Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za ostale ukućane, kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana za ostale ukućane, kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama?

    bok,

    evo malo razmišljam, kak sve vrvi nutricionistima i masterchefovima, zanima me kaj bi napisali pod ovu temu

    jedete li posebno kod kuće? ili jedete svi skupa? ...pogotovo vikendom
    BB zahtjeva 100% predanosti tako da klopa zajedno s ukućanima u većini slučaja nije opcija.

    kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama? a ne obrnuto


    **
    neš me puklo ovih dana i svako jutro baki napravim doručak i ostavim joj na stolu da ju dočeka kad se probudi.

    pozadina priče:
    navika joj je da, dok s dedom pijucka kavu (s mlijekom), strusi jednu-dve kajzerice sa pekmezom...
    a ja joj skuham zobene pahuljice...

    u kratkim crtama ovo:
    - 30-40g zobenih,
    - 50-60g samljevenih orašastih plodova(nema više jake zube, pa moram mljet)
    - začin (kakao ili cimet ili ...)
    - dosta meda ili šećera
    - možda dodam mlijeka tu i tamo

    ima netko ideju za kakvu _slatku_ kombinaciju?
    - cimet/orasi/med
    - kakao/lješnjaci/mlijeko/šećer

    **

    starci se nedaju maknut od tvrdih sireva, mortadele, kobasica, pašteta i sl, na dnevnoj bazi. ne popustaju niti najmanje i nije ih briga kaj se tove. jedu ono kaj im je fino i zabole ih. da im je fina mrkvica, siguran sam da bi ju grickali.... tako da tu nemam puno mjesta za manevriranje... ne znam što bi im predložio da probaju... ili kak da se ostave čudnih navika.... stari zapravo ne jede nikakvo povrće osim zelene salate (još k tome ne jede ocat)
    Black leather, knee-hole pants

  • #2
    Re: Prehrana za ostale ukućane

    Originally posted by Weedeemer View Post
    u kratkim crtama ovo:
    - 30-40g zobenih,
    - 50-60g samljevenih orašastih plodova(nema više jake zube, pa moram mljet)
    - začin (kakao ili cimet ili ...)
    - dosta meda ili šećera
    - možda dodam mlijeka tu i tamo


    starci se nedaju maknut od tvrdih sireva, mortadele, kobasica, pašteta i sl, na dnevnoj bazi. ne popustaju niti najmanje i nije ih briga kaj se tove. jedu ono kaj im je fino i zabole ih. da im je fina mrkvica, siguran sam da bi ju grickali.... tako da tu nemam puno mjesta za manevriranje... ne znam što bi im predložio da probaju... ili kak da se ostave čudnih navika.... stari zapravo ne jede nikakvo povrće osim zelene salate (još k tome ne jede ocat)
    Aaaaw, baš si srce, melješ baki orahe, ni ja se toga nebi sjetio


    A za ovo ostalo, ja sam svoje ukućane prvo namamio da piju čajeve, radi detox-a od cigareta i svega (ciljano im napunio glavu glupostima, gluposti koje se ne mogu širiti dalje), da viš kak sad čaj pijuuuuu, alaaaaaaaaaaaaa već meni idu na živce s njime
    Pa sam im pokazao dobrobiti pravog meda,
    nek kupuju malomasno mlijeko a ne punomasno kao prije.
    Strogo im zabranio da kupuju: poli, coca colu, bijeli kruh itd... i da viš kak slušaju, ne bi vjerovao!

    Čak sam se umješao u onu predrasudu koji svi roditelji (ma zapravo svi ljudi) imaju, a to je da nesmiješ jesti nakon 6-7 ili 8h....
    Samo sam im rekao kaj smiju i kaj ne smiju jesti kasno, i odtada su sretni ko mala djeca, hihihi
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana za ostale ukućane

      Originally posted by Weedeemer View Post
      bok,

      jedete li posebno kod kuće? ili jedete svi skupa? ...pogotovo vikendom
      BB zahtjeva 100% predanosti tako da klopa zajedno s ukućanima u većini slučaja nije opcija.
      Za ručak jedemo svi skupa i to po BB pravilima ...a za ostale obroke, kako ko želi, ali s obzirom da se većinom kupuje "zdrava hrana" na moju inicijativu, baš i nemaju puno izbora..iako tu i tamo prokrijumčare koju paštetu, pršut, roladicu i sl.

      Originally posted by Weedeemer View Post
      kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama? a ne obrnuto
      Trebalo mi je dosta dugo da ih naviknem na to, ali s vremenom su popustili i uopće im se ne da više raspravljati sa mnom..najjednostavije je reći im da je to zdravo i onda više nemaju što prigovarati..mislim da je zapravo najveći problem ručak jer ostale obroke ionako svak jede kako hoće..treba biti uporan, užasno uporan i s vremenom će popustiti..
      Simplify.

      There are no shortcuts to any place worth going.

      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
      HARDER.


      Comment


      • #4
        Re: Prehrana za ostale ukućane

        Originally posted by Weedeemer View Post
        starci se nedaju maknut od tvrdih sireva, mortadele, kobasica, pašteta i sl, na dnevnoj bazi. ne popustaju niti najmanje i nije ih briga kaj se tove. jedu ono kaj im je fino i zabole ih. da im je fina mrkvica, siguran sam da bi ju grickali.... tako da tu nemam puno mjesta za manevriranje... ne znam što bi im predložio da probaju... ili kak da se ostave čudnih navika.... stari zapravo ne jede nikakvo povrće osim zelene salate (još k tome ne jede ocat)
        Pretpostavljam da su stariji ljudi, jel da? Mislim ono iznad 50 godina. Teško je takve ljude natjerati na "zdravu" prehranu jer su cijeli život jeli tu hranu.

        Moji deda i baka isto tako sve jedu cijeli život, kad im spomenem "zdravu" hranu ne žele me ni saslušati nego odmah odmahnu rukom i kažu da su prestari da bi sad nešto mjenjali. A kad bolje razmislim u pravu su, zašto mjenjati ako ti se organizam već navikao na takvu hranu i nemaš nikakvih problema zbog toga? Onaj tko ima problema zbog takve hrane i tovi se, taj bi trebao mjenjati.

        Mi smo ipak mlađa generacija pa pazimo na to više nego što su naši stari, a stariji su ipak da se jedu čušpajzi, krvavice, hladetina i sve ono što je jeftinije i zato ne volim reći da je to smeće od hrane jer da je onda bi svi već pomrli.

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana za ostale ukućane

          mislim, ljudi su oduvijek na ovim krajevima jeli krajnji bullshit i "junk" u terminima BB prehrane, a bili su razvijeni (ko od brda odvaljeni) i rijetko tko je bio debeli....

          gdje je catch? tito-partija-omladina-akcija? jedno jaje na tri brata?

          a koliko sam primjetio, hrana se prvenstveno bazirala na kombinaciji ugljikohidrata i masti.

          zdravo u terminima old-school generacije je "ne jesti slatkiše"
          Black leather, knee-hole pants

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana za ostale ukućane

            Originally posted by Weedeemer View Post
            mislim, ljudi su oduvijek na ovim krajevima jeli krajnji bullshit i "junk" u terminima BB prehrane, a bili su razvijeni (ko od brda odvaljeni) i rijetko tko je bio debeli....

            gdje je catch? tito-partija-omladina-akcija? jedno jaje na tri brata?

            a koliko sam primjetio, hrana se prvenstveno bazirala na kombinaciji ugljikohidrata i masti.

            zdravo u terminima old-school generacije je "ne jesti slatkiše"
            ne znam čime su se tvoji bavili, ali moji djedovi su radili u firmi ujutro a popodne na polju.
            svu hranu su sami uzgojili. jeli su dosta masnu "jaku" hranu ali su bogami potrošili sve do zadnje kalorije...
            i nije bila bazirana na UH i masti nego je bila hrpa proteina iz domaćih životinja i kravljeg mlijeka.... a o povrću iz vrta da ne pričam.... po zimi 200l kiselog zelja i tako to.

            ne, stvarno, gdje su to tvoji stari živjeli? u Parizu?
            Last edited by kingpin; 05-02-13, 14:06.
            Znoj štedi krv

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana za ostale ukućane, kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama?

              hm, mozda si u pravu oko makrosa, al meni to sve izgleda na: tjestenina, kruh, krumpir + putar, ulje, mast + neki izvor proteina (ne čisti)
              Black leather, knee-hole pants

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana za ostale ukućane, kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama?

                moze neka ideja kaj da dedi "smućkam" danas za gablec

                svaki dan već jaaako dugo jede SENDVIČE. doslovno svaki dan.

                varijacije koje radi:
                umjesto šunke - parizer ili mortadela...
                umjesto špeka - srijemska kobasicu
                umjesto goude - edamac ili ementaler...

                o, da, varira i sa proizvodjacima... a kojiput zmiksa sve (jer je mozda ostalo od jucer/prekjucer)

                otprilike:
                150-200g nareska...
                5-10 šnita špeka / suhe kobasice
                80-120g tvrdog sira
                2 kajzerice

                tj, kad se vrati iz ducana, oko podne... onda mu to baka slozi pa si gricka sendvice i cita novine....

                sad mene zanima kaj bi bila ok zamjena a da nije "luk i voda" i da si takodjer moze grickat dok cita novine da mu se sve ne rastepe i da se ne mora koncentrirati na klopu (žlica, vilica, nož).... s druge strane da je ukusno tj da vuče na "tradicionalne" okuse...

                čak ne mora biti "zdravo" u terminima BB prehrane.... al promjena sa sendviča na nešto pripremljeno je već uspjeh....

                stvari se polako trebaju uvoditi
                Black leather, knee-hole pants

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana za ostale ukućane, kako navesti ostale ukućane da se prilagode vama?

                  pala mi je na pamet neka "tortilla" .. al to bi se rasteplo sve...
                  onda sam asocijacijama došao do "calzone" ....

                  pa mi pada kajgana na pamet... no to je već too much....

                  ===

                  bila bi idealna kombinacija jaje + svi sastojci smiksani ili ful ful sitno nasjeckani i tako popečeni i na kraju zarolano kao palačinka....

                  hmmmmm..... da, mislim da bude tako bilo, poslat cu fotke oko pripreme

                  ====

                  no, svejedno.... dajte jos prijedloga

                  thnx!


                  (hint: danas nema bake doma hehehe)
                  Black leather, knee-hole pants

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prijedlog za forum

                    Originally posted by ScuderiaBull View Post
                    Whoooops, moj bed
                    Kak napreduješ debeli?
                    wahahahahahah

                    de-be-li
                    de-be-li
                    pu-ca-ju-ti-tre-ge-ri
                    ====
                    Black leather, knee-hole pants

                    Comment

                    Working...
                    X