Announcement

Collapse
No announcement yet.

Riža kao izvor ugljikohidrata...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

    Originally posted by VelikiBlek
    Patriče koju ti rižu drapaš? Jel bijela fakat toliko lošija?
    Najjeftiniju - K+, he, he! Works for me!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #62
      Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

      Između smeđe i bijele riže razlika(neznatna)je u vlaknima i glikemijskom indeksu, ja uvijek biram bijelu i naravno triba joj 10-15 min, a smeđoj 45 min!

      Uglavnom s tim se nebi tribalo zamarati!
      Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



      mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

      Comment


      • #63
        Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

        integralna oduvijek, stvarno mi je fina, a sto se tice kuhanja ja ju za 15-20 min. skuham
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #64
          Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

          Koliko dođe kila integralne?
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #65
            Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

            Originally posted by Vepar24
            Između smeđe i bijele riže razlika(neznatna)je u vlaknima i glikemijskom indeksu, ja uvijek biram bijelu i naravno triba joj 10-15 min, a smeđoj 45 min!

            Uglavnom s tim se nebi tribalo zamarati!
            upravo to. kakva smeđa riža...

            uz bijelu rižu pojedeš malo kupusa ili zelene salate i eto već si spustio gi...

            puno bitnija stvar po meni je GL - glycemic load
            https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

            Overload Strength team

            Comment


            • #66
              Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

              Zanima me kako spremate rizu. Naime, ja sam ovu jeftinu, K-plus rizu, spremao tako da sam je odmah bacio u kipucu vodu. A sad mi je jedan lik rekao da probam prije toga oprat rizu u hladnoj vodi. Sad me zanima, da li ću time izgubiti onu sluz. Čuo sam da u toj sluzi i je hranjiva vrijednost rize... Zanima me što vi mislite o tome - imate kakav provjeren izvor za pravi izbor u toj dilemi?

              Comment


              • #67
                Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                Uvijek ju operem nakon kuhanja od te sluzi - inače se slijepi da to nije normalno.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #68
                  Re: Jeli dobro jesti po noći....

                  da li riža pomaže razvirku mišića? i ako pomaže mora li se jest sama il se moše jest uz neko meso,npr. teletinu?
                  Bol je majka mase !

                  Comment


                  • #69
                    Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                    od rize ti raste penis!!!osobito ako se jede bez mesa!! probaj!

                    Comment


                    • #70
                      Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                      i meni je te sluzi bilo dok sam kuvo običnu bijelu rižu, sad sam na paraboiled riži, i te sluzi gotovo da i nema.

                      inače paraboiled riža je nešto između integralne i obične, a proizvodi se nekim posebnim načinom kojim zadržava veći dio veći dio vlakana nego ona obična bijela.

                      kupujem je u intersparu 9-10 kn kilo, onu S-budget i mogu reć da mi je bolja i ukusnija od bilo koje bijele obične. ta crna integralna je sigurno bolja al u interspara dođe oko 30 kn po kila.

                      ovde malo više o toj paraboiled. ima sam neki link di je bolje opisan svaki tip riže al ne mogu nać to sad. kad iskopam postat ću

                      Comment


                      • #71
                        Re: Jeli dobro jesti po noći....

                        Originally posted by tomithegun
                        da li riža pomaže razvirku mišića? i ako pomaže mora li se jest sama il se moše jest uz neko meso,npr. teletinu?
                        Riža ti je uh, dakle, jedeš ju uz neki izvor proteina, npr. meso.
                        "Neuspjeh nije opcija."

                        Comment


                        • #72
                          Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                          počeo sam jest jecam u zadnje vrijeme!! malo za promjenu i mogu rac da mi je cak bolji od rize! mozda zato kaj sam rizu trosio dugo vremena jer sam lud za njom ili neceg drugog ali vrijedi probat!!

                          Comment


                          • #73
                            Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                            di ima kupit tog ječma i pošto

                            Comment


                            • #74
                              Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                              Originally posted by gargamel69
                              počeo sam jest jecam u zadnje vrijeme!! malo za promjenu i mogu rac da mi je cak bolji od rize! mozda zato kaj sam rizu trosio dugo vremena jer sam lud za njom ili neceg drugog ali vrijedi probat!!
                              super, konačno da čujem da neko jede još neku žitaricu.
                              Ječam (geršla) je super stvar, naši preci su ga jeli mnogo, a sad hrane stoku njime. Odličan je i vrlo hranljiv kao UH. Operite ga u cediljci, potopite ga preko noći u 2 puta više vode (1 šolja ječma i 2 šolje vode) i ujutro skuvajte u toj vodi (treba kuvati oko 1 sat, u suprotnom ostane dosta žilav, pa se loše žvaće i onda samo neiskorišćen prođe kroz creva - što je super ako ste na dijeti, jer ste siti, a sve ode napolje. Ja ga kuvam kao i integralni pirinač oko 45 minuta u ekspres loncu (za integralni pirinač primenjujem isti postupak natapanja radi uništavanja fitata, kao za ječam).

                              ZAŠTO JE VAŽNO natapati ječam i integralni pirinač: zato da bi se neutralisali FITATI, http://en.wikipedia.org/wiki/Phytic_acid materije koje sprečavaju resorpciju minerala (Ca, Fe, itd) iz hrane. A i zbog boljeg varenja i korišćenja hranljivih materija iz ječma i pirinča. Iz istog razloga natapam pre jela i bademe (bar nekoliko sati). Ovo pomaže i aktivaciju enzima u zrnima, pa se sve bolje vari i iskoristi u telu. Osim toga bademi su ukusniji kada su natopljeni, a ne onako suvi.

                              ALI,
                              pored ječma i pirinča, kao i ovsenih pahuljica zašto ne probate i druge žitarice, jer su neke i bolje od njih:

                              -proso (kuva se 20 min)
                              -heljda (kuva se 25-30 min)
                              -quinoa (kuva se 15-20 min, osim UH prebogata proteinima, ima sve esencijalne AK)
                              -ovas, tj. zob (da, postoji i pravi ovas , ne samo ovsene pahuljice, kuva se kao ječam i int. pirinač)
                              -amaranth (sve isto kao quinoa)
                              -kukuruzni griz (stari dobri kačamak!)
                              - kamut (pra-pšenica, kuva se kao int. pirinač, ječam i ovas)
                              -pir, tj. spelta ili krupik (stara vrsta pšenice, takođe - kuva sisto kao nt. pirinač, ječam, ovas i kamut)

                              dakle, ima toliko toga. Ja se ipak "vrtim" uglavnom oko prosa i heljde, jer se brzo kuvaju i izuzetno su zdrave žitarice. Pirinač i ječam jedem ponekad. Za quinou nemam para, preskupa je, ali je super, jeo bih je stalno da mogu. Kačamak jedem često takođe. Kamut, pir, kuvani ovas jedem retko.
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • #75
                                Re: Riža kao izvor ugljikohidrata...?

                                Originally posted by warrz
                                di ima kupit tog ječma i pošto
                                u svakom i najmanjem kvartovskom dućanu!! pošto je to fakat neznam!! al ko riza mozda i jeftiniji!!

                                Comment

                                Working...
                                X