2-3 tjedna ostane ukocena kost ,takav osjecaj je danas kao da pokusava srasti.Usput i sklek bilo koji osim na sakama mi je takoder problem osim ako vecinu snage ne stavim na ljevu ruku onda se moze odradit mini serija.Cak stovise i na sakama mi je otezano radit najgore kad se odgurujem gore.
        stara skola kreka rokanje apoteka

        Comment

        Working...
        X