Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

    Pozdrav svima.
    Prije 1 mj. sam izvadio pločicu sa ključne kosti koju sam slomio prije 1.5 godinu. Pošto je u njoj bilo 6 šarafa doktor mi je rekao da se čuvam 3 mj. jer je izbušena i nije previše jaka dok se rupice ne popune. Ja sam odlučio da ću lagano krenut sa treningom u teretani s tim da ću smanjit opterečenje na onim vježbama koje najviše opterečuju tu kost.
    Zanima me koje su to vježbe?

    Trbušne, leđne, noge mogu 100%
    Što je sa - prsima (benchevi,letiri i bučice), - biceps-triceps, - leđa(veslanje, povlačenje) i ramenima(klupa, bučice)?

    Pretpostavljam da je bench i ramena na klupi zajebano, a zanima me vaše mišljenje što je sa vježbama za biceps, triceps i leđa? Koje kosti su opterečene sa tim vježbama.

  • #2
    Re: Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

    nemoj riskirati vježbajući prsa, to opterećuje ključnu kost poprilično... još se sijećam kako su me bolile ključne kosti poslije propadanja....
    ni ramena naravno, to manje opterećuje kljjučnu kost ali rizik je još uvijek prevelik....
    što se tiče leđa... ja nebi pretjerivao s težinama... i ako osjetiš bol...okani se utega na neko vrijeme

    Comment


    • #3
      Re: Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

      jesu ta 3 mjeseca prosla ili idu tek sad?
      kod ramena i prsa , naravno, dosta radi taj predio

      Comment


      • #4
        Re: Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

        Nisu, prošao je jedan mj. Zapravo samo mi je rekao da ne treniram, nisam mu ni rekao da idem u teretanu ni kojim se sportom bavim.
        Ja pretpostavljam da malo pretjeruje sa 3 mj. dok sam imao šipku kad je kost bila slomljenja 6 mj sam normalno trenirao i nisam imao nikakvih problema a dizao sam i max koliko mogu (80kg bench)
        Kod ključne kosti je najopasnije pasti na rame, zato je sportaši najčešče lome. (biciklisti, motociklisti, skijaši itd.) Potreban je nagli udarac da bi kost pukla. Sumljam da može puknut pod pravilnim opterečenjem utega.

        Comment


        • #5
          Re: Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

          probaj sa malin tezinama ove potiske pa ako bude zatezalo nemoj, ako ne bude radi onda ako vec hoces

          Comment


          • #6
            Re: Vježbe koje opterečuju ključnu kost.

            Da, vidjet ću jel boli. Ne vjerujem da rupice od 2-3 mm mogu slomit kost, veći je pritisak u glavi...

            Comment

            Working...
            X