Announcement

Collapse
No announcement yet.

Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

    e ovako...imam 15 godina i vjerovali ili ne imam problema sa kostima...znaci osjetim blagu bol,pucketanje,skljocanje pogotovo kod ramena,kao da mi je sve izlizano.Vjezbam od svoje 11 godine kada me je stariji brat nagovorio da pocnem vjezbati...krenuo sam sa sklekovima i polako dosao do broja 65 u seriji,zatim sam poceo sa nekim propadanjima,a onda su dosli na red i zgibovi.brzo sam napredovao i za mjesec danas sam mogao napraviti oko 20-25 zgibova(najpravilnijih)
    mislim da sam ramena i laktove malo ostetio zgibovima,ali na zalost to nije sve-vec neko vrijeme nemogu vjezbat cucnjeve ,iskorake i to zbog koljena

    e sad...da li je to mozda preptreniranost i da li je to puno za moje godine
    ili sam mozda u pubertetu pa se sve mijenja,razvijam se u momka(stvarno nzm vise sta da mislim,osjecam se kao neki pedesetogodisnjak)

    nemojte mislit da sam neki klinac kojem je stalo samo do zajebancije,stvarno sam zeljan vjezbanja,lijepog izgleda i zdravog zivota
    unaprijed hvala

  • #2
    Re: Bol u kostima

    posjeti doktora
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

      samo to? imate li jos nekih savjeta?da ukljucim nesto jos u ishranu? da pauziram jos neko vrijeme?
      znam da doktori nece nista posebno uraditi osim sto ce mi dat neke kremice da mazem

      Comment


      • #4
        Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

        Zagrijes li se dobro prije rada ? Mozda bi i to moglo utjecati
        I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

        Comment


        • #5
          Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

          glukozamin sulfat 1.5g dnevno 60 dana (dosta skupo)
          sve sto ti lijecnik moze pripisati ako je nesto ozbiljnije
          i reci ce ti da izbjegavas neke velike radnje sa ramenom
          to ili operacija

          ali najvjerovatnije ne zagrijes dovoljno rame ... svakome se dogadja
          samo se dobro zagrij prije treninga i istegni
          ako rotor ode... nemoj se zajebavat
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

            ja mislim da se zagrijem dobro,ali........eto...izgleda uvjek moze bolje.......

            Comment


            • #7
              Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

              Provjeri to kod doktora. Rame kad povrijedis, gotovo je sa svim
              I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

              Comment


              • #8
                Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                Da ne otvaram novu temu reču svoj problem ovdje.
                Ozljeđeno mi je rame več 3 tjedna ozljeda nije velika ali utječe na trening tricepsa i prsa. Bol se sada osjeti samo kada radim triceps i prsa ali me ne boli dok radim ramena. Danas sam odradio trening ramena i nisam ni osjetio bol. Dali je moguče da se ne razgibam dobro prije treninga ili nešto drugo?

                Comment


                • #9
                  Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                  Originally posted by arianko View Post
                  Da ne otvaram novu temu reču svoj problem ovdje.
                  Ozljeđeno mi je rame več 3 tjedna ozljeda nije velika ali utječe na trening tricepsa i prsa. Bol se sada osjeti samo kada radim triceps i prsa ali me ne boli dok radim ramena. Danas sam odradio trening ramena i nisam ni osjetio bol. Dali je moguče da se ne razgibam dobro prije treninga ili nešto drugo?
                  vrlo je moguce da se ne zagrijes dobro prije treninga, ako je to mala bol oan "*****sta" zanemari ju ako boli jako bezi doktoraji
                  Dont drink, dont smoke just eat and work

                  Comment


                  • #10
                    Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                    Originally posted by UFC 2012 View Post
                    e ovako...imam 15 godina i vjerovali ili ne imam problema sa kostima...znaci osjetim blagu bol,pucketanje,skljocanje pogotovo kod ramena,kao da mi je sve izlizano.Vjezbam od svoje 11 godine kada me je stariji brat nagovorio da pocnem vjezbati...krenuo sam sa sklekovima i polako dosao do broja 65 u seriji,zatim sam poceo sa nekim propadanjima,a onda su dosli na red i zgibovi.brzo sam napredovao i za mjesec danas sam mogao napraviti oko 20-25 zgibova(najpravilnijih)
                    mislim da sam ramena i laktove malo ostetio zgibovima,ali na zalost to nije sve-vec neko vrijeme nemogu vjezbat cucnjeve ,iskorake
                    i to zbog koljena

                    e sad...da li je to mozda preptreniranost i da li je to puno za moje godine
                    ili sam mozda u pubertetu pa se sve mijenja,razvijam se u momka(stvarno nzm vise sta da mislim,osjecam se kao neki pedesetogodisnjak)

                    nemojte mislit da sam neki klinac kojem je stalo samo do zajebancije,stvarno sam zeljan vjezbanja,lijepog izgleda i zdravog zivota
                    unaprijed hvala
                    Obavezno doktoru,što prije,nisu stvari za zahebanciju,pa ako iskorak radiš a boli nešto nije ok,najbolje doktoru pa pretrage da vidiš šta je.Ovo sada rekla kazala ništa ne znaći,definitivno stručno mišljenje!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                      Originally posted by arianko View Post
                      Da ne otvaram novu temu reču svoj problem ovdje.
                      Ozljeđeno mi je rame več 3 tjedna ozljeda nije velika ali utječe na trening tricepsa i prsa. Bol se sada osjeti samo kada radim triceps i prsa ali me ne boli dok radim ramena. Danas sam odradio trening ramena i nisam ni osjetio bol. Dali je moguče da se ne razgibam dobro prije treninga ili nešto drugo?
                      Moguće je da nije zagrijavanje dobro odrađeno,jedino ako boli kad se ohladi ili boli prije treninga onda ozljeda nije sanirana.Definitivno posvetiti više pažnje zagrijavanju toga ramena jer je ozljeđeno bilo!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                        e al vidite decki u mom malom gradu nema sportskog doktora,sta mislite kome da odem,tko bi to najbolje znao za sportske povrede i to?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                          bitno ti je samo da saniras to sto prije
                          nemoj da vuces ozljedu
                          bit ce ti samo gore kasnije
                          Originally posted by servantess
                          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                          Comment


                          • #14
                            Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                            pozz decki juce sam isao na ultrazvuk i pise vako:
                            tetiva m.supraspinatusa bez znakova traumatskih lezija i drugih pat. promjena,tetiva m.duge glave bicepsa lako edematozna u interberkularnom kanalu,ali bez znakova rascjepa i bez peritetivne tecnosti....sta mislite o ovom,da li je nesto sto se treba dugo oporavljat,sta biste savjetovali..?mozda i nije nesto opasno ali vjerujte zna da boli

                            Comment


                            • #15
                              Re: Osjetim blagu bol, pucketanje, skljocanje pogotovo kod ramena...

                              A da jednostavno doktor pogleda sliku,nalaz štogod i da svoju dijagnozu?

                              Comment

                              Working...
                              X