Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u desnom donjem dijelu leđa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u desnom donjem dijelu leđa

    Bol se pojavila prije 2 tjedan kada sam odrađivao mrtvo dizanje . Dan nakon pojave boli sam otišao kod svoga liječnika koji mi je prepisao analgetike i Lubreta kremu te me je redirektirao na odjel ortopedije na pregled . Na ortopediji mi je liječnik rekao da ozlijeda nije ozbiljna te da obustavim vježbanje narednih 7-10 dana . Naravno , dobroga liječnika sam poslušao . Nakon 10 dana izbjegavanja vježbe jučer sam počeo raditi trening leđa . Namjerno sam izbjegavao mrtva dizanja , good morning itd . Već sam krenio raditi veslanja jednom rukom (u pretkolonu i stojeća) i to sa ni manje niti više nego 10 kg . Prije početka ozbiljnoga treninga odradio oko 20-25 ponavljanja sa 5 kg radi zagrijavanja kako bih izbjegao ozlijedu . Tijekom odmora između serija jednoručnoga stojećega veslanja bučicom sagnio sam se podići bučicu te sam prilikom saginjanja ponovno osjetio bol u donjem dijelu leđa , odmah sam prekinuo trening i uzeo analegetike a bol je nestala nakon par sati .

    Sada mi nije jasno zašto se bol ponovno pojavila jer sam napravio zagrijavanja i pravilno izvodio sve vježbe .

  • #2
    Re: Bol u desnom donjem dijelu leđa .

    i ja sam imao takvu situaciju, također nakon nepravilno odrađenog mrtvog dizanja, ono što je meni pomoglo je par razgibavanja tokom dana i puno kretanja.

    Comment


    • #3
      Re: Bol u desnom donjem dijelu leđa .

      ja sam imao isti problem al ja se nisam mogao pomaket sedmicu samo sam lezao prestao sam sa vjezbanjem 2 mj.a doktori mi nisu nista rekli sliko i kicmu nista nema!!jedino su mi rekla da mi neki prsljenovi nisi srasli pa neznam jel ko ima sta za porucit??inace opet sam poceo sa vjezbanjem??mozda je zbog toga sto vjezbam kod kuce pa nemame ko nadgledat!!neznam sad sta vi mislite??

      Comment


      • #4
        Re: Bol u desnom donjem dijelu leđa

        jel bi mi itko znao rec dal smijem s ovim nalazom i dalje vjezbat i kako? hvala


        "Na snimkama L-S kraljeznice u standardnim projekcijama reducirana fizioloska lordoza.
        Suzenje L5-S1 iv. prostora izrazitije dorzalno, uz blagu subhondralnu sklerozu pokrovnih ploha. Sirina ostalih iv. prostora je u granicama normale. Dorzopozicija trupa L3 prema L4 i L4 prema prema L5 za oko 1-2mm. Visina trupova je očuvana. Mineralizacija je u granicama normale. Blaga jukstaartikularna skleroza apofizarnih zglobova. Blaga jukstaartikularna skleroza SI zglobova.

        Na FSLK pri reklinaciji gubitka gibljivosti na L5-S1 i ocuvana gibljivost na ostalim segmentima, no uz dorzopoziciju trupova L1 prema L2 i L2 prema L3 za oko 2-3mm i trupova L3 prema L4 i L4 prema L5 za oko 2 mm. Pri inklinaciji vidljiv gubitak gibljivosti, uz ostatnu dorzopoziciju trupa L4 prema L5 za oko 1-2mm."

        Comment


        • #5
          Re: Bol u desnom donjem dijelu leđa

          I ja se borim s istom ozljednom kod mrtvog dizanja. Zabolilo je u leđima toliko da nisam prva dva dana mogao obući tenisice a da prvo ne legnem na krevet... i nije bila neka ekstremna težina 105kg s time da sam imao i pojas.
          Originally posted by Jasper
          Bol se pojavila prije 2 tjedan kada sam odrađivao mrtvo dizanje . Dan nakon pojave boli sam otišao kod svoga liječnika koji mi je prepisao analgetike i Lubreta kremu te me je redirektirao na odjel ortopedije na pregled . Na ortopediji mi je liječnik rekao da ozlijeda nije ozbiljna te da obustavim vježbanje narednih 7-10 dana . Naravno , dobroga liječnika sam poslušao . Nakon 10 dana izbjegavanja vježbe jučer sam počeo raditi trening leđa . Namjerno sam izbjegavao mrtva dizanja , good morning itd . Već sam krenio raditi veslanja jednom rukom (u pretkolonu i stojeća) i to sa ni manje niti više nego 10 kg . Prije početka ozbiljnoga treninga odradio oko 20-25 ponavljanja sa 5 kg radi zagrijavanja kako bih izbjegao ozlijedu . Tijekom odmora između serija jednoručnoga stojećega veslanja bučicom sagnio sam se podići bučicu te sam prilikom saginjanja ponovno osjetio bol u donjem dijelu leđa , odmah sam prekinuo trening i uzeo analegetike a bol je nestala nakon par sati .

          Sada mi nije jasno zašto se bol ponovno pojavila jer sam napravio zagrijavanja i pravilno izvodio sve vježbe .

          Comment


          • #6
            Re: Bol u desnom donjem dijelu leđa

            Originally posted by ando
            jel bi mi itko znao rec dal smijem s ovim nalazom i dalje vjezbat i kako?
            s tim nalazom smiješ vježbat bez ograničenja... bitno da vježbe izvodiš pravilno... na netu imaš i vježbe za pravilno držanje i razgibavanje pa i njih radi...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment

            Working...
            X