Announcement

Collapse
No announcement yet.

Puina (skuta): 18g proteina od koje je velika većina whey!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puina (skuta): 18g proteina od koje je velika većina whey!

    Potaknut današnjim danom doveo sam se do razmišljanja.
    Naime danas sam pojeo za ručak i večeru 1.5 kg skute.
    Poslje teretane i navečer sam se najeo skute uz jaja, puretinu, pa opet jaja, pa opet puretinu.
    Posto je to relativno mladi sir,mislio sam da ima dosta proteina i malo UH i masti (ko svi ostali mladi sirevi) pa sam ga i jeo...
    Fascinira me njegov fantastičan okus pa sam isao malo čačkati po internetu misleći da ču saznat nesto povise o njemu...
    I kada sam procitao ovo ostao sam šokiran (pozitivno)

    Potražnja premašuje proizvodnju skute

    Ono što ljubitelje skute možda i najviše privlači ovoj ukusnoj deliciji, jest njena hranjiva vrijednost.
    Dokazano je da je skuta izuzetno zdrava. To je čisti proteinski proizvod, prepun imunoglobulina i albumina. Sadrži jako malo mliječne masti, svega 0,8 posto, a nema ni ugljikohidrata pa ne deblja. Zbog svojstava svojih proteina skuta jača imunološki sustav organizma. Izuzetno je dobra za regeneraciju jetre, a zbog malog udjela mliječne masnoće skuta je dijetni proizvod. S druge strane, samo mala količina skute stvara osjećaj sitosti pa organizmu ne trebaju veće količine hrane.
    E sada sam stvarno ostao u velikoj nedoumici.
    Pa pitam, ako je sve ovo sta je napisano istina, zašto ja nisam na nijednom forumu i na cjelom internetu pročitao da se skuta moze jesti i da je slična (ako je?) ko posni sir, a okus je čista fantazija... :P

  • #2
    Re: Skuta??

    sta je to skuta
    isto ko sir neki il? prvi put cujem za to..

    Comment


    • #3
      Re: Skuta??

      Originally posted by _Sphinx_
      sta je to skuta
      isto ko sir neki il? prvi put cujem za to..
      Haha... Pa klikni na link koji sam stavio OGRMNIM slovima piše sve detaljno.

      Comment


      • #4
        Re: Skuta??

        ahaaaaaaa
        toga nema kod mene u zagorju ..

        Comment


        • #5
          Re: Skuta??

          Jel ima to negde za kupit ?

          Comment


          • #6
            Re: Skuta??

            kolko to košta?

            Comment


            • #7
              Re: Skuta??

              Kako ja znam ima u dalmaciji, primorsko-goranskoj županiji i istri. Cjena se kreće od 40 do 70 kuna.
              Ja nabavljam privatno za 50 kuna, ali ima i u ducanima.

              Comment


              • #8
                Re: Skuta??

                WTF

                Odo odma šleper naručit, samo da nađem di ima
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #9
                  Re: Skuta??

                  Ako je tako dobro i ja ću ga nabaviti.
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • #10
                    Re: Skuta??

                    Skuta je vrlo ukusna i kvalitetna. Skutu se ne moze pronaci kroz cijelu godinu, to je "sezonski" sir i moze se kupiti samo u odredjeno razdoblje,mislim da je samo u vrijeme proljeca i ljeta. Provjeriti cu.

                    EDIT>> evo pronasao sam tekst koji sam trazio:

                    Što se tiče energetske vrijednosti ona se mjeri u Megawatiman ne kcal. U paškoj skuti ima oko 45% masti, i zaista svega ostalog u koncentriranoj formi.
                    U prodaji je ima od početka veljače do kraja lipnja, najbolja je u svibnju. Nažalost ne traje dugo u frižideru, svega par dana. Ako je konzumiraš iz frižidera zagrij je malo u mikrovalnoj, pazi ne pretjeruj jer zbog puno masnoće može počet prskat. Recimo 1 min na 3-4. Ako nije dovoljno, ovisi o veličini, ponovi zakratko, zagrij toliko da nije vrela. Probaj crnu kavu sa skutom, skutu sa maslinovim uljem, mogućnosti su neograničene. Vrhunska delicija pogotovo kad je topla.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Skuta??

                      koliko proteina, UH, masti i kalorija ima u toj skuti na 100g, ako ko zna ?
                      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Skuta??

                        Što se tiče energetske vrijednosti ona se mjeri u Megawatiman ne kcal. U paškoj skuti ima oko 45% masti, i zaista svega ostalog u koncentriranoj formi.
                        U prodaji je ima od početka veljače do kraja lipnja, najbolja je u svibnju. Nažalost ne traje dugo u frižideru, svega par dana. Ako je konzumiraš iz frižidera zagrij je malo u mikrovalnoj, pazi ne pretjeruj jer zbog puno masnoće može počet prskat. Recimo 1 min na 3-4. Ako nije dovoljno, ovisi o veličini, ponovi zakratko, zagrij toliko da nije vrela. Probaj crnu kavu sa skutom, skutu sa maslinovim uljem, mogućnosti su neograničene. Vrhunska delicija pogotovo kad je topla.
                        Šta je sad ovo?
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • #13
                          Re: Skuta??

                          To je napisao jedan decko na forum.hr koji je navodno jede skutu vec duze vrijeme i zna nesto o toj skuti. Cisto sumnjam da bi napisao nesto tako da nezna. A ne poklapa se bas sa prvim postom ove teme

                          Comment


                          • #14
                            Re: Skuta??

                            da meni ovo smrdi nesto
                            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Skuta??

                              Evo cijeli thread:

                              http://www.forum.hr/showthread.php?t=266046

                              Comment

                              Working...
                              X