Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izbočina od 3cm ispod lakta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izbočina od 3cm ispod lakta

    Bok, nov sam ovdje al uglavnom imam pitanje jedno.

    Evo idem vec 2mj u teretanu redovito. ( Pon, Sri, Cet, Sub ).

    Radim sve normalno i s nicim nemam problema osim s ljevom rukom ( Desnjak sam ).
    Imam neku laganu izbocinu 3cm ispod lakta koja se najvise vidi kad izpruzim ruku, i to samo na ljevoj ruci,. Kad pruzim ruku krcne mi kost i dok radim u teretani dosta mi smeta..

    i evo nakon 2mj rezultati su odlicni ( Koristim Pro Whey i pazim na prehranu ) ali sam primjetio da mi je desni biceps dosta veci, jaci i cvrsci od ljevog, kad radim ruke najvise radim sa Z-Sipkom za balansu ali opet mi ljeva ruke napreduje, radim naravno s istom kilazom ko na desnoj. Evo slika jedna da vidi te od prilike gdje se nalazi ta izbocina.

    http://img204.imageshack.us/i/dsc00038zr.jpg/

    Sad neznam sta da radim s time, da li je to neki veci problem oculi poc posjetit fizioterapeuta ili sta, imate li vi kakve prijedloge?

    Hvala unaprijed !

  • #2
    Re: Problem s laktom..

    Originally posted by Filaaaa
    Bok, nov sam ovdje al uglavnom imam pitanje jedno.
    Evo idem vec 2mj u teretanu redovito. ( Pon, Sri, Cet, Sub ).
    Radim sve normalno i s nicim nemam problema osim s ljevom rukom ( Desnjak sam ).
    Imam neku laganu izbocinu 3cm ispod lakta koja se najvise vidi kad izpruzim ruku, i to samo na ljevoj ruci,. Kad pruzim ruku krcne mi kost i dok radim u teretani dosta mi smeta.. i evo nakon 2mj rezultati su odlicni ( Koristim Pro Whey i pazim na prehranu ) ali sam primjetio da mi je desni biceps dosta veci, jaci i cvrsci od ljevog, kad radim ruke najvise radim sa Z-Sipkom za balansu ali opet mi ljeva ruke napreduje, radim naravno s istom kilazom ko na desnoj. Evo slika jedna da vidi te od prilike gdje se nalazi ta izbocina.

    http://img204.imageshack.us/i/dsc00038zr.jpg/

    Znam da svi imamo neku laganu izbocinu kad pruzimo lakat al ova je stvarno dosta veca nevidi se toliko na slici. I razmisljam si stalno da ce mi desna ruka doc ogromna a ljeva da ce ostat uvijek ista, ( a s obje ruke radim bucice od 10kg samo jbg ljeva dosta slabija )....

    Sad neznam sta da radim s time, da li je to neki veci problem oculi poc posjetit fizioterapeuta ili sta, imate li vi kakve prijedloge?

    Hvala unaprijed !

    Comment


    • #3
      Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

      ja tu baš ne vidim nikaku izbočinu... ono što si označio je mišić i to bi svako tako trebao imat... no ako to baš jest neka izbočina koja se može napipat onda ti to neki doktor treba vidit i to se operiria, fizioterapeuti se s tim ne bave.. izbočina može biti ako je mekša lipom, ako je tvrđa onda koštano izbočenje koje se prikaže RTG-om, ili se radi o burzitisu ili se radi o nekom čvoriću reumatskog porijekla... uglavnom neki doktor bi to trebao razgraničit... a ovo što si na slici prikazao ja vidim samo normalnu izbočinu od mišića, ništa drugo..
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #4
        Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

        A ugl izbocina je osjeti se da je kost ili krivo zarasla ili nesto, i kako mislis to operirat? sto ce mi lomit ruku onda?

        Comment


        • #5
          Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

          Originally posted by Filaaaa
          A ugl izbocina je osjeti se da je kost ili krivo zarasla ili nesto, i kako mislis to operirat? sto ce mi lomit ruku onda?
          odakle mogu znati šta bi ti radili kad ne znam što je u pitanju.. nije to baš tako jednostavno kako si ti zamislio, pa da će ti neko preko foruma moći odgovorit što je to.. moraš otić da ti to pogledaju da vide jel to normalno izbočenje kosti ili čega već ili je nešto patološko.. ako se utvrdi da je to stvarno neko patološko izbočenje slijedi obrada po kojoj se može postavit dijagnoza... glupo je da te sad bespotrebno plašim s tim što bi sve moglo biti... u RH svi imaju zdravstveno i ne znam zašto se tim ne koriste već radije traže rješenje po forumima, a zna se da tako niko nikad nije riješio svoj problem
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #6
            Izbočina od 3cm ispod lakta

            Sad neznam sta da radim s time, da li je to neki veci problem oculi poc posjetit fizioterapeuta ili sta, imate li vi kakve prijedloge?
            Nije li to tetiva "iskočila" od podicanja utega (čitaj od tereta) ?

            Ja imam sličan problem, ali u zglobu desne ruke. Razpitao samse i saznao da je to tetiva koja je "iskočila" i sada izgleda kao izbočina.


            Dali te boli pritiskom na tu izbočinu?
            ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

            Comment


            • #7
              Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

              meni isto tako izgleda al meni je to misica ne kost

              Comment


              • #8
                Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

                Najbolje ti je otic u doktora i vidit sta je.. mogu ti ovde ljudi napisat tone stranice sta ti je a da nije nista od toga.. ja iskreno nevidim nikakvu izbocinu jer kako si opisao mislio sam da ce to bit ka hematom nesto..

                Comment


                • #9
                  Izbočina od 3cm ispod lakta

                  mislio sam da ce to bit ka hematom nesto..
                  Hematon se dobije od udarca, a on nigdje nije naveo da ga je nešto udarilo
                  ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

                    Originally posted by Edigs
                    mislio sam da ce to bit ka hematom nesto..
                    Hematon se dobije od udarca, a on nigdje nije naveo da ga je nešto udarilo
                    slazem se al nisi me razumija.. ja sam napisa da kad san cita da je izbocina ocekiva san je veliku ka hematom a ne da je on dobija hematom

                    Comment


                    • #11
                      Re: Izbočina od 3cm ispod lakta

                      Odi kod doktora i napravi RTG ruke i onda možeš znati šta je.

                      Comment


                      • #12
                        Izbočina od 3cm ispod lakta

                        Ako je kost u pitanju ona će to pokazati RTG snimak, a ako je mišić mora na magnetsku
                        ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

                        Comment

                        Working...
                        X