Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

    Znaci jucer sam se malo rekreirao u slucajno sam krivo ugazio s lijevim gleznjem nije me toliko bolilo ,ali je boljelo.Nastavio sam hodat nekih 1.5 km i danas se budim glezanj se skroz otekao ne mogu stati na njega vucem nogu po kuci koliko boli. Noga mi treba ozdraviti do sljedeceg vikenda sad koja je najbolja preporuka za brze zacijeljenje ,masaza ,topli/hladni oblozi ili samo mirovanje ?
    Arena

  • #2
    Re: Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/147/1/

    pročitaj si i prvu stranicu, ja sam ti navela onu gdje piše šta učiniti ako uganeš gležanj
    To enjoy freedom we have to control ourselves

    Comment


    • #3
      Re: Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

      Hvala :techie-studyingbrown:
      Arena

      Comment


      • #4
        Re: Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

        Evo, Sandra ti je super poslala!

        U početku obavezno mirovanje i led! Nema ništa bez riže, he he- R(rest).I(ice).C(compression).E(elevation).

        Čim se zglob malo oporavi, odmah na razgibavanje- možeš uzeti loptu, staviš ju na pod sjedeš na stolicu, postaviti ozlijeđeno stopalo na nju i radiš kretnje: naprijed-nazad, lijevo-desno i ukrug. Stopalo mora biti cijelo vrijeme priljubljeno na podlogu lopte, znači ne ga odizati.

        Što se propriocepcije tiče na onoj balansnoj dasci, ako nije jaka ozljeda, onda nije nužno (naravno, nije ni na odmet). Bitno je da sve dobro razgibaš.

        Comment


        • #5
          Re: Uganut glezanj-najbolji oporavak ?

          pu uganuh i ja levi zglob na levoj nozi danas na basketu...osetio sam bol nakon sto sam nezgodno stao i uvrnuo zglob, nisam mogao normalno hodati sledecih 60ak sekundi ali sam nastavio da igram i bol je nestala...kada sam dosao kuci zglob je dosta otekao, mogu nogu da pomeram i da hodam, malo me zaboli kada pomeram stopalo u krug...
          ja lecim tako sto stavljam led i mazem deep relief mast.

          da sam odmah nakon povrede stavljao led da li bi mi onda otekao zglob? posto izgleda sada nema toliko efekta nakon sto je otekao

          Comment

          Working...
          X