Announcement

Collapse
No announcement yet.

Squat - bolovi iza koljena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Squat - bolovi iza koljena

    Kad radim Squat imam bolove u ovom predjelu (zaokruženo na slici), koljeno me ne boli već ovaj stražnji dio di su ti ligamenti ili što već. Vježbu pravilno radim i dobro se zagrijem prije, smješno mi je što sa kilažom koju sam danas dizao quadove jedva osjetim no zbog te glupe boli ne mogu pravilno odraditi seriju. Zna li netko kako to spriječiti / liječiti?


  • #2
    Re: Squat - bolovi iza koljena

    Vjerojatno kruta i nefleksibilna stražnja loža i listovi. Ujedno, kako stojiš s dubinom čučnja? Ako se teško spuštaš ispod paralele s ravnim leđima, to je još jedan znak krutosti.

    Foam rollanje (ili rollanje-masaža na običnoj PVC cijevi) i istezanje lože i listova će pomoći.

    Istezanje lože u good-morning poziciji - stavi praznu šipku ili štap na leđa kao kad radiš čučanj, i napravi pretklon sa ravnim leđima te zadrži donju poziciju 30tak sekundi.

    Istezanje listova - na stepenicama najjednostavnije.

    Comment


    • #3
      Re: Squat - bolovi iza koljena

      Kako izgledaju vježbe sa tim foam rollanjem? Kaj legnem na praznu cijev sa donjim dijelom leđa i rolam se gore dolje?

      Da samo napomenem, uz ove bolove uvijek me boli donji dio leđa kod čučnja i mrtvog...

      Što se tiče dubine čučnja idem ispod paralele, dalje ne mogu jer me stražnji dio koljena počne previše boljet.

      Comment


      • #4
        Re: Squat - bolovi iza koljena

        Bukvalno - da, legneš na cijev i rollaš se gore dolje po određenom mišiću, pa nakon 10tak "ponavljanja" prijeđeš na neko drugo mjesto. Postoje detalji kao što je držanje konstantnog pritiska na bolno mjesto kada ga nađeš, za takve stvari googleaj foam rolling tehnike.

        Comment


        • #5
          Re: Squat - bolovi iza koljena

          Moram se opet vratit na ovu temu...naime još uvijek me boli i morat ću uzeti tjedan dana pauze od teretane jer čim se približim paraleli ovo me počne ubijat. Zadnji put nisam ni sa praznom štangom mogao napraviti čučanj. Malo sam si pogledao taj stražnji dio koljena i izgleda da mi je nešto natečeno. Pod prstima se osjeća zadebljanje ali nije tvrdo već je mekano. Masiram si taj dio sa ledom jer ne znam kaj bi drugo...Jel moguče da mi se nekakva vodurina tamo nakupila ili sam možda istego / potrgo mišić?

          I da ovo je na oba koljena...

          Comment

          Working...
          X