Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bole me prepone...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bole me prepone...

    Dakle,

    nakon treninga često osjećam bol i zatezanje u preponama, desnoj češće.
    Nebitno je li u pitanju bilo trčanje, 6-7 km brzog hodanja, teretana ili vježbe kod kuće.
    Taj mi je problem počeo nakon doba dugog mirovanja i ležanja. Nakon toga sam počela sa laganim vježbama, ali tu je i ta bol počela. Kao da su mi se "skratile" tetive, jer više ne mogu ni raširiti noge kao prije , a bol je poprilično oštra, pa mi smanjuje i pokretljivost.

    Teta je fizioterapeut, ne zna zašto. Doktor opće prakse također.
    Istegnem se redovito, iako bi to moglo još redovitije. Taj dio nekako uvijek zanemarim i skratim.

    Zna li tko u čemu je problem?

  • #2
    Re: Bole me prepone...

    Originally posted by TunaOdStuke
    Dakle,

    nakon treninga često osjećam bol i zatezanje u preponama, desnoj češće.
    Nebitno je li u pitanju bilo trčanje, 6-7 km brzog hodanja, teretana ili vježbe kod kuće.
    Taj mi je problem počeo nakon doba dugog mirovanja i ležanja. Nakon toga sam počela sa laganim vježbama, ali tu je i ta bol počela. Kao da su mi se "skratile" tetive, jer više ne mogu ni raširiti noge kao prije , a bol je poprilično oštra, pa mi smanjuje i pokretljivost.

    Teta je fizioterapeut, ne zna zašto. Doktor opće prakse također.
    Istegnem se redovito, iako bi to moglo još redovitije. Taj dio nekako uvijek zanemarim i skratim.

    Zna li tko u čemu je problem?
    Upravo u tome!
    Mozda je i nesto ozbiljnije, no ako niti fizioterapeut a niti doktor opce prakse neznaju, ovo je najvise sto ti mogu reci...
    Probaj pronaci kakav konkretan program istezanja (narocito nogu) za prije i poslije treninga.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #3
      Re: Bole me prepone...

      Vjerojatno. Čula sam neku teoriju da se od dugotrajnog ležanja tetive doista "skrate" i postanu manje elastične. Probam mjesec-dva s nekim laganijim strechingom (jer boli i tad), pa javim ima li rezultata...

      Comment


      • #4
        Re: Bole me prepone...

        Originally posted by TunaOdStuke
        Vjerojatno. Čula sam neku teoriju da se od dugotrajnog ležanja tetive doista "skrate" i postanu manje elastične. Probam mjesec-dva s nekim laganijim strechingom (jer boli i tad), pa javim ima li rezultata...
        Istezanju bi se kazu trebalo posvetiti jednako vremena kao i treningu. Znaci kod zagrijavanja ubaci osnovne vjezbe istezanja i nakon treninga uzmi barem 10minuta za posteno istezanje. Nemozes se "preistegnut". Jedino ako radis nesto neprirodno, a to streching nikako nije...
        btw. dali se redovito zagrijavas prije vjezbanja?
        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
        Napreduje se... Avatar^^

        Comment


        • #5
          Re: Bole me prepone...

          Kratko zagrijavanje redovito, onda radim neke vježbice cca 35 min, pa 20-ak min stepera, pa cca 5 min istezanja.

          Comment


          • #6
            Re: Bole me prepone...

            Ubaci još istezanje u jutro, nakon ustajanja i prije spavanja. Također, ako i kroz dan uhvatiš vremena.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment

            Working...
            X