Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bolovi u vratu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bolovi u vratu

    Pozdrav, pregeldao sam prvu stranicu u mislim da nema nijedne teme sa bolovima u vratu..
    Pa sam odlucio otvoriti jednu jer mi je vrat dosta izdužen, i pomaknut naprijed.
    Kada stojim uspravno izgledam zgrbljeno i vrat mi kao kod žirafe ide prema naprijed :S

    Jako često čujem škljocanje pri okretanju, i s rukom znam "istegnit" vrat, pa pukne par puta i onda manje boli kad okrećem..
    Ali mislim da to više nebi trebao radit jer ce mi se doslovno "izlizati" te kosti i zglobovi u vratu, šta već ima.

    Bol je stvarno jaka, kao da mi je uklješteno nešta, i čestim okretanjem vrata i pucanjem to se smanji na par sati pa onda opet to radim..

    Mislim da je to sve posljedica sjedenja za računalom, jer znam sjediti i do 10 h na dan (u pauzama).. Mislim da ce tako i ostati jer zarađujem novac na internetu tako da to moram shvatit ozbiljno i nema mi druge nego sjedit :S

    Dali zna neko vježbu kako da pomaknem taj vrat nazad i ispravim se, kako da sjedim dok sam za računalom, imam jako skupu i udobnu stolicu međutim izgleda da ne pomaže :S Ako ovako nastavim za 10tak godina cu bit ko djed od 70 :S

  • #2
    Re: Bolovi u vratu

    Wrestlers bridge ili hrvački most je dobra vježba baš za jačanje tog mišića koji tebi treba.

    Comment


    • #3
      Re: Bolovi u vratu

      Originally posted by Jole87
      Wrestlers bridge ili hrvački most je dobra vježba baš za jačanje tog mišića koji tebi treba.
      proyutubiro sam, i hvala ti puno
      mislim da bi mi ovo trebalo pomoći, jer taman taj dio (vrat i ispod vrata) je problem kod mene, a vidim da se ispravlja s ovom vježbom
      od danas krenem to prije spavanja i ujutro pa cu vidit jel šta pomaže..
      al ovo pucanje vrata je stvarno......... :O ne mogu prestat a kontam da to nikako nevalja :S

      Comment


      • #4
        Re: Bolovi u vratu

        Jbg. posao napravi svoje.

        Samo prvo dobro razgibaj i zagrij vrat prije te vježbe jer inače će biti još bolova. Ja osobno ubacim pred kraj svakog treninga 2 vježbice za vrat. Čisto da ga ne zapostavim.

        Comment


        • #5
          Re: Bolovi u vratu

          Originally posted by Jole87
          Jbg. posao napravi svoje.

          Samo prvo dobro razgibaj i zagrij vrat prije te vježbe jer inače će biti još bolova. Ja osobno ubacim pred kraj svakog treninga 2 vježbice za vrat. Čisto da ga ne zapostavim.
          auuuuuuuuuuuuuuu sad sam probao, boli ****** da ne mogu 2 sec se zadržat :S
          još cu vrat slomit :S moram poradit na tome

          Comment


          • #6
            Re: Bolovi u vratu

            Bolje ti je poslije dobrog treninga dok si još jako vruć i zagrijan to radit.. Probaj lagane kraće pokrete i onda u izdržaju 5-10 sec. Sretno!

            Comment


            • #7
              Re: Bolovi u vratu

              ne mogu ti se "izlizat" kosti i to kvrckanje nije opasno, ali je posljedica pogrbljenog vrata... najbolje rješenje podići monitor tako da kad radiš na računalu glava stalno stoji uspravno, a ako koristiš laptop onda koristi onaj stalak za laptope da postigneš isto...
              bitno je i uspravno sjedenje za računalom i redovito razgibavanje i vježbanje cijele kralježnice, ne samo vratnog dijela
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Bolovi u vratu

                Originally posted by riss
                ne mogu ti se "izlizat" kosti i to kvrckanje nije opasno, ali je posljedica pogrbljenog vrata... najbolje rješenje podići monitor tako da kad radiš na računalu glava stalno stoji uspravno, a ako koristiš laptop onda koristi onaj stalak za laptope da postigneš isto...
                bitno je i uspravno sjedenje za računalom i redovito razgibavanje i vježbanje cijele kralježnice, ne samo vratnog dijela
                ma vrat, kralježnica, najviše me strah jer sam već počeo osjetit neke bolove ponekad..
                najveći mi je problem što mi nije ugodno sjedit tako ispravno, nego ja "propadnem" sa stolice, leđa su mi gdje je kut od stolice (pod 90stupnjeva), i onda stavim tipkovnicu na krilo.. e nakon 2 sata problem se ustati..

                pucketam ko kokica kad se ustanem :S

                Comment


                • #9
                  Re: Bolovi u vratu

                  Originally posted by pavlek
                  Originally posted by riss
                  ne mogu ti se "izlizat" kosti i to kvrckanje nije opasno, ali je posljedica pogrbljenog vrata... najbolje rješenje podići monitor tako da kad radiš na računalu glava stalno stoji uspravno, a ako koristiš laptop onda koristi onaj stalak za laptope da postigneš isto...
                  bitno je i uspravno sjedenje za računalom i redovito razgibavanje i vježbanje cijele kralježnice, ne samo vratnog dijela
                  ma vrat, kralježnica, najviše me strah jer sam već počeo osjetit neke bolove ponekad..
                  najveći mi je problem što mi nije ugodno sjedit tako ispravno, nego ja "propadnem" sa stolice, leđa su mi gdje je kut od stolice (pod 90stupnjeva), i onda stavim tipkovnicu na krilo.. e nakon 2 sata problem se ustati..

                  pucketam ko kokica kad se ustanem :S
                  pa boli te jer ti je vrat stalno u neprirodnom položaju pa su mišići stalno nategnuti... i bolit će te i dalje ako se ne ispraviš
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment

                  Working...
                  X