Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brz i kvalitetan dorucak - Dajte jos neku ideju, ne mora biti sejk, samo da je kvalitetno...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brz i kvalitetan dorucak - Dajte jos neku ideju, ne mora biti sejk, samo da je kvalitetno...

    Citao sam mnogo o sejkovima koji se piju za dorucak, o tome da li treba, ne treba praviti sejkove sa mlekom, itd.
    Prepodne idem u skolu i imam problem sa time sto ne mogu da jedem cim ustanem, nego moram da sacekam bar pola sata, takav mi je organizam i prema tome ne ostaje mi mnogo vremena da jedem. Iz tog razloga neki sejk bi bio idealan, pa sad pitam vec milion puta postavljano pitanje, koje vam je verovatno svima dosadilo.

    Ovsene, banana, mleko, cimet. Da li je treba da izbacim mleko ili da dodam malo mleka i ostatak vode, posto sam citao na dosta mesta kako ne bi trebalo piti mnogo mleka ?

    Dajte jos neku ideju za brz dorucak, ne mora biti sejk, samo da je kvalitetno i da mi ne treba mnogo vremena da spremim.

    Hvala unapred

  • #2
    Re: Brz i kvalitetan dorucak

    zobene i kuhana jaja,zobene i mjerica proteina.jaja skuhas navecer i onda ujutro samo cap cap i eto ga,i maznes si 2 banane uz to i super,i to sa mljekom vrijedi ako pijes proteine pa nevalja jer uspori razgradnju proteina u zeludcu
    Last edited by mate31; 04-02-13, 00:59.

    Comment


    • #3
      Re: Brz i kvalitetan dorucak

      pošto je jutro prije škole.. proći će dosta do sljedećeg obroka.. najbolje.. ako imaš štapni mikser.. staviš vode, 250g posnog sira, mjericu wheya, bananu ili neko drugo voće.. grožđice, šumsko voće.. i sve to smiksaš i popiješ..

      ili ako nemaš štapni mikser.. mljeko i whey.. i pojedeš 30-50g nekih orašastih plodova.. ti ti nije teško za jest ujutro.. bademi, kikiriki..
      Originally posted by darios
      pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

      Comment


      • #4
        Re: Brz i kvalitetan dorucak

        Hvala na odgovorima

        Comment


        • #5
          Re: Brz i kvalitetan dorucak

          Ja ranije skuham jaja pa sam mirna. Ugl. 2 bjelanjka, 1 cijelo jaje, zobene sa nemasnim mlijekom ili svježe iscjeđenim sokom od naranče (ponekad s vodom i cimetom) i neko voće. Količina se prilagodi težini..
          move your ass

          Comment


          • #6
            Re: Brz i kvalitetan dorucak

            Ili si vecer prije zamuti 10 bjelanjaka i dodaj zobene dok ne bude gusta smjesa te ubaci malo wheya i fino napravi kao da pravis mesne okruglice i ubaci u pecnicu na 180 stupnjeva cca 15-tak minuta....
            I sutra ponesi gdje vec ides i imas sto grickati a da je samo tako pozeljno u BB okvirima.



            Evo ja maloprije spremao:

            IMG_7114.JPG

            Comment

            Working...
            X