Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u ramenu, dok radim prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: ramena ozljeda...ne znam kako bi to rjesio molim vas pomoc

    problem je u tome što u našem zdravstvu procedura za dobiti ultrazvuk ramena traje predugo kao i za sve druge specijalističke preglede. ljudi tu gube potpuno volju za odlazak kod doktora. koliko sam samo vidio ovakvih pitanja na forumu a nitko neće kod doktora...

    Comment


    • #17
      Re: ramena ozljeda...ne znam kako bi to rjesio molim vas pomoc

      to je istina, dok sam iso slikat kuk to je bila živa procedura 4 dana sam ganjo prvo sve papire pa slikanje pa čekanje pa dijagnoza živi užas. Ma nama treba svaki mjesec jedna fina masaža kod neke zgodne maserke

      Comment


      • #18
        Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

        eeeh ta ramena...opet ja...

        pazite, ima neko vrijeme prilikom potisaka za prsa, pec dec, pa cak i fly-evi, kao i push down..prave mi probleme,...bol se javlja negdje u zadnjem ramenu, ne mogu dacno da definisem,..rekao bi u teresima..ne znam.

        Da je desno rame, znao bi sta je u pitanju, jer sam nejga zeznuo..ali nije uopse naprijed gdje me je bolilo, nego negdje pozadi. na kontrakosom benchu mi se do ne desava, najvise na kosom (bez obzira dal su bucke ili sipka),..a opet kod military press-a ne boli.

        Sumnjam da je do lose forme,...stavrno mislim da sam to prosao a najvise sam pomislio na to jer se bol javlja na obadvije strane. Juce kada sam radio zadnju vjezbu za triceps (push down)..jedva sam odradio koliko je bolilo... sta bi moglo da bude.

        Jedan mi je covjek rekao da je u pitanje duga tetiva bicepsa,...ili je ukljestena ili djelimicno raslojena, ine stabilizuje dovoljno rame ??? ...

        inace nema bolova, zagrijavanje obavezno, istezanje, forma ono sve ok...ali to me hebe...mada, ne javi se svaki put. Ako radim push down u pocetku bola nema,...ne znam, ali imam osjecaj da mi se pojavi kada pocnem da se premaram na treningu
        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

        http://www.staying-fit.net/

        Comment


        • #19
          Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

          Pozdrav.
          Registrira sam se samo radi ove teme, da pomognem ljudima. Ima sam isti problem (bol u desnom ramenu kad radim bench i propadanja) i rješi se vrlo jednostavno, u par miseci.
          Znači, u većini slučajeva bol u ramenu se događa iz razloga što je prednji deltoid (i srednji) mnogo razvijeniji od zadnjeg, jer ga se koristi u mnogo vježbi dok zadnji često zanemarujemo. Iz ovog razloga, a i iz razloga što ih ne treniramo dolazi do ozljede rotatora ramena (ratator cuff).

          1) Jako je bitno dobro se zagrijati prije svakog treninga.
          2) Ispočetka bar 3 puta tjedno raditi vježbe za rotator cuff. Ja sam ih radio prije treninga prsa, na dan odmora i na dan treninga ramena.

          Bol je nestala skroz nakon negdi 3 miseca (ne znam točno). Danas isto radim po jednu vježbu za rotatore prije prsa i dobro ih odradim kad radim ramena.
          Sritno. Malo guglajte za vježbe za rotatore a evo vam i jedan dobar link:

          http://www.t-nation.com/free_online_...F598A-hg.hydra

          Comment


          • #20
            Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

            Pozzz
            mislim da je ovo ista stvar, nadam se da ce pomoci

            http://www.building-body.com/kada-bench ... tican.html

            Comment


            • #21
              Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

              ima jedna vjezba koju bi svakako trebalo zaobilazit ako imate problema sa ramenima ili ako se lako povredite, a to je rameni potisak na smith sparavi iza glave, tu su ruke u totalno u neprirodnom polozaju i ako si jos opteretite moze lako doc do povrede
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #22
                Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

                Prije sad ce 2 mjeseca bio sam s frendovima na nogometu..i nekak sam pao i docekao se na ruke i od tad me boli ljevo rame odozada...prvo sam mislio da to nije nista nastavio sam intezivno trenirati i sve ali ta bol nije prestajala..uzeo sam pauzu od tjedan dana i kada sam poceo trenirati bol se opet pojavila...uzeo sam pauzu jos tjedan dana i naravno kada sam poceo trenirati opet se pojavila bol otisao sam doktorici i rekla mi je da sam istegao ligament rekla mi je kako da ga ljecim i evo ljecim ga vec 2 tjedna ali i dalje osjecam da mi ljevo rame nije fleksibilno kao desno...u ponedjeljak planiram poceti vjezbati ali ako ce se bol opet pojaviti sta da radim?!??

                Comment


                • #23
                  Re: Bol u ramenu, dok radim prsa

                  ali ta bol mi nije samo kod bencha nego kod svake vjezbe!!

                  Comment

                  Working...
                  X