Announcement

Collapse
No announcement yet.

Operacijski rez: koliko ću trebati izbivati iz teretane?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Operacijski rez: koliko ću trebati izbivati iz teretane?

    Pozdrav svima, imam jedno pitanje.
    Prije 10 dana sam imao operaciju i rez od 10 ak cm, sutra idem vaditi šavove i zanime me vaše mišljenje koliko ću trebati izbivati iz teretane?
    Pretpostavljam ne predugo jer koža brzo zarasta, jedno mj. dana je ok?

    Možda netko ima slično iskustvo.

  • #2
    Re: Operacijski rez

    Originally posted by bugi
    Pozdrav svima, imam jedno pitanje.
    Prije 10 dana sam imao operaciju i rez od 10 ak cm, sutra idem vaditi šavove i zanime me vaše mišljenje koliko ću trebati izbivati iz teretane?
    Pretpostavljam ne predugo jer koža brzo zarasta, jedno mj. dana je ok?

    Možda netko ima slično iskustvo.

    Operirao sam slijepo crijevo.Sve je prošlo uredu.već na prvoj kontroli je doktor rekao da mogu manje napore raditi.

    Najbolje da pitaš doktoraaa na kontroli.On će najbolje znati trenutno stanje

    Comment


    • #3
      Re: Operacijski rez

      Hoću, sutra ću ga pitat. Nego doktori često znaju puknut neku nerealno veliku brojku dana jer njih boli oni stvar hoću ja trenirati ili ne a bitno da skine neku moguću odgovornost sa sebe.

      Inače imao sam slomljenu ključnu kost prije više od 1 g a sad sam skinuo pločice. Pretpostavljam da ne bi trebao dodatno odmarat radi same kosti jer ona zarasta više od 1 g a ja 6 mj već treniram, doduše sad nemam potporu onog komada željeza.

      Comment


      • #4
        Re: Operacijski rez

        Objasni liječniku cijelu situaciju kako treniraš i nek ti da objektivnu prognozu.
        Ali vjerujem da nećeš trebat puno čekat.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Operacijski rez

          odmori covjece mjesec-dva...tvoje tijelo je u pitanju....odmor ce ti dobro doci..hrani se cisto i vratit ces se brzo u formu.....

          Comment


          • #6
            Re: Operacijski rez

            Originally posted by damko
            odmori covjece mjesec-dva...tvoje tijelo je u pitanju....odmor ce ti dobro doci..hrani se cisto i vratit ces se brzo u formu.....
            lol, nema razloga... mozes odmorit eventualno 1 tjedan dok ti rane od savova zarastu i to je to, nema razloga za vise od toga... netrebas se brinit u vezi toga, mozes se slobodno uvatit treninga...

            Comment


            • #7
              Re: Operacijski rez: koliko ću trebati izbivati iz teretane?

              Nažalost vijesti su katastrofalne. Nije problem u rezu nego u kosti u kojoj su 1g bili šarafi i sad su ostale rupe tamo koje se moraju popuniti da bi kost bila jaka. Rekao mi je 3 mj.

              Comment


              • #8
                Re: Operacijski rez: koliko ću trebati izbivati iz teretane?

                Originally posted by bugi
                Nažalost vijesti su katastrofalne. Nije problem u rezu nego u kosti u kojoj su 1g bili šarafi i sad su ostale rupe tamo koje se moraju popuniti da bi kost bila jaka. Rekao mi je 3 mj.
                to ti je to kad kirurga nije briga i fixira ti plocicu/kost sa 5 vidi a moglo se i sa 2...
                ja sam slomina benett kost, to je najjaca kost od palca na ruci i skoro je bio vanjski prijelom, i on mi je fixira samo sa jednom vidom, a pokaziva mi je primjere te ozljede di su 2-3 vide , zice, plocica i sl... tako kad skinem vidu nece bit potrebe za dodatnom rehabilitacijom... i kljucna kost je vazna, ali nije vazna za trbusnjake, lednjake, noge, listove, prednja zadnja loza... ovo ostalo triceps biceps tribas sam vidit dali te boli...
                ono sto sigurno neces moc radit je deadlift,squat, benchs i sl vjezbe koje opterecuju gornji dio tijela

                Comment


                • #9
                  Re: Operacijski rez: koliko ću trebati izbivati iz teretane?

                  Meni je bilo 6 šarafa mislim, pričekat ću 1-2 mj. i onda ću polagano krenut pa vidjet jel boli. 50-60 kg na benchu ne bi smjelo biti problem (mogu 80) a za ove druge vježbe neće biti problema jer nije opterećenje na kost. Kupit ću si kalcij, to će ubrzat malo zarastanje kosti.

                  Comment

                  Working...
                  X