Announcement

Collapse
No announcement yet.

Posni + tunjevina kao P+M obrok?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

    E,stari,ovo te već drugi put lovim,ali treći put ću te opsovat ak tak nastaviš.Neću,zezam se Samo budi dobar drug i čitaj forum,to kaj pitaš su osnove osnova osnova.
    PWM-Post Workout Meal-obrok poslije treninga;dakle,mišići poslije treninga traže hranu da se obnove vlakna koja smo "uništili" treningom.Zato piješ 30 g proteina i otprilike 60 g dekstroze,više ili manje ovisi o tvojim potrebama.Nemoj pit mlijeko i nemoj zaboraviti dekstrozu jer ona nadoknađuje energiju koju si izgubio tokom treninga,a whey,kao brzi protein,gradi mišiće(jer da ne popiješ dex onda bi tijelo whey oskoristilo za energiju a mišićima nebi ostalo ništa pa ne delaš pravi posel)
    A gde su noge?

    Comment


    • #17
      Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

      Originally posted by Mackiel
      E,stari,ovo te već drugi put lovim,ali treći put ću te opsovat ak tak nastaviš.Neću,zezam se Samo budi dobar drug i čitaj forum,to kaj pitaš su osnove osnova osnova.
      PWM-Post Workout Meal-obrok poslije treninga;dakle,mišići poslije treninga traže hranu da se obnove vlakna koja smo "uništili" treningom.Zato piješ 30 g proteina i otprilike 60 g dekstroze,više ili manje ovisi o tvojim potrebama.Nemoj pit mlijeko i nemoj zaboraviti dekstrozu jer ona nadoknađuje energiju koju si izgubio tokom treninga,a whey,kao brzi protein,gradi mišiće(jer da ne popiješ dex onda bi tijelo whey oskoristilo za energiju a mišićima nebi ostalo ništa pa ne delaš pravi posel)

      Polomi se ja od citanja foruma ... al nikako da sve lepo pokopcam ( valjda nemam kapacitet ko vi ) ... skontao sam ono gore
      Jos jedno pitanjce dali moze tuna ili posni sir posle treniga ? i jos da mi kazes nesto za prije treninga i ja sretan i zadovoljan

      Comment


      • #18
        Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

        prije treninga pojedi neki P+UH obrok,tipa meso i krumpir.A poslije treninga ak nemaš novaca za whey ili ga ne koristiš iz nekih drugih razloga onda jedi bjelanjke.Sir ima sporootpuštajuće proteine,a oni ti trebaju najviše navečer,pred spavanje.Poslije treninga ti trebaju neki koji se brže razgrađuju,najbolje whey Ukratko,nebi fural posni i tunu,meni osobno se jakoooo sere od toga,ali doslovce
        A gde su noge?

        Comment

        Working...
        X